سه‌شنبه 24 تير 1399 - 17:8
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

انتشار همزمان سه شماره از رخداد

 

 

شماره‌هاي چهل و هفتم، چهل و هشتم و چهل و نهم ضميمه خبري ماهنامه بشري با عنوان «رخداد» ويژه نخستين فصل سال جاري، از سوي سازمان تبليغات اسلامي، به طور همزمان منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در ديباچه اين نشريه هفتاد و دو صفحه‌اي، مي‌خوانيم: «رخداد چند شماره‌اي است كه همچون گذشته رخ نمي‌دهد. هر چند اين نشريه بيانگر آنچه كه در سازمان تبليغات اسلامي رخ مي‌دهد است اما بنا نيست هميشه اين روايت‌گري رويدادها يكسان رخ نمايد!

دومين شماره‌اي است كه نشريه خبري سازمان در قامتي متفاوت ظاهر مي‌شود، اندكي خبري‌تر و با جان مايه‌اي متفاوت‌تر، يكنواختي، بلاي خانمان‌سوز، در عرصه عرضه اخبار و حوزه فعاليت‌هاي رسانه‌اي است.»

يكي ديگر از نخستين مطالب مندرج در اين نشريه، «ديدار مسئولان حوزه هنري با رهبر انقلاب اسلامي» نام دارد كه نگاه ماه در اين باره آورده است: «بايد از فضاي فرهنگي كشور به ويژه در حوزه توليد و نشر كتاب مراقبت شود زيرا برخي به دنبال تاريخ‌سازي جعلي و ترويج ضد ارزش‌ها از طريق كتاب هستند».

در ادامه اين مطلب هم مي‌خوانيم:

«كساني كه در اين ميدان جهاد فرهنگي حضور دارند بايد حق جهاد را به جا آورند و آنگونه كه شايسته است به ترويج ارزش‌هاي ديني و واقعيات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس بپردازند».

همچنين، «كتاب شهر جايگاه عرضه فرهنگ خودي است»، عنوان گزارش ديگر رخداد است كه «توصيه» از زبان رئيس سازمان تبليغات اسلامي در ابتداي گردهمايي كارگزاران كتاب‌شهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، آورده است:

كتاب‌شهر با تأكيد بر اقتصاد فرهنگ به مثابه يك فروشكار زنجيره‌اي بايد مبلغ فرهنگ جمهوري اسلامي ايران باشد و در طول برنامه زماني منظم به انتقال دانش و تجربيات مشترك در ميان شعب مختلف خود در كشور، اقدام بورزد.

يادآور مي‌شود، اين شماره از رخداد هم همانند شماره‌هاي پيشين در بخش‌هاي پرونده، پرونده‌هاي استاني، اخبار مركز، معاونت امور فرهنگي و تبليغ، اخبار معاونت پژوهشي و آموزشي، معاونت امور مجلس و استان‌ها،‌اخبار مؤسسات وابسته و نظام پيشنهادها، به امر اطلاع‌رساني پرداخته است.

گفتني است، «رخداد ضميمه خبري ماهنامه بشري در سال 84 با هدف ارائه مطلوب‌تر اخبار و گزارشات سازمان، در ظاهر و محتوايي متفاوت، منتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 23 تير 1389 - 10:4


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری