سه‌شنبه 6 اسفند 1398 - 9:14
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد

 

خرداد ماه حادثه ها

 

خرداد ماه پرحادثه اي در تاريخ انقلاب شکوهمند اسلامي است و از مهم ترين روزهاي آن 14 و 15 خرداد است و امسال اين ايام مصادف با بيست و يکمين سالگشت عروج مردي از اهل آسمان به اوج  ملکوت است .

يوم الله15خرداد بيانگر خاطره رشادت و جانفشاني هاي آزاد مرداني است که جان برسراهداف مقدس و خداگونه خويش نهادند و سرتسليم در برابر طاغوت زمان فرود نياوردند و درس پايداري و عزت را به همه حق خواهان آموختند .

امام خميني (ره) که خود فرزندي از تبار اهل بيت (ع) بود در برابر طاغوتيان ساکت ننشست و با درخطر ديدن اسلام و مباني آن در 15 خرداد سال 42 در مقابل ظالمان قد علم کرد و فرياد رهايي اسلام را از اسارت ظلم و استبداد سرداد و 15 خرداد سرآغاز قيامي شد که به سبب آن بساط استکبار و استبداد در اين سرزمين برچيده شد .

15 خرداد يعني تجلي آرمان هاي اسلامي و برافراشته شدن پرچم عزت و آزادگي .

حضرت امام خميني (ره) آن بزرگ مرد عرصه دين و سياست با تأسي به قيام و نهضت حسيني توانست ملت ايران را از اسارت 2500 سال حکومت ستمشاهي آزاد سازد ، آنها را به سرنوشت خويش حاکم و عزت برباد رفته را دوباره به آنان بازگرداند .

امام (ره) جان تازه اي در کالبد آنها دميد و با دم مسيحايي خود مردگيها را از ميان برچيد و جنبش و حرکت ديگري را در ميان مردم پايدار ساخت ، به راستي خرداد  ماه حادثه هاست ...

خميني آن عارف زاهد نيز در خرداد و آن هم در نيمه آن که خود نيز انتظار فرج از آن مي کشيد از دنيا که براي عارفاني چون آن بزرگوار زنداني بيش نيست رها شد و به حريم قرب ياري پيوست که براي رضاي او لحظه لحظه زندگيش را گذراند .

وي در چهاردهم خرداد قفس خاکي تن را رها و به حريم قرب يار و ملکوت اعلي باريافت و از جرعه وصل يار سيراب شد، او به راستي انساني بود که از همه علائق ، هواها و هواسها رسته و به حقيقت و عشق پيوسته بود ، او اهل آسمان بود و عاقبت نيز به نامتناهي سفر کرد و براي هميشه جاودان شد و چون به حقيقت متصل بود هرگز از حقيقتش کاسته نخواهد شد و هرروز بيش از روز ديگر به عزت و جاودانگي اش افزوده خواهد شد و بي شک نام و ياد خميني (ره) براي هميشه جاودان خواهد ماند و صفحات تاريخ مفتخر است که نام و ياد آن عزيز سفر کرده را در سينه حفظ خواهد کرد و کلام آخر اينکه بفرموده مقام معظم رهبري : " اين انقلاب اسلامي بي نام خميني در هيچ جاي جهان شناخته شده نيست ... "

ياد امام راحل و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي بويژه شهيدان گلگون کفن قيام خونين 15 خرداد سال 1342 گرامي باد.

 

                                                محمدرضا غيليان

 

چهارشنبه 12 خرداد 1389 - 12:26


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری