جمعه 9 خرداد 1399 - 2:9
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان

 

نخستين گردهمايي بزرگ ائمه جمعه و جماعات کاشان در سال 89

 

 نخستين گردهمايي بزرگ ائمه جمعه و جماعات شهرستانهاي کاشان و آران و بيدگل ششم خردادماه با حضور وزير اطلاعات ، نماينده ولي فقيه و امام جمعه کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، آيت الله نمازي نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان در اين گردهمايي گفت: بدون استثناء امروز همه كساني كه با اسلام مشكل دارند حتي دولتهاي اسلامي كه تحت نفوذ صهيونيست ها هستند و كشورهاي اسلامي حوزه خليح فارس بر عليه جمهوري اسلامي متحد شده اند. آيت الله عبدالنبي نمازي افزود : اين موضوع حاكي از حقانيت جمهوري اسلامي است.

وي با اشاره به بسيج همه جانبه گروهها و فرقه هاي دست نشانده استكبار جهاني در خارج و داخل كشور در نبرد به ظاهر پنهان و جنگ نرم دشمن برعليه جمهوري اسلامي گفت : مقابله با اينگونه تهديدها کار نظامي و نيروهاي مسلح نيست، بلکه کار روحانيان عالم و با بصيرت در حوزه هاي علميه است. امام جمعه كاشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري تاكيد كرد: حوزه علميه قم و حوزه هاي اقماري براي مقابله با تهاجمات فرهنگي دشمن هيچگاه نبايد از زمان عقب بمانند و همواره بايد در خط مقدم باشند.

آيت الله نمازي شرايط نظام جمهوري اسلامي را شرايط ويژه اي خواند و اظهار داشت: در فراخوان دشمن كه همه بيرق هاي ابليس  بر عليه جمهوري اسلامي برافراشته شده همه بايد در حال آماده باش باشيم.

امام جمعه كاشان جايگاه روحانيت ، مرجعيت شيعه و تاثيرگذاري ولايت فقيه را در جهان اسلام مورد اشاره قرارداد و افزود: موج اسلام خواهي بوجود آمده در جهان در سايه نفس ملكوتي امام (ره) است كه جاني تازه به كالبد بي جان جهان اسلام دميد. وي افزود : دشمن هرچه ضربه خورده از روحانيت و مرجعيت است و به همين دليل توطئه هاو شبيخون فراگير دشمن بر عليه ولايت فقيه در جهان شدت گرفته است.

 وي با اشاره به اينكه اگر نگاه جامعه نسيت به ولايت فقيه مورد دستبرد قرار بگيرد ديگر چيزي باقي نخواهد ماند گفت: روحانيون با ارتقاي سطح علمي خود و تسلط بر مباحث بايد با برهان عقلي پاسخگوي شبهات باشند. نماينده ولي فقيه در ادامه با تاكيد بر اهميت دادن به مساجد و روضه هاي خانگي از روحانيون خواست براي اينگونه مجالس مطلب داشته باشند و از حرفهاي تكراري خودداري كنند .

وي افزود : فرصتي كه در اختيار روحانيت شيعه است در اختيار هيچيك از روحانيون فرقه هاي مذهبي ديگر نيست كه بايد از زمان براي آگاهي مردم در رابطه يا مسائل ديني ، فكري و سياسي استفاده كنند. آيت الله نمازي همچنين با گراميداشت بيست و يکمين سالگرد ارتحال ملکوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري و هدايت امام راحل را يک معجزه الهي در تاريخ اسلام خواند و گفت : هدف امام راحل از انقلاب اسلامي احياي احکام الهي بود.

حجت‌الاسلام حيدر مصلحي وزير اطلاعات نيز طي سخناني رويداد بزرگ حماسه فتح خرمشهر ،رحلت جانسوز امام خميني(ره) و ديگر حوادث خرداد ماه را به عنوان مناسبت‌هاي تلخ و شيرين اين ماه دانست و يادآور شد: بزرگداشت سالگرد ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي، يادآوري ملاك‌ها و اهداف ايشان در راستاي انقلاب است. به گفته وي، دسترسي به اقتدار، سربلندي، شكوفايي، پيشرفت و رشد كشور در سايه تبعيت از آرمان‌هاي امام راحل ميسر مي‌شود. مصلحي گفت: با كمال تاسف اذعان مي‌كنيم در مقطعي از زمان و تاريخ انقلاب، حتي در زمان خود امام خميني(ره) عده‌اي به امام و آرمان‌هاي ايشان پشت كرده و تبعيت و پيروي از آن بزرگوار را رها كرده و زير پا گذاشته‌اند. وزير اطلاعات با اشاره به جايگاه بلند و مقتدر موقعيت ايران و جمهوري اسلامي به عنوان ثمره نظام در عرصه بين‌المللي افزود: تبعيت از آرمان‌ها و اهداف امام راحل و تدابير مقام معظم رهبري ملت ايران را در چنين موقعيت مستحكم و مرتفع قرار داد.

وزير اطلاعات چهار عنصر بيگانگان در راس آن آمريكا و اسرائيل و هم‌پيمانان آنها از جمله انگليس، فرانسه و آلمان، ضد انقلاب سنتي داخل و خارج از كشور، ضد انقلاب جديد و نفاق جديد را از عناصر تهديد امنيت ملي كشور ذكر كرد. وي مطرح كردن مباحثي شامل مخالفت با ولايت فقيه و آشكار كردن باطن واقعي برخي خواص را به عنوان نفاق جديد از جمله مصاديق چهارمين تهديد امنيت ملي بر شمرد و گفت: با روي كار آمدن نفاق جديد، فتنه بعد از انتخابات دهم با سرمايه‌گذاري سنگين و بزرگ استكبار ايجاد شد.

وي وقوع فتنه و ايجاد مباحث امروز در خاورميانه را ريشه در توطئه بيگانگان دانست و خاطرنشان كرد: علاوه بر آمريكا و اسرائيل كه در راس اين هرم قرار دارند تعداد بسياري از ديگر كشورها نيز در وقوع اين فتنه‌ها دخالت داشتند. به گفته مصلحي در طول 30 سال تاريخ پس از انقلاب، ضد انقلاب سنتي در قالب تشكل‌ها و مجموعه‌هاي مختلف از جمله اسلام‌گرايان التقاطي، منافقين، اسلام گرايان ليبرال دموكرات، ليبرال سوسيال دموكرات، هدف مشترك براندازي نظام جمهوري اسلامي را دنبال مي‌كردند. وزير اطلاعات يادآور شد: در بررسي‌هاي به‌عمل آمده از دفاتر برخي مجموعه‌هاي سران فتنه به اين نتيجه رسيديم كه فتنه اخير از 20 سال قبل با هدف براندازي دين و كيان اسلامي شكل گرفته است.

وي گفت: بر اساس اين مستندات به دست آمده مشخص شد كه آنها دستورالعمل‌هاي ويژه‌اي براي مقابله با انقلاب اسلامي تدوين و طراحي كرده بودند تا آرام آرام دين‌مداري و دين‌محوري كه عامل اصلي تداوم انقلاب و پايداري نظام جمهوري اسلامي بود را از افكار و عقايد ملت خارج سازند و برقراري ارتباط جدي با مراجع از جمله اين دستورالعمل‌ها و برنامه‌هاي سران فتنه در راستاي دستيابي به اهدافشان بود.

 سخنراني علي حاج حسني دادستان کاشان در خصوص جنگ نرم و تشريح عملکرد اداره تبليغات اسلامي کاشان توسط حجت الاسلام سيد عبدالصاحب حسيني رئيس اين اداره و بيان احکام مستحدثه توسط حجت الاسلام سيد حسن بني هاشمي از ديگر برنامه هاي اين همايش بود.

اين گردهمايي صبح روز پنجشنبه ششم خردادماه به همت اداره تبليغات اسلامي کاشان و با حضور بيش از 600 تن از ائمه جمعه و جماعات شهرستان هاي کاشان و آران و بيدگل و جمعي از مادحين اهل بيت (ع) در کانون الزهراي کاشان برگزار شد.

 

 

چهارشنبه 12 خرداد 1389 - 12:47


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری