جمعه 9 خرداد 1399 - 1:52
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

تاكيد معاون پژوهشي و آموزشي بر به‌کارگيري ابزارهاي نوين براي نشر معارف اسلامي

 

 

گزارش سفر معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي به استان كردستان

 

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي به همراه مديران كل حوزه هاي معاونت خود استان كردستان سفر كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان، حجت الاسلام سيد جواد موسوي هوايي 30 خرداد ماه به همراه مديركل برنامه ريزي پژوهش هاي كاربردي، مديركل دفتر برنامه ريزي و توسعه آموزش هاي تخصصي، مديركل دفتر برنامه ريزي و توسعه آموزش عالي، سرپرست دفتر تهيه و تاليف متون و نشريات و مشاور رئيس دفتر معاونت وارد كردستان شدند و به مدت دو روز ، به منظور ديدار با مديركل و كاركنان تبليغات اسلامي، ديدار با نماينده ولي فقيه، ديدار با امام جمعه سنندج و حضور در جلسه استانداري كردستان ميهمان اداره كل تبليغات اسلامي كردستان بودند.

وي همچنين در جمع روحانيون مستقر، طرح هجرت و ائمه جماعات شهرستان قروه حضور يافت و به سخنراني پرداخت.

بازديد از خانه هاي عالم روستاي ديوزند، باديد از كتابخانه شبستان مسجد امام سجاد(ع) قروه، جلسه با مديركل و روساي ادارات شهرستانهاي استان و كارشناسان اين اداره كل در خصوص برنامه هاي استاني حوزه هدايتي و نظارتي معاونت پژوهشي و آموزشي از ديگر برنامه هاي معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي در سفر به كردستان بود.

ديدار با جمعي از روحانيون اهل تسنن و فعالان قرآني نيز از ديگر برنامه هاي سفر دو روزه حجت الاسلام موسوي هوايي به استان كردستان بود.

 

به‌کارگيري ابزارهاي نوين براي نشر معارف اسلامي در کشور

 معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي از به‌کارگيري ابزارهاي نوين براي نشر معارف اسلامي در کشور خبر داد.

حجت الاسلام سيد جواد موسوي هوايي 30 خرداد ماه در ديدار با مديركل تبليغات اسلامي كردستان با بيان اين خبر اظهارداشت: يكي از ابزارهاي نوين در استان هاي مختلف به ويژه در استان كردستان استفاده از اينترنت است كه سازمان تبليغات اسلامي با ايجاد سايت هاي متعدد كه اصلي ترين آن سايت تبيان است در راستاي ارتقاي سطح فرهنگي و آموزشي تلاش مي كند.

وي با اشاره به بازديد روزانه يك ميليون و 200 هزار نفري بازديدكنندگان از سايت تبيان افزود: آمار بالاي بازديدكنندگان از اين سايت و استفاده از آن بيانگر اهميت اين سايت در ميان مردم است.

وي خاطرنشان كرد: سايت تبيان با بهره‌گيري از موضوعات اخلاقي و سخنراني‌هاي علمي و ديني توانسته جايگاه خوبي در ميان مردم بيابد و به محل موثري براي فعاليت‌هاي تبليغي گسترده در حوزه‌هاي ديني و فرهنگي تبديل شود.

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي در سخنان خود يادآور شد: همچنين اين سازمان برنامه‌هاي ديگري طراحي نموده كه بر محور قرآن و اهل بيت (عليهم السلام) تدوين شده است.

وي حركت در مسير قرآن و اهل بيت(عليهم السلام) را مانع پيشرفت دشمنان نظام دانست و گفت: قطعا با ارتقاي فعاليت‌هاي ديني و قرآني در جامعه و جذب مردم به سمت اين برنامه‌ها دشمنان نمي‌توانند در قلوب مردم جايي بيابند.

حجت‌الاسلام موسوي هوايي ادامه داد: سازمان تبليغات اسلامي در تلاش است با كمك مردم و استفاده و بهره‌گيري از ايده، فكر و انديشه‌هاي آنها فضاي تبليغات ديني را گسترش داده و براي كمك به هدايت مردم به ويژه مردم استان كردستان برنامه‌ريزي مطلوب و اثربخشي داشته باشد.

وي همچنين با اشاره به اينكه بعد از شكل‌گيري انقلاب اسلامي فضاي عمومي كشور رو به ايجاد فضايي فرهنگي حركت كرد، بيان داشت: اين فضا موجب شد تا روز به روز دسيسه دشمنان كمرنگ‌تر شده و مردم يكصدا در راستاي تقويت اسلام ناب محمدي و دفاع از ارزش‌هاي اسلامي با وفاداري به امام و رهبري بكوشند.

وي تصريح كرد: وجود مقدس پيامبر اكرم(ص)، آرمان جاودانه اسلام و قرآن كريم به عنوان ميثاق‌نامه الهي و محبت اهل بيت(عليهم‌السلام) از بزرگترين مشتركات مسلمانان جهان است و حركت در مسيري كه مشترك تمامي مسلمانان چه اهل تشيع و چه تسنن است، موجب حفظ وحدت كلمه و قرب الي‌الله خواهد شد.

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي30 خرداد به همراه مديران كل حوزه‌ معاونت خود به منظور ارزيابي فعاليت‌هاي پژوهشي و آموزشي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان و ديدار با مسئولان استان كردستان و روحانيون وارد سنندج شد.

همدلي برادران سني و شيعه گامي عملي براي تحقق اهداف اسلامي است

 معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي حفظ وحدت و همدلي بين برادران اهل تسنن و تشيع را گامي موثر براي تحقق اهداف ايران اسلامي بيان کرد.

حجت‌الاسلام سيد جواد موسوي هوايي 30 خرداد ماه در نشست با روحانيون شوراي افتاي استان کردستان در محل اداره کل تبليغات اسلامي کردستان اظهارداشت: با حفظ وحدت و همدلي مي‌توان پله‌هاي موفقيت را پيمود و به آنچه كه شايسته ملت ايران اسلامي و دين اسلام است، دست يافت

وي افزود: اطاعت از دستورات خداوند و پيروي از پيامبر اكرم(ص) بدون شك سعادت را براي مردم ايران اسلامي به ارمغان مي‌آورد.

امام جمعه موقت سنندج و عضو شوراي افتاء و روحانيت مركز بزرگ اسلامي غرب كشور نيز در اين نشست اعلام كرد: آنچه كه امروز مسلمانان را تهديد مي‌كند حضور كشورهاي بيگانه و استعمارگر نيست، بلكه تشدد اختلافاتي است كه در بين مردم وجود دارد.

ماموستا محمد امين راستي بيان داشت: كساني كه به اختلافات بين شيعه و سني دامن مي‌زنند بدون ترديد در خدمت دشمنان اسلام هستند كه با واسطه و يا نا آگاهانه از آنها تبعيت مي‌كنند.

وي ادامه داد: بايد از قرآن و احاديث استنباط كرد و زمينه‌هاي ترقي و پيشرفت ديني را فراهم نمود تا مردم نيز راه درست را در پيش بگيرند.

وي اذعان داشت: ملاك مسلمان بودن شهادتين است و هيچ فرقي بين بردران اهل تسنن و تشيع در ايران اسلامي وجود ندارد لذا بايد بياييم به مسائلي كه مي‌تواند ما را جمع كند و از اختلاف دور سازد، بپردازيم.

ماموستا محمد سعيد حسيني از اعضاي شوراي افتاء و روحانيت مركز بزرگ اسلامي غرب كشور نيز در اين نشست گفت: از ميان برداشتن فاصله‌ها براي دوري از تفرقه و نفاق امري ضروري است و بدون شك اختلاف و تفرقه در بين مردم چيزي جز بدبختي نمي‌تواند داشته باشد.

وي با تاكيد بر ريشه‌كن كردن تفرقه بيان داشت: تقويت و پايداري وحدت در ميان مردم بايد با برنامه‌ريزي و بسيار صادقانه شكل بگيرد و براي اين مهم حفظ عزت شخصي توسط هر انساني مهم و ضروري است.

در اين نشست مديركل تبليغات اسلامي كردستان و مديران كل حوزه معاونت آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي نيز حضور داشتند.

ديدار معاون پشتيباني استاندار كردستان با معاون پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي

 معاون پشتيباني و توسعه نيروي انساني استاندار كردستان با معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي در محل اداره كل تبليغات اسلامي كردستان ديدار كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان، در اين ديدار كه 30 خرداد ماه انجام شد، توجه به زيرساخت‌هاي فرهنگي و برنامه‌ريزي مسئولان با دلسوزي و صداقت هرچه بهتر براي اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي و طرح‌هاي عمراني در اين حوزه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

 عملياتي كردن مباني ديني با دقت و كيفيت بيشتر در حوزه اجراي فعاليت هاي فرهنگي نيز در اين ديدار مورد تبادل نظر قرار گرفت.

حضور دكتر خاموشي در سازمان تبليغات اسلامي تحولات فرهنگي عميقي در كشور ايجاد كرد

 نماينده ولي فقيه در منطقه كردستان گفت: از زمان حضور دكتر خاموشي تاكنون سازمان تبليغات اسلامي شاهد تحولات عميق و گسترده‌اي در سطح كشور بوده است.

حجت الاسلام سيد موسي موسوي 31 خرداد ماه در جريان ديدار با معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي در سنندج اظهارداشت: اين تحولات كه روز به روز در حال گسترش است مايه اميدواري براي كشور به ويژه كردستان است.

وي بيان داشت: انتصاب حجت الاسلام مسعود صفي ياري نيز به عنوان مديركل تبليغات اسلامي كردستان از سوي ايشان كه چهره‌اي آشنا با مسائل بومي و فضاي استان است گامي موثر براي ارتقاي سطح فعاليت هاي ديني و فرهنگي استان كردستان به شمار مي رود.

وي بيان داشت: مديركل تبليغات اسلامي استان كردستان توانايي درخشش در عرصه هاي فرهنگي را دارد و بي شك حضور ايشان در كردستان موجبات ترقي و پيشرفت را در عرصه هاي فرهنگي و ديني ايجاد مي كند.

 نماينده مقام معظم رهبري در منطقه كردستان گفت: خلوص، معنويت و صدق اصول اصلي حاكم بر كارهاي فرهنگي است و اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي بر اساس اين سه اصل بي‌شك به موفقيت منجر مي‌شود.

حجت‌الاسلام موسوي اظهار داشت: در سفر تاريخي مقام معظم رهبري به استان كردستان طي سال گذشته معظم‌له كردستان را استاني فرهنگي عنوان كردند و بر انجام و گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي در استان تاكيد بسياري داشته‌اند.

وي افزود: در بين دستگاه‌هاي فرهنگي استان تنها دستگاهي كه به طور جدي وارد عمل شده و برنامه‌هاي فرهنگي مصوب سفر رهبري را دنبال مي‌كند، اداره كل تبليغات اسلامي كردستان است.

موسوي بهره‌گيري از استعدادهاي بومي، علماي اهل تسنن و مبلغين بومي در اجراي برنامه‌هاي فرهنگي را مورد تاكيد قرار داد و بيان داشت: بومي‌سازي برنامه‌هاي فرهنگي نيز موجب جذب و مشاركت بيشتر اين منطقه در فعاليت‌هاي فرهنگي مي‌شود.

نماينده مقام معظم رهبري در منطقه كردستان همچنين ضمن تذكر بر پرهيز از گرفتار شدن در دام آمارهاي غيرواقعي در بخش‌هاي مختلف عنوان داشت: جامعه امروز ما نيازمند اجراي كارهاي عميق و فعاليت‌هاي گسترده فرهنگي است و اين مهم نيز نيازمند برنامه‌ريزي، تعامل و همكاري مردم و مسئولان است.

 

ديدار معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي با خانواده شهدا در قروه

 معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي با خانواده شهدا در شهرستان قروه ديدار كرد.

حجت الاسلام سيد جواد موسوي هوايي 31 خرداد ماه در ديدار با خانواده شهيد عسگري ضمن تقدير از خانواده اين شهيد گرانقدر تكريم خانواده شهدا رو امري ضروري دانست و گفت: جامعه امروز ما مرهون خون شهداست و نياز است كه همه ما قدردان خون پاك شهدا باشيم.

گفتني است: در اين ديدار مديركل تبليغات اسلامي كردستان، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان قروه، فرمانده سپاه قروه و جمعي ديگر از مسئولان اين شهرستان حضور داشتند.

نشست معاون آموزشي سازمان تبليغات اسلامي با روحانيون مستقر و طرح هجرت قروه

 

معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي در جمع روحانيون مستقر و طرح هجرت شهرستان قروه حضور يافت و با آنها به گفتگو نشست.

حجت الاسلام سيد جواد موسوي هوايي 31 خرداد ماه در اين نشست ضمن اظهار مسرت فراوان و حضور در جمع طلاب و روحانيون كردستان تبليغ رسالت الهي و مديريت فرهنگي هوشمندانه جامعه و ترويج فضايل اخلاقي را از جمله تكاليف مبلغين و مبلغات دانست و اظهارداشت: روحانيون به عنون پيشگامان و مروجين دين مطرح هستند و سازمان آمادگي دارد با برگزاري دوره هاي تخصصي ويژه روحانيون سطح فرهنگي و علمي آنها را افزايش دهد.

حجت الاسلام صفر علي احياء امام جمعه شهرستان قروه نيز در اين نشست با گراميداشت ايام رجب المرجب و خيرمقدم به معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي رسالت مبلغين و مبلغات در عصر حاضر را بسيار خطير و سرنوشت ساز ارزيابي كرد و بيان داشت: امروز روحانيت عهده‌دار صيانت و حافظ اسلام ناب محمدي و همچنين مسئول ترويج و گسترش آموزه‌هاي ديني در جامعه است.

وي نقش سازمان تبليغات اسلامي را در فرهنگ ديني جامعه مهم و جايگاه ان سازمان را عالي توصيف كرد و افزود: سازمان تبليغات اسلامي بايد با ارتقاي سطح علمي و دانش مبلغين و مبلغات و برگزاري مستمر دوره هاي تخصصي ويژه مبلغين و مبلغات نقش فعال تري در اين خصوص ايفا كند.

در پايان هم يكي از روحانيون مستقر به بيان تجارب تبليغي و خاطرات فرهنگي پرداخت.

120 مدرسه معارف اسلامي در كشور داير است

 معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي گفت: در حال حاضر 120 مدرسه معارف علوم اسلامي در كل كشور داير است كه از اين تعداد 80 مدرسه زيرنظر سازمان تبليغات اسلامي فعاليت دارند.

حجت‌الاسلام سيد‌ جواد موسوي هوايي 31 خرداد ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي استان در سنندج اظهار داشت: اين مدارس با عنوان صدرا و مطهري در كل كشور به تدريس رشته معارف علوم ديني مي‌پردازند.

وي افزود: امسال نيز در استان كردستان دو مدرسه معارف علوم ديني در مقطع دبيرستان ويژه برادران راه‌اندازي مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: اين مدارس با پذيرش دانش‌آموزان در شهرستان‌هاي قروه و بيجار راه‌اندازي مي‌شوند.

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي بيان داشت: از سال آينده مدارس علوم صدرا ويژه خواهران نيز راه‌اندازي مي‌شود.

حجت‌الاسلام موسوي هوايي بيان داشت: پيشبرد اهداف در مسير علوم ديني و معارف اسلامي و درگير كردن جوانان با مسائل حوزه دين از جمله اهداف مدارس علوم صدرا در كشور است.

وي ادامه داد: اين مدارس در استان كردستان با همكاري و همياري برادران اهل تشيع و تسنن در كردستان آغاز بكار مي‌كند.

وي بر دفاع از دين و دينداري تاكيد كرد و گفت: تا زماني‌كه مردم در صحنه باشند و براي پيشبرد فعاليت‌هاي ديني و فرهنگي شور و اشتياق نشان دهند، اسلام نيز در جهان پيشرفت كرده و هيچ ‌گاه نااميد جلو نخواهد رفت.

حجت‌الاسلام موسوي هوايي همچنين بيان داشت: چاپ كتاب‌هاي كردي نيز از برنامه‌هايي است كه سازمان تبليغات اسلامي با همكاري و هماهنگي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان در دستور كار قرار داده و در حال حاضر ترجمه سه كتاب نهج‌البلاغه، صحيفه‌السجاديه و نهج‌الفصاحه را در دست اجرا دارد.

وي از استان كردستان به عنوان فرصتي براي ايجاد دوستي در جهان اسلام ياد كرد و گفت: همراهي برادران اهل تسنن و تشيع در مناطق مختلف كشور به ويژه كردستان به جهان نشان مي‌دهد كه اسلام ناب محمدي با وحدت و انسجام مردم همواره در مسير ديني خود حركت كرده و خواهد كرد.

 وي اضافه كرد: استان كردستان از ظرفيت فرهنگي و ديني بالايي براي تحقق اهداف برخوردار است و براي توجه به اين مهم برنامه‌ريزي‌هاي لازم از سوي مسئولان بايد صورت پذيرد.

 

 

چهارشنبه 9 تير 1389 - 15:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری