پنجشنبه 10 مهر 1399 - 18:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري 84 منتشر شد

 

 

هشتاد و چهارمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «بشري» ويژه تير 1389 از سوي اين سازمان منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در پنج بخش با نام‌هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگي، ديني و انديشه و كتاب‌شناسي با محوريت فرهنگ ديني منتشر شده است.

در مطالب آغازين اين نشريه به مناسبت سالرزو تأسيس سازمان تبليغات اسلامي با عنوان تبليغ اسلام به مثابه جهاد فرهنگي عليه دشمن، آمده است:

«حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر سيدمهدي خاموشي به عنوان سومين رئيس سازمان تبليغات اسلامي، پس از بر عهده گرفتن مسئوليت سازمان با توجه به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب و نيز لزوم تحول كيفي در مواجهه با تهاجم فرهنگي دشمن و همچنين ضرورت و مطلوبيت استفاده گسترده و روزآمد از ابزار تبليغي و ارتباطي جديد به منظور تبليغ و ترويج فرهنگ ديني، از يك سو نيروهاي كارآمد و مبتكر را در مديريت سازمان به كار گرفتند و از سوي ديگر زمينه‌هاي متنوعي در دستور كار سازمان قرار دادند.»

مديريت ديني در گفت‌وگو با عليرضا طالب‌پور، مديرعامل مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان با عنوان «بايد كاهلي و كم‌كاري را كنار بگذاريم تا موفق شويم» آورده است:

«ما اكنون بيش از سيصد و پنجاه هزار عضو ثبت نام شده داريم. سي هزار عضو نهايي داريم كه مدارك ارائه كرده‌اند و با هويت مشخص پرونده دارند. در بحث محتوا، بيش از سيصد و پنجاه گيگابايت اطلاعات در هر زمينه‌اي تهيه كرده‌ايم. اين نشان مي‌دهد كه تبيان جايگاه خوبي پيدا كرده است. رشد در فضاي وب، نمايي است. اول رشدش خيلي كند است، بعد همين‌طور شدت مي‌گيرد و يك دفعه و به صورت خيلي وسيع رشد مي‌كند.»

همچنين، آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي هم در گفت‌وگويي با عنوان ضرورت پالايش فرهنگي براي توسعه فرهنگ ديني در كشور، در بخش «دين و انديشه» مي‌گويد:

«استكبار جهاني دشمن قسم خورد اسلام و پيامبر اكرم (ص) است. آمريكا، اروپا و به طور كلي دنياي كفر به كمتر از براندازي اسلام، انقلاب و نظام راضي نمي‌شود. آن‌ها ابزار نظامي و توطئه‌هاي سياسي را براي رسيدن به مقصودشان به كار گرفتند كه به لطف خدا كارساز نشد. اما امروز از جبهه فرهنگ دارند همان مقصود را دنبال مي‌كنند.»

تازه‌ترين مطالب آمده در اين شماره از بشري عبارتند از:

طليعه: سرمقاله (فضيلت ماه رجب) و سالگرد سازمان تبليغات اسلامي؛ مديريت ديني: گفت‌وگو با دكتر عليرضا طالب‌پور (مديرعالم مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان و اميرمؤمنان علي (ع) از نگاه ديگران؛ فرهنگ: استعمار و فرهنگ بي‌حجابي؛ دين و انديشه: ضرورت پالايش فرهنگي براي توسعه فرهنگ ديني (گفت‌وگو با آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي)، اعتكاف و جوانان، اثر گناه در غم و اندوه، عوامل رشد و تكامل انسان از ديدگاه قرآن كريم، برخي از آثار و حكمت‌هاي بارز و عيني نماز، انتظار در مكتب شيعه و رسالت منتظران (قسمت اول)، جرعه عشق و صداقت محراب (نيم‌نگاهي به زندگي سراسر افتخار و با بركت شهيد آيت‌الله صدوقي(ره)؛ ادب و هنر: نگاهي به محتوي در سينماي غرب، كتاب‌شناسي: تمدن اسلامي در عصر امويان و طنزآوران امروز ايران؛ چكيده انگليسي.

هشتاد و چهارمين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان بشري ويژه تير جاري با سردبيري عباس لهراسبي و دبيري تحريريه عليرضا قرايي از سوي سازمان تبليغات اسلامي در 84 صفحه منتشر شد.

 

سه‌شنبه 1 تير 1389 - 14:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری