يكشنبه 18 خرداد 1399 - 11:4
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم

 

برنامه ريزي اعزام مبلغ در فصل تابستان براي کيفيت بخشي به اوقات فراغت

 

نشست معاونان فرهنگي تبليغي سازمان تبليغات اسلامي و دفتر تبليغات اسلامي براي برنامهريزي طرح اوقات فراغت در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قم، همه ساله با فرارسيدن ايام تعطيلات تابستاني برنامهريزيهاي گستردهاي براي پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان که در تيررس دشمنان قرار دارند، انجام ميشود و در اين راستا نهادهاي فرهنگي تمامي داشتههاي خود را به ميدان ميآورند تا براي حجم عظيمي از آيندهسازان کشور برنامهريزي فرهنگي داشته باشند.

در اين زمينه سازمان تبليغات اسلامي و دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه دو نهاد تاثيرگذار در کارسازي و اجراي برنامههاي فرهنگي و ديني هستند که هر کدام به سهم خود فعاليتهاي ارزندهاي انجام ميدهند اما آنچه که قابل تامل است همفکري و همياري اين نهادها براي برنامهريزي و اجراي برنامههاي اوقات فراغت است.

اين موضوع باعث شده که معاونان فرهنگي و تبليغي سازمان تبليغات اسلامي و دفتر تبليغات اسلامي و کارشناسان اين دو نهاد تاثيرگذار به استقبال طرح اوقات فراغت بروند و با برگزاري جلسهاي، طرح اعزام مبلغان در فصل تابستان را بررسي کنند.

لزوم کيفيسازي برنامههاي اوقات فراغت 

معاون فرهنگي تبليغي سازمان تبليغات اسلامي در اين نشست با اشاره به اينكه در فصل تابستان سال جاري مناسبت‌هاي مختلفي قرار دارد،‌ گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي قبلي مي‌توان با كيفيت بيشتري برنامه‌هاي اوقات فراغت را اجرايي كرد.

حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد فعاليت مشترك دفتر تبليغات اسلامي و سازمان تبليغات اسلامي در تهيه محتواي برنامه‌هاي آموزشي اوقات فراغت را مايه دلگرمي مبلغان دانست و افزود: سازمان تبليغات اسلامي بزرگ‌ترين مصرف‌كننده كتاب‌هاي ره‌توشه است كه به طور ويژه براي مبلغان به چاپ مي‌رسد.

معاون فرهنگي تبليغي سازمان تبليغات اسلامي با اشاره به لزوم بهره‌مندي هر چه بيشتر از ايام حضور مبلغان در مناطق مختلف تصريح كرد: امسال ثبت‌نام از دانش‌آموزان قبل از ورود روحانيون به مناطق تبليغي انجام مي‌شود تا در زمان حضور آنها، فرصت بيشتري براي تبليغ وجود داشته باشد.

وي با اشاره به تغيير زمان برگزاري كلاس‌هاي اوقات فراغت در فصل تابستان سال جاري به دليل همزمان شدن با ماه مبارك رمضان، يادآور شد: طرح اوقات فراغت تابستاني در صورتي كه امتحانات حوزوي مبلغان تا قبل از پايان خردادماه به انجام برسد، از ابتداي تيرماه آغاز خواهد شد و براي ايام ماه مبارك رمضان نيز، برنامه جداگانه‌اي در نظر گرفته خواهد شد.

لزوم استفاده از ظرفيت رسانهها براي تبليغ دين

معاون فرهنگي تبليغي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم نيز در اين نشست، رسانه‌اي شدن مباحث "طرح هجرت مبلغان" را از پيشنهادات مورد توجه در اجراي طرح هجرت عنوان كرد و گفت: بايد برنامه‌هايي كه تاثير طرح هجرت را فراگيرتر مي‌كند، مورد توجه قرار گيرند.

حجت‌الاسلام احمد زادهوش افزود: يكي از اين برنامه‌ها توليد و پخش برنامه‌هاي تلويزيوني براي گروه‌هاي سني كودك، نوجوان و جوان است كه در قالب آن محتواي آموزش به جز روش چهره به چهره از طريق سلسله‌ برنامه‌هاي رسانه‌اي نيز، در اختيار مخاطبان قرار مي‌گيرد.

چاپ کتاب ره توشه در آيندهاي نزديک

در اين جلسه رئيس اداره چاپ و نشر معاونت فرهنگي تبليغي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم نيز، طي سخناني با اشاره به اينكه مطالب كتاب ره‌توشه پس از تصويب سرفصل‌ها در شوراي علمي اين معاونت در دست تاليف قرار مي‌گيرد، تصريح كرد: كتاب ره‌توشه ويژه ايام تابستان در دست نگارش قرار گرفته و به زودي به چاپ خواهد رسيد.

محمد نوراللهي با بيان اينكه بسياري از مسائل مبتلابه جوانان از سوي مركز ملي پاسخگويي به سئوالات ديني مورد رسيدگي و پاسخگويي قرار مي‌گيرد، گفت: از اين مركز خواسته‌‌ايم تا سئوالاتي را كه بيشتر مورد توجه جوانان است،‌ استخراج كند تا اين سئوالات به همراه پاسخ‌هايشان در اختيار مبلغان قرار گيرد و آنها بتوانند از اين مجموعه نيز استفاده كنند.

هر چند که اين جلسه در مدت زمان کوتاهي برگزار شد اما دستاوردهاي خوبي داشت و استقبال مسئولان فرهنگي از طرح اوقات فراغت نشان از همت و عزم آنها براي ارتقاي سطح ديني و فرهنگي آيندهسازان کشور دارد.

 

روحالله کريمي کارشناس رسانهاي روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قم

 

 

چهارشنبه 8 ارديبهشت 1389 - 10:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری