يكشنبه 11 خرداد 1399 - 12:36
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

سپهر ايراني منتشرشد

 

سي و سومين شماره از ماهنامه سپهر ايراني ويژه خرداد 1389 از سوي مؤسسه فرهنگي تسنيم نور وابسته به سازمان تبليغات اسلامي براي جوانان ايراني، منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در ابتداي اين نشريه از زبان مقام معظم رهبري آمده است:

«عزيزان نوجوان و جوان مي‌توانند با تعهد به ظواهر ديني افزايش معرفت ديني و به ويژه تقويت ارتباط معنوي با پروردگار، دل‌هاي خود را به نور ايمان و جذبه الهي، آباد و روشن و مملو از عشق و اميد سازند. پيشرفت كشور نيازمند حركت علمي بسيار قوي است كه پايه‌هايش را بايد در محيط‌هاي دانش‌آموزي ايجاد كرد و به همين دليل است كه درس خواندن، مهم‌ترين كار دانش‌آموزان و عبادت به شمار مي‌آيد».

 در بخش سرمقاله نشريه سپهر ايراني همزمان با فرا رسيدن خرداد ماه پراهميت تحصيلي براي نوجوانان و جوانان، مي‌خوانيم:

همه آرزوها دست‌يافتني هستند اگر تلاش و كار و همت خويش را بيش از پيش به كار گيريم، هر روز بيشتر از ديروز.

نشريه سپهر ايراني مي‌تواند جايگاه خوبي باشد براي تجديد قواي تو!

مثل صبحانه‌اي كامل براي يك روز سخت و پركار، او مي‌خواهد تا جان شريف شما را مشتاق رسيدن به آرزوهاي مقدس كند. او مي‌تواند. امروز نشريه جديد، پس از استراحتي كوتاه و تغيير و تبديل‌هايي ارزشمند، در دستان شماست.

همچنين در ادامه مطالب آمده در سپهر ايراني به مقاله‌اي با عنوان ستاره درخشان فلسفه اسلامي برمي‌خوريم.

در بخشي از اين مطلب كه به معرفي ملاصدرا، مي‌پردازد، آمده است: «ملاصدرا شيعه دوازده امامي بود و به دين اسلام و مذهب شيعه اعتقاد كامل داشت. او مي‌گفت مذهب شيعه دو وجه دارد: وجه ظاهري (شريعت و احكام ديني) و وجه باطني (درون‌مايه و حقيقت مذهب شيعه) از نظر او انسان براي رستگاري هم بايد پايبند شريعت باشد و به فرايض دين عمل كند و هم به طي مراحل سلوك عرفاني بپردازد.»

در صفحه‌هاي پاياني آن هم درباره سخناني در اوصاف پارسيان در نهج‌البلاغه يا خطبه متقين، معروف به خطبه همام، مي‌خوانيم: «شايد اين سخن را درباره حضرت علي (ع) بسيار شنيده باشيد كه يكي از منحصر به فردترين ويژگي‌هاي آن بزرگوار آن بود كه هر كس براي اولين بار ايشان را در ميدان جنگ و مبارزه مشاهده مي‌نمود، گمان مي‌كرد كه با پهلواني رو به روست كه عمرش را جز در پيكار و رزم و آموزش متون نظامي سپري نكرده است، و هرگز گمان نمي‌كرد كه اين پهلوان عرصه نبود، همچنين سياستمداري زيرك و در عين حال اسوه و الگوي زاهدان و عابدان روزگار است».

همچنين در ته مقاله سپهر ايراني هم آمده است:

«به گزارش خبرگزاري سپهر امسال اردوهاي كرج در مردادماه و اردوهاي سي‌سخت در تيرماه برگزار مي‌شد، اما اينكه كدام دوره‌ها در كجا به اين شرح است، مثل اينكه قراره اردوهاي سال اول، سوم كرج و اردوهاي سال دوم و چهارم در سي‌سخت برگزار بشه، منتظر همه شما سپهريان در اردوهاي طرح ملي سپهر ايراني هستيم.»

گفتني است، سي‌و سومين شماره از ماهنامه سپهر ايراني ويژه خرداد جاري از سوي مؤسسه فرهنگي تسنيم نور وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

 

 

 

چهارشنبه 5 خرداد 1389 - 14:23


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری