سه‌شنبه 17 تير 1399 - 20:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري 83 منتشر شد

 

هشتاد و سومين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «بشري» ويژه خرداد جاري، منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، «وحدت، راه عزت و عظمت» عنوان طليعه «بشري» است كه در ابتداي اين سخن مي‌خوانيم:

«از جمله ارزش‌هاي قرآني در مورد جامعه، مسئله وحدت است. وحدت به معناي گردآمدن بر محور و هدف مشترك در مقابل تفرقه كه به معناي پراكندگي و جدايي مي‌باشد، قرار دارد.

و در ادامه اين مطلب هم آمده است:

«واضح است وحدت در موقعي پايدار خواهد بود كه محور و مركز مشترك را حبل‌الله بداند. اين مسئله انكارناپذير است كه در جامعه گاه اختلاف سليقه موجب تنش و كشمكش خواهد شد. اينجاست كه ضرورت وجود محور مورد قبول همه كه به اصطلاح حرف آخر را بزند، به خوبي احساس مي‌شود كه در جامعه اسلامي اعم از شيعه و اهل سنت اين محور مورد قبول كه صبغه الهي هم دارد، مسئله ولايت فقيه و اوالوالامر است و به عنوان يك اصل اساسي و يادگار امام راحل (ره) در قانون اساسي هم آمده است.

بنابراين عقل و شرع حكم مي‌كند همان‌طور كه در سايه وحدت و رهبري پيامبرگونه امام راحل (ره)، انقلابي بزرگ را به وجود آورديم، در اين زمان هم ضرورت دارد براي پاسداري از انقلاب اسلامي و رشد ترقي جامعه، تمامي نخبگان و صاحبان سليقه‌هاي گوناگون كه سوز دين و انقلاب را دارند، اطاعت از رهنمودهاي مقام معظم رهبري را براي استمرار راه و خط امام كه همانا مسير وحدت اسلامي است، يك فرضيه و تكليف شرعي و انقلابي بدانند كه انشاءالله اين گونه هم باشد.

بخش مديريت ديني در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام و المسلمين عباس اسكندري (مديركل اداره تبليغات اسلامي استان قم) هم خاطرنشان كرده است: ما بعد از دفاع مقدس در يك جنگ بي‌امان فرهنگي درگير بوده‌ايم. آن‌ها تهاجم فرهنگي را كه شروع كردند، مي‌خواستند در كوتاه‌ترين فرصت از راه فرهنگ، انقلاب را به زانو درآورند و شكست بدهند. از اين طرف ما در مقام دفاع وارد شديم «ما» يعني مجموعه دستگاه‌هاي فرهنگي، نه فقط سازمان تبليغات اسلامي براي حفظ فرهنگ انقلاب و اسلام و نظام. اكنون كه به اين صحنه نگاه مي‌كنيم مي‌بينيم آن‌ها در رسيدن به اهدافشان توفيق پيدا نكرده‌اند.

همچنين، «ليبراليسم فرهنگي از حمله نظامي دشمن خطرناك‌تر است» عنوان گفت‌وگو با آيت‌الله سيداحمد خاتمي است، در اين متن مي‌خوانيم:

«در عرصه‌هاي عملي من معتقدم ما در چند بخش مشكل داريم، اولين مشكل ما در زمينه آموزش‌هاي گسترده ديني و توسعه و تعميق فرهنگ ديني و نهادينه شدن اين فرهنگ است. البته اين آموزش‌ها نيازمند زمان هستند و طول مي‌كشد تا يك امري و يك رفتاري فرهنگ بشود.

در تازه‌ترين شماره بشري، در هفت بخش مطالب ذيل آمده است:

طليعه: سرمقاله (وحدت؛ راه عزت و عظمت)؛ مديريت ديني: گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمين عباس اسكندري (مديركل تبليغات اسلامي استان قم) و ديدگاه امام خميني (ره) درباره حكومت ديني؛ فرهنگ: جنگ فرهنگي و وظايف ما؛ دين و انديشه: ليبراليسم فرهنگي از حمله نظامي دشمن خطرناكتر است (گفت‌وگو با آيت‌الله سيداحمد خاتمي)، سيماي پيامبر اكرم‌ (ص) از منظر حضرت علي (ع)، فمنيسم از ديدگاه اسلام، آسيب‌شناسي نيايش جواني و فريادگر توحيد (نگاهي به زندگي پرافتخار و با بركت شهيد بزرگوار آيت‌الله سيدمحمدرضا سعيدي)؛ ادب و هنر؛ سيد شهيدان اهل قلم (نگاهي به زندگي و آثار شهيد سيدمرتضي آويني)؛ كتابشناسي: دين و جامعه، جايگاه شورا در معارف اسلامي، مردم سالاري ديني در نهج‌البلاغه و رسائل كوتاه كلامي و چكيده انگليسي.

هشتاد و سومين شماره از ماهنامه بشري ويژه خرداد جاري، به سردبيري عباس لهراسبي و دبيري تحريريه عليرضا قرايي از سوي سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

 

 

يكشنبه 23 خرداد 1389 - 14:25


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری