پنجشنبه 12 تير 1399 - 11:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

ريحانه فتحي ثاني

 

آشنايي با بخش فروشگاه مجازي انتشارات سوره‌مهر

 

 

امروزه در حالي كه بسياري از مردم به‌همان شيوه سنتي اقدام به‌خريد كتاب مي‌كنند، اما آمار خريد و فروش کتاب از راه فروشگاه‌هاي مجازي كتاب درايران رو به افزايش است، حتي به عقيده برخي منابع، سهولت خريد اينترنتي بر متقاضيان خريد کتاب افزوده است.

به‌گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات‌اسلامي، يكي از اين پايگاه‌هاي خريد مجازي كتاب در ايران بخش فروشگاه پايگاه اينترنتي انتشارات سوره‌مهر وابسته‌به سازمان تبليغات‌اسلامي است.

بازديدكنندگان از اين پايگاه اينترنتي مي‌توانند كتاب خود را در منزل دريافت كنند، در اين شيوه مشترکين تهراني پس از دريافت کتاب، حداكثرظرف مدت 48 ساعت، بهاي آن را به «قيمت پشت جلد» به پيک فرهنگي سوره‌مهر وابسته به‌سازمان تبليغات اسلامي، مي‌پردازند.

همچنين، مشتركين شهرستاني هم مي‌توانند براي دريافت كتاب با واحد اشتراك كتاب و اطلاع از بهاي كتاب انتشارات سوره مهر تماس گرفته، سپس مبلغ كتاب‌هاي انتخابي را به شماره حساب 0301096994005 سيباي بانك ملي به نام انتشارات سوره مهر  واريز كرده و شماره سريال فيش واريزي‏‎ْ، آدرس و كدپستي را به واحد اشتراك كتاب ارسال كنند تا كتاب‌هاي موردنظر خود را حداكثر ظرف مدت 72 ساعت با پست پيشتاز درب منزل دريافت كنند.

علاقمندان براي هديه كتاب به يكي از دوستان خود هم كافي است مشخصات او را در برگه شماره دو وارد كنند. در اين برگه وارد كردن اطلاعاتي همچون نام و نام خانوادگي، نشاني دقيق پستي، پست الکترونيکي (email) و عناوين کتابهاي درخواستي الزامي و پيامي که مي خواهيد همراه کتاب(ها) ارسال شود، اختياري است. 

همچنين، وارد كردن نام و نام خانوادگي، نشاني دقيق پستي و تلفن براي فرستنده ضرورت دارد.

 از ديگر خدمات ارائه شده در بخش فروشگاه پايگاه انتشارات سوره‌مهر، اشتراك نام دارد كه در اين قسمت با عضويت در اشتراک کتاب سوره مهر در صورت تمايل، صفحه معرفي هر کتاب جديد سوره مهر، به آدرس پست الکترونيکي متقاضي ارسال مي‌شود و  چاپ هر کتاب جديد در حوزه مورد علاقه درخواست‌كننده هم  از  راه ‹‹پيامك›› و ‹‹پست الكترونيكي›› به اطلاع وي مي‌رسد.

متقاضيان براي عضويت و بهره‌مندي از مزاياي اشتراك كتاب سوره‌مهر مي‌توانند اطلاعاتي همچون نام و نام خانوادگي، نشاني دقيق پستي و  تلفن را در فيدهاي ستاره‌دار وارد كنند.

 در بخشي از اطلاعات آمده در اين بخش مي‌خوانيم، اگر ناشر کتاب مورد نظر شما سوره مهر نيست، حتماً نام کتاب، نام نويسنده و نام ناشر آن را ذکر کنيد، در ادامه مي‌توانيد حوزه‌هاي (ادبيات، داستان، رمان، ادبيات آييني، زندگينامه) مورد علاقه خود را هم مشخص كنيد تا بنا به تمايل شما عناوين جديد کتاب از طريق پست يا پست الكترونيک به اطلاع شما برسد.

قسمت ديگر معرفي شده در اين بخش بن الكترونيكي نام دارد كه در توضيح آن آمده است:

شركت انتشارات سوره مهر، براي اولين بار در بين ناشرين كتاب كشور، اقدام به توليد بن الكترونيكي كتاب نموده است. اين بن تسهيلات زير را براي مشتريان و مخاطبان محترم فراهم آورده است:

 1. افزايش قدرت انتخاب مخاطب:

تا پيش از اين، هدية كتاب در مراسمات مختلف و يا اهداي كتاب به كاركنان، كارمندان و مديران در موسسات، نهادها و سازمانهاي مختلف، صرفاً به عناوين خاصي محدود و انتخاب كتاب نه توسط مخاطب نهايي، بلكه توسط مديران و متوليان محترم امور فرهنگي اين مجموعه‌ها انجام مي‌شد اما بن الكترونيك كتاب و اهداي آن به مخاطبين مورد نظر، اين اجازه را به آنها مي‌دهد كه در بين كتابهاي مفيد و متنوع توليدشده از سوي اين انتشارات، برحسب علايق و سلايق خود دست به انتخاب زده و كتب مورد نظر خود را خريداري كنند.

2. ايجاد ارتباط مستقيم بين مراكز توليد و توزيع كتاب و مخاطبين:

طبيعتاً استفاده‌كنندگان از بنهاي الكترونيك براي انتخاب كتاب مورد علاقه خود در محل فروشگاه‌هاي كتاب و نمايندگيهاي اين انتشارات حضور خواهند يافت. اين حضور كه مي‌تواند به همراه اعضاي خانواده و خريد كتاب براي هر كدام از آنها باشد، خود في‌نفسه امر مطلوبي است چرا كه مخاطبان را به محيط‌هاي فرهنگي كشانده و آنها را با عناوين جديد و گستردگي بازار نشر و توزيع كتاب آشنا خواهد كرد و كتاب را در معرض ديد قرار خواهد داد.

3. حذف مشكلات حمل و نقل، انبارداري و بسته‌بندي:

خريد كتاب به منظور اهدا در حجمهاي متوسط و بالا با مشكلاتي از جمله حمل كتب به مركز خريدكننده، نگهداري آنها و نهايتاً بسته‌بندي و اهدا مواجه است. استفاده از بن الكترونيكي كتاب براي هديه به مخاطبان مورد نظر، باعث حذف تمامي اين مراحل و در عين حال اهداي كتب مورد علاقه مخاطبين به آن‌هاست.

4. ايجاد قدرت خريد تدريجي كتاب و استفاده از كتاب‌هاي روز:

كساني كه به جاي كتاب، بن الكترونيكي خريد كتاب دريافت مي‌‌كنند مي‌توانند به تناسب وقت و ميزان مطالعه خود، در چند نوبت براي خريد كتاب مراجعه نموده و اعتبار خود را به‌منظور استفاده از كتاب‌هاي جديد به مرور مورد استفاده قرار دهند.

برنامه‌هايي براي ايجاد تسهيلات خريد اينترنتي كتاب از طريق كارت‌هاي اعتباري در معاونت بازرگاني شركت انتشارات سوره مهر در حال پيگيري است كه در صورت رفع موانع موجود و ايجاد قابليت خريد اينترنتي در كشور، خريد اينترنتي كتاب‌هاي انتشارات سوره مهر نيز از طريق همين سايت مقدور خواهد بود.

بنهاي الکترونيکي خريد کتاب با اعتبارهاي 5، 10، 20 و 50 هزار توماني طراحي شده و آماده استفاده متقاضيان محترم مي‌باشد. براي تهيه اين بن‌ها مي‌توانيد فرم زير را تکميل و يا با شماره تلفنهاي 5-66460993 تماس حاصل کنيد. بديهي است شرکت‌ها، موسسات و مراکز فرهنگي که قصد خريد عمده بن الکترونيکي را دارند از تخفيفات ويژه بهره مند خواهند شد. 

همچنين، براي سفارش بن الکترونيک کتاب لازم است اطلاعاتي همچون شرکت/موسسه سفارش دهنده، نام و نام خانوادگي سفارش دهنده، نشاني دقيق پستي، تلفن، نوع بن (5 هزار توماني، 10 هزار توماني، 20 هزار توماني و 50 هزار توماني) و تعداد را واد كنيد.

گفتني‌است، مشتريان دارنده بن‌الکترونيک مي‌توانند براي خريد کتب مورد علاقه خود به كتابفروشي‌هاي زير مراجعه كنند:

نام کتابفروشي

نشاني

تلفن

فروشگاه مرکزي انتشارات سوره مهر

تهران، ميدان انقلاب، نبش خيابان 16 آذر

66418822

صرير

تهران، خيابان انقلاب، روبروي درب اصلي دانشگاه تهران

66954108

کتاب آفتاب

مشهد، چهار راه شهدا، ضلع شمالي باغ نادري، کوچه خوارکيان، مجتمع گنجينه کتاب، طبقه -1

2238613-0511

فروشگاه مرکزي انتشارات افق

تهران، خيابان انقلاب، خيابان 12 فروردين، خيابان شهيد نظري غربي، پلاک 183

66408161

فروشگاه دفتر فرهنگي روايت

قزوين، جهار راه بنياد شهيد، نبش چهار راه

3354988-0281

 

 

يكشنبه 16 خرداد 1389 - 10:3


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری