شنبه 17 خرداد 1399 - 14:57
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

مقام و منزلت مادر در شبستان انديشه

 

بيست و دومين شماره از نشريه شبستان انديشه كتاب تبليغ دين ويژه خرداد 89، با موضوع فاطمه زهرا (س) به همت سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين شماره از شبستان در بخش سخن سردبير درباره روح ولايتمداري بانو زهرا (س) مي‌خوانيم: «روح ولايت‌مداري و اطاعت محض از ولي زمان خود اصلي‌ترين ويژگي آن انسان كامل است كه در راه آن جان خود را نثار نمود. نكته قابل توجه نبايد در اين ميان مغفول بماند اين است كه شايد بسياري از ما نيز خود را ولايتمدار و مطيع ولايت بدانيم، اما ولايت‌پذيري يعني، در اين راه، بخشي از مال و جانمان را نثار كنيم و ولايت را بدهكار خود ندانيم زهراي اطهر (ع)، ولي زمان خود را در قبال ايثار نفس و نثار نفس بدهكار خود ندانست و تصور حقي از خود بر گردن ولايت نداشت.»

همچنين، مطالب بعدي آمده در شبستان در باب مقام و منزلت مادر از ديدگاه امام خميني (ره) است.

در بخشي از اين مطلب آمده است:

«مادران شجاع فرزندان اسلام، خاطره جانبازي و رشادت زنان قهرمان را در طول تاريخ زنده كرده‌اند.

اساساً تربيت از دامان پاك مادر و جوار پدر شروع مي‌شود و با تربيت اسلامي و صحيح آنان، استقلال و آزادي و تعهد به مصالح كشور پايه‌ريزي مي‌شود».

يكي ديگر از مقامات آمده در اين شماره از نشريه هم، «نظام فكري به عنوان محتواي تبليغ» نام دارد كه در صفحه سوم آن مي‌خوانيم: «نظام فكري اسلامي به معناي منظومه هماهنگ انديشه اسلامي است كه اولاً همه عرصه‌هاي حيات را دربرمي‌گيرد و ثانياً هر انديشه و فكري در «نظام فكري»، جايگاه، ارزش و درجه‌بندي خاص خود را دارد. اين منظومه هماهنگ، همه عرصه‌ها و زواياي وجودي انسان و جامعه را پوشش داده و هيچ عرصه‌اي را به اغيار واگذار نمي‌كند».

مطالب گردآمده در تازه‌ترين شماره از اين نشريه سازمان تبليغات اسلامي، عبارتند از:

سخن سردبير، مقام و منزلت مادر از ديدگاه امام خميني (ره)، علم و توليد دو عنصر پيشرفت مادي كشور، روزشمار ماه جمادي‌الثاني، بازتاب فروتني در وحدت اسلامي، پژوهشي درباره همت مضاعف، كار مضاعف، صدور انقلاب در انديشه امام خميني (ره)، نظام فكري به عنوان محتواي تبليغ، سوگواره ياس، نقش قيام فاطمه زهرا در اتحاد و انسجام اسلامي، راهكارهاي تبليغي علاقه‌مند كردن كودكان به مطالعه، مهارت‌هاي تبليغي در تبيين احاديث و صبر الهي.

بيست و دومين شماره از نشريه شبستان انديشه كتاب تبليغ دين ويژه خرداد جاري، به همت معاونت پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي با مدير مسئولي سيدمحمدباقر حسيني، با شمارگان 10000 نسخه، منتشر شد.

 

 

دوشنبه 10 خرداد 1389 - 9:4


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری