سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 22:12
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري 85 منتشر شد

 

هشتاد و پنجمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «بشري» انتشار يافت.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در هفت بخش با عنوان‌هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگ، دين و انديشه، ادب و هنر، كتابشناسي و چكيده انگليسي به بيان مطالبي همچون نقش جمهوري اسلامي در بيداري جهان اسلام و اتحاد مسلمين مي‌پردازد.

در بخش طليعه درباره حفظ هويت و حيات اجتماعي شيعه به قلم حجت‌‌الاسلام والمسلمين علي دشتكي؛ مديركل اداره تبليغات اسلامي استان زنجان، مي‌خوانيم:

«در طول تاريخ غيبت چه رنج‌هايي كه شيعه متحمل شده، اما هرگز هويت و حيات اجتماعي خويش را از دست نداده است و آنچه شيعه را در ميان اين همه مشكلات، زنده و بالنده نگه داشته، انديشه مهدويت است و در غير اين صورت، شيعه بايد سال‌ها و بلكه قرن‌ها پيش نابود و در فرهنگ‌هاي ديگر هضم شده بود».

در بخش دين و انديشه، در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمين محمود رجبي با عنوان «دشمن جدي را جدي بگيريم» آمده است: «به نظرم همان‌طور كه مقام معظم رهبري تأكيد كرده‌اند، افق آينده‌ ان‌شاءالله زيبا و موفقيت‌آميز خواهد بود، اگر ما با همت و خودباوري و احساس وظيفه ديني و با تكيه بر ميراث اسلامي خودمان كه فرهنگ ديني است پيش برويم. جامعه ما فرهنگ ديني و اسلامي دارد و ارزش‌هاي پسنديده مورد قبول ملي خودمان، با يك سلسله آداب و رسومي كه داريم و پسنديده است و اسلام هم آن را تأييد مي‌كند و با آن مخالفتي ندارد.»

همچنين، مديركل دفتر برنامه‌ريزي توسعه آموزش عالي سازمان تبليغات اسلامي؛ داوود ميرزايي مقدم، نيز در بخش مديريت ديني در مطلبي با عنوان «ضرورت فهم مشترك و عمل واحد در عرصه فرهنگ ديني» تأكيد كرده است:

«يك موضوع مهم را ما بايد مد نظر داشته باشيم و آن اينكه در انقلاب اسلامي، ورود موفق دين در سطوح مختلف فرهنگ جامعه و در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي، سياسي، و حتي خانوادگي و رواني انسان‌ها را تجربه كرديم و اين تجربه بسيار مفيد بوده است. اين موج اسلام‌گرايي جهان را در نورديده است».

كتاب‌هاي «عيون انوارالرضا»، «سنت روشن‌انديشي در اسلام و غرب» و «از راه تا راز به ترتيب از سوي الهه جواهري، عليرضا حسيني و اكرم اماني در بخش كتاب‌شناسي معرفي شده‌اند.

هشتاد و پنجمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «بشري» ويژه مرداد ماه جاري به سردبيري و دبيري تحريريه آن را به ترتيب عباس لهراسبي و عليرضا قرايي بر عهده دارند، از سوي سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است.

 

چهارشنبه 13 مرداد 1389 - 15:48


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری