شنبه 14 تير 1399 - 3:3
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

3 هزار خانه عالم در کشور وجود دارد

 


معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي با اشاره به اينکه در سراسر کشور به تناسب استانها 3 هزار خانه عالم وجود دارد و يک هزار خانه عالم از اين تعداد هنوز به بهره برداري نرسيده ابراز اميدواري کرد حمايتهاي اعتباري دولت در اين رابطه سرعت بيشتري به خود بگيرد.

حجت الاسلام حسين روحاني نژاد معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خانه عالم ازديرباز در کشور ما وجود داشته است و به برکت علما و بزرگان که مساجدي مي ساختند خانه هايي در کنار آنها ساخته مي شد که عالم مسجد يا امام جماعت در آن سکونت مي کرد و به تبليغات اسلامي و تبيين احکام ديني براي مردم مي پرداخت اين خانه هاي عالم در ايران سابقه طولاني دارند.

تبليغات چهره به چهره کارآمدترين روش

وي افزود: با توجه به گستردگي کار فرهنگي و تبليغي و ارتباطات تبليغي که افزايش يافته است، امروزه تبليغات چهره به چهره جزء کارآمد ترين روشهايي است که وجود دارد بنابراين اقصي نقاط کشور به حضور دائمي اين مبلغ در کنار خود نياز دارند.

روحاني نژاد با اشاره به اينکه سبک زندگي مردم دچار تغييراتي شده است، گفت: در حال حاضر ميزباني مبلغ با دشوراي هاي بيشتري نسبت به گذشته انجام مي شود گفت: رويکرد جديد در رابطه با خانه هاي عالم اين است که اين خانه ها ساخته مي شود تا مبلغ بتواند همراه خانواده خود در آن سکونت پيدا کرده و با آرامش و بدون دغدغه به تبليغات ديني بپردازد.
معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي يادآور شد: مردم ما همواره در کارهاي خير مشارکت داشتند اما مشارکت در اين رابطه کافي نبوده، از اين رو دولت نيز به ياري مردم شتافته و در برنامه خود حمايت اعتباري خانه عالم را قرار داده است.
 
برخي خانه هاي عالم وقف هستند
 
وي تصريح کرد: در حال حاضر در کشور ما حدود 3 هزار خانه عالم ساخته شده است که برخي از آنها وقف شده، برخي با مشارکت مردمي ساخته شده و  يا برخي ديگر به وسيله خيرات مردمي و اعتبارات دولتي ساخته شده است. از اين سه هزار خانه عالم حدود يک هزار واحد هنوز به اتمام نرسيده و 2 هزار واحد هم به بهره برداري رسيده و روحانيون مستقر و يا طرح هجرت در سراسر کشور مستقر هستند.
 
پيش بيني 12 هزار و 650 خانه عالم
 
حجت الاسلام حسين روحاني نژاد اظهار داشت: براساس سند چشم انداز 1404 شهرها و روستاهايي که بالاي 500 نفر جمعيت دارند، 12 هزار و 650 مورد خانه عالم پيش بيني کرده ايم که با حمايت دولت و مشارکت مردمي ساخته شود. تعداد خانه هاي عالم در سراسر کشور بستگي به استانها دارد، اما در همه استانها به تناسب موقعيت و شرايط اين خانه هاي عالم ساخته مي شود.
 
وي ابراز اميدواري کرد که حمايتهاي دولتي در رابطه با خانه هاي عالم شتاب بيشتري به خود بگيرند و از سوي ديگر حوزه هاي علميه با تربيت نيروي انساني کارآمد بتواند گامهاي بيشتري را بردارد و سازمان تبليغات نيز بتواند اين مبلغان را در نقاط مختلف کشور استقرار دهد.

 

چهارشنبه 15 ارديبهشت 1389 - 15:50


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری