پنجشنبه 12 تير 1399 - 20:12
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

مرکز مشاوره قرآني راه اندازي مي شود/ بيمه مربيان قرآني

 


 رئيس دار‌القرآن الکريم کشور گفت: درسالجاري مرکز مشاوره قرآن براي درمان مشکلات روحي و رواني افراد تاسيس مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، مهدي قره شيخلو عصر يکشنبه در حاشيه سفر به گنبد و در همايش فعالان قرآني افزود: آموزش قرآن بايد همه مردم را در بر بگيرد و يکي از وظايف ما وابستگان قرآن اين است که سطح کار را بالاببريم و قرآن را درزندگي مردم قابل لمس و درک کنيم.

وي اظهار داشت: آموزش قرآن تنها در روخواني و روانخواني و تجويد خلاصه نمي شود کار در اين زمينه بايد به حدي برسد که مسئولين بتوانند در کار هاي مختلف ازحاملان قرآن مشورت بگيرند.

شيخلو خاطرنشان کرد: در حوزه سياست، اقتصاد، خانواده، اخلاق و مهارت‌ها هر آن چه از قرآن آموختيم آشکار کنيم.

وي ظرفيت استان گلستان را در حوزه قرآن بسيار بالا برشمرد و افزود:مي توان در آينده استان را به عنوان يک مجموعه قرآني در کل کشور معرفي کرد.

 

مربيان قرآني بيمه مي شوند

قره شيخلو در مورد بيمه فعالان قرآني گفت: کليه مربيان قرآن که در هفته هشت ساعت تدريس مي کنند مي توانند به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مراجعه و بيمه شوند.

وي بيان داشت: موسسه سياحتي و زيارتي براي خدمات رساني به اهل قرآن تاسيس خواهد شد.

وي از برگزاري دوره تربيت داور در استان خبر داد و افزود: اين دوره با هدف بالا بردن ظرفيت داوران استان برگزار مي شود تا شرکت کنندگان بعد از موفقيت در آزمون، کارت داوري دريافت کنند.

حجت الاسلام علي فتحي رئيس اداره تبليغات اسلامي گنبد هدف از اين همايش را آشنايي با حاملان قرآن و ارائه تجليل از مربيان قرآني و بحث و تبادل نظر ذکر کرد و افزود: مسئوليت شما عزيزان بسيار بزرگ است و براي ترويج فرهنگ قرآن درجامعه و هم خانواده بايد تلاش کرد.

وي خاطرنشان کرد: شما حاملان قرآن هستيد همانطور که پيامبر (ص)فرمودند:دشمني با حاملان قرآن دشمني با خداست .

فتحي شخصيت شهيد مطهري را بسيار والا برشمرد و افزود: شهيدمطهري علم را با عمل آميخته بود و عبوديت خود را ثابت کرد.

وي گفت: براي اجراي بهتر برنامه هاي قرآني در سطح شهرستان جلسات هم انديشي با حاملان قرآن بصورت مستمر در هرماه انجام خواهد شد.

 

دوشنبه 20 ارديبهشت 1389 - 10:40


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری