شنبه 10 خرداد 1399 - 3:13
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

بشري بهاري شد

 

 

هشتاد و يكمين و هشتاد و دومين شماره از نشريه «بشري» از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در چهار بخش با عنوان‌هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگ، دين و انديشه، كتاب‌شناسي و چكيده انگليسي؛ به بيان موضوعاتي همچون انقلاب اسلامي و جامعه مي‌پردازد.

بشري با پيام نوروزي مقام معظم رهبري به مناست آغاز سال 1389 شمسي «همت مضاعف و كار مضاعف» آغاز مي‌شود.

در بخشي از اين پيام مي‌خوانيم:

«امسال براي اينكه ما بتوانيم آنچه را كه در اين دعاي شريف به ما تعليم داده شده است و وظيفه ماست، انجام بدهيم، براي اينكه بتوانيم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفيت‌هاي كشور حركت كنيم، احتياج داريم به اينكه همت خودمان را چند برابر كنيم، كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنيم. من امسال را به عنوان «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذاري مي‌كنم. » بخش مديريت ديني بشري در گفت‌وگو با سيدحسن حسيني، معاونت اداري و مالي سازمان تبليغات اسلامي؛ آورده است: «معاونت مالي شامل هفت حوزه است كه در حقيقت بسترساز انجام مأموريت‌ها و فعاليت‌هاي اصلي سازمان هستند و اگر اين معاونت خوب كار نكند، طبيعتاً در حوزه‌هاي ديگر، چه در حوزه فرهنگ، چه در حوزه پژوهش، چه در حوزه آموزش، و غيره نمي‌توان انتظار موفقيت و كاركرد مناسب را داشت.

همچنين، در بخش دين و انديشه نيز در مقاله «بصيرت، مولد عقلانيت و تقوا» به قلم عليرضا مزروعي، دبير گفتمان‌هاي ديني، مي‌خوانيم: «بديهي است كه حقيقت فعل تعليم از ديدگاه مكتب تربيت اسلام، هدف تحقق فعل را مشخص مي‌كند. اين حقيقت آن گاه روشن خواهد شد كه حقيقت علم از منظر وحي و قرآن كريم و روايات شريفه، تبيين و روشن شود. زيرا تعليم به معناي انتقال علم است. پس تا وقتي كه حقيقت علم روشن نشود، حقيقت تعليم نيز روشن نخواهد شد.»

در پايان صفحات فارسي اين ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي، عليرضا حسيني؛ مدير اجرايي بشري، در معرفي كتاب مردي از ملكوت، آورده است.

«قاضي طباطبايي؛ كه بي‌گمان حرفي است از هزاران كاندر عبارت آمد و همه آنچه گفتني است؛ در كتاب مردي از ملكوت آمده و خوانندگان را بيش از پيش با ويژگي‌هاي ارزشي علمي، اخلاقي، پارسايي، ادب و انسانيت و فروتني و مراتب كمالات و كرامات اين مرد بزرگ آشنا مي‌سازد.»

تازه‌ترين مطالب آمده در بشري 81 و 82 به شرح زير است: طليعه: سرمقاله (همت مضاعف و كار مضاعف) و پيشرفت انقلاب اسلامي در دهه چهارم؛ مديريت ديني: گفت و گو با سيدحسن حسيني (معاونت اداري و مالي سازمان تبليغات اسلامي)، الگوي زنان در انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و مديريت اقتصاد در جامعه؛ فرهنگ ناتوي فرهنگي؛ دين و انديشه: وظيفه ما تقويت بيداري اسلامي است (گفت و گو با حجت‌الاسلام والمسلمين علي‌اصغر اوحدي)، گلواژه آفرينش، معلم شهيد، مصلح بيدار (نگاهي به زندگي پربركت استاد علامه شهيد مطهري (ره)، حجاب و پيامدها و راهكارهاي ترويج آن در جامعه (قسمت پاياني)، بصيرت مولود عقلانيت و تقوا و درياي دعا؛ ادب و هنر: نگاهي به سينماي كشورهاي مسلمان (عصر اسلام پشت پرده آهنين؛ كتاب‌شناسي: دين و حكومت و مردي از ملكوت؛ چكيده انگليسي.

گفتني است، اين شماره از نشريه بشري كه سردبيري و دبيري تحريريه آن را به ترتيب عباس لهراسبي، عليرضا قرايي بر عهده دارند، به همت سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است.

 

 

سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1389 - 11:12


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری