پنجشنبه 12 تير 1399 - 19:23
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

اهداي نشان ملي و بين‌المللي ساختار‌هاي اجتماعي تهران به دكتر خاموشي

 

 

در چهل و پنجمين نشست شوراي هماهنگي مشاركت‌هاي اجتماعي شهر تهران كه به همت شهرداري منطقه 4 تهران برگزار شد، نشان ملي و بين‌المللي ساختار‌هاي اجتماعي تهران به رئيس سازمان تبليغات اسلامي اهدا شد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين جلسه دكتر خاموشي در بدو  ورود به محل برگزاري چهل و پنجمين نشست شوراي هماهنگي مشاركت‌هاي اجتماعي شهر تهران كه در تالار وحدت برگزار شد، با استقبال جمعي از نوجوانان علاقه‌مند روبرو شد و در محفلي صميمي به پرسش‌هاي اين عزيزان پاسخ گفت و سپس به منظور شركت در برنامه وارد تالار اصلي شد.

چهل و پنجمين نشست شوراي هماهنگي مشاركت‌هاي اجتماعي شهر تهران در ساعت 11:15 دقيقه شاهد سخنراني دكتر خاموشي بود كه از نكات پر اهميت اين سخنراني استقبال حاضرين بود.

 دکترسيد مهدي خاموشي در نشست شوراي هماهنگي مشاركت‌هاي اجتماعي شهر تهران با تأکيد بر فعاليت‌هاي ريشه‌اي در عرصه فرهنگ افزود: مسئولان فرهنگي بايد نقش ريشه درخت تنومند فرهنگ را ايفا کنند و حکم برگ و شاخه آن را نداشته باشند.

وي در تشريح سخنانش عنوان داشت: بستر‌سازي و لزوم عملکرد ريشه‌اي در عرصه فرهنگ امري حياتي و ضروري است که سازمان تبليغات اسلامي سعي دارد با پرهيز از بزرگنمايي، به ايفاي اين مهم بپردازد.

حجت الاسلام و المسلمين خاموشي در بخش ديگري از صحبت‌هايش ياد‌آور شد: شهروندان حق دارند از نحوه و چگونگي تبليغ ديني خبر داشته باشند.

در همين راستا وي به بيان پاره‌اي از فعاليت‌هاي سازمان تبليغات اسلامي در عرصه فرهنگ پرداخت و عرصه فضاي مجازي را يکي از عرصه‌هاي مهمي دانست که سازمان در راستاي اهداف متعاليه فرهنگي خود، به آن توجه ويژه دارد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن دعوت از شهروندان تهراني به بازديد از سايت اينترنتي تبيان وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، از بازديد روزانه يک ميليون نفر از اين سايت فرهنگي- ديني خبر داد.

وي در ادامه از ساماندهي نهاد‌هاي مردمي در تبليغ دين و ساماندهي بيش از 50 هزار تشکل ديني در کشور به عنوان يکي از فعاليت‌هاي سازمان تبليغات اسلامي در عرصه تبليغات سنتي خبر داد و افزود: کار ما در سازمان، حمايت، هدايت و نظارت بر اين گونه نهاد‌هاي مردمي است.

وي در ادامه اجمالاً به عملکرد برخي مجامع و موسسات وابسته به سازمان تبليغات اسلامي به عنوان گوشه‌اي از فعاليت‌هاي سازمان اشاره داشت که حوزه هنري از بارزترين اين موسسات وابسته بود.

دکتر خاموشي مهمترين حوزه‌هاي كاركردي حوزه هنري را فعاليت در عرصه ادبيات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در قالب‌هاي مختلف شامل فيلم، عکس، کتاب و ... دانست و تصريح كرد: نمونه موفق اين فعاليت‌ها کتاب عزت شاهي در بحث انقلاب اسلامي و کتاب دا در عرصه دفاع مقدس است.

وي همچنين از کتاب‌هاي «شنام» و «کوچه نقاش‌ها» به عنوان تازه‌هاي نشر سازمان تبليغات اسلامي در حوزه دفاع مقدس نام برد و ابراز اميدواري کرد که اين دو کتاب با استقبال گسترده مخاطبين روبرو شود.

وي همچنين با اشاره به فعاليت‌هاي ارزشمند انتشارات سوره مهر انتشاراتي وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، از انتشارات اميرکبير و چاپ و نشر بين الملل به عنوان ديگر بازوان توانمند سازمان تبليغات اسلامي در عرصه نشر نام برد.

خاموشي در بخش‌هاي پاياني صحبت‌هايش افزود: امروز در تلاقي فرهنگي بسيار مهم است که طبق نقشه پيش رويم.

وي با تاکيد بر اينکه شهرداري تهران در عرصه فرهنگ اسلامي توفيقات مطلوبي داشته است، يادآور شد: اميدواريم بتوانيم فرهنگ ارزشمند و والاي انقلاب اسلامي رابه جهانيان بيش از پيش بشناسانيم که همکاري ميان مجموعه توانمند شهرداري تهران و سازمان تبليغات اسلامي مي‌تواند گامي در راستاي نيل به اين هدف والا باشد.

 بر اساس اين گزارش بايد افزود: چهل و پنجمين نشست شوراي هماهنگي مشاركت‌هاي اجتماعي شهر تهران 25 خرداد با حضور برخي از مديران شهري و رئيس سازمان تبليغات اسلامي در تالار وحدت تهران برگزار شد.

 

 

چهارشنبه 26 خرداد 1389 - 15:53


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری