چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 22:40
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

نشريه هنرهاي تجسمي بار ديگر با هنرمندان همراه شد

 

 

دومين نشريه هنرهاي تجسمي ويژه تير 1389، با همت حوزه هنري وابسته به سازمان تبليغات اسلامي و از سوي انتشارات سوره مهر وابسته به اين سازمان، منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در مقدمه اين نشريه با عنوان «هنر و هنرمند» مي‌خوانيم:

«نشريه هنرهاي تجسمي در تلاش است تا هنرمندان بتوانند شيوه‌هاي هنري خود را عرضه كنند، آنان را، خاطراتشان را، دريافت هنري‌شان را و تجربه مستقيم‌شان را با زندگي، در معرض ديد و قضاوت مخاطبان بگذارد، در اين مسير، همراه با هنرمند مي‌شود تا ارزش وجودي آثارش درك شود و شريك او مي‌شود تا معيارهاي ارزش‌گذاري آثارش مشخص شود. رسالت‌ ما كشف خلاقيت‌ها و ارائه آفرينش‌هاي هنري هنرمندان است».

در مطلب «هرب لوبالين، پدر تايپوگرافي مدرن» از كوروش ملك‌پور، قيد شده است:

«از نظر لوبالين اگر كلمات وسيله‌اي براي انتقال مفاهيم هستند، فرم حروف به اين معاني رنگ، صدا و شخصيت مي‌دهند. در آثار لوبالين مفهوم و فرم بصري وحدت پيدا مي‌كندكه به اين آثار تاپيوگرام يا شعر حروف‌نگاري بصري كوتاه مي‌گويند.

در تازه‌ترين شماره از نشريه هنرهاي تجسمي، مطالب زير آمده است:

ضرورت نقد و نقد هنري، حركت بر روي مرز، حرف اول، هرب‌لوبالين، پدر تايپوگرافي مدرن، آنتون ون‌دالن، ديستار سائول اشتاينبرگ، از او مي‌گويد، متخصص هندلترينگ، عكاس كارگران قهوه، اكسپرسيونيست در پوستر و پوستر جام جهاني 2010.

دومين شماره از دور جديد نشريه‌ هنرهاي تجسمي ويژه تير 1389، با تلاش حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي و از سوي انتشارات سوره مهر وابسته به اين سازمان، منتشر شده است.

 

سه‌شنبه 29 تير 1389 - 12:45


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری