سه‌شنبه 17 تير 1399 - 19:42
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

نشريه «مهر» به نمايشگاه كتاب مي‌آيد

 

 

هشتادو‌يکمين شماره «مهر»، نشريه تخصصي کتاب انتشارات سوره‌مهر وابسته به‌سازمان تبليغات‌اسلامي، باموضوع نگاه به‌چندوچون نمايشگاه بين‌المللي‌کتاب تهران منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات‌اسلامي، اين شماره با مطلبي درباره ابتکارات و اولين‌هاي سوره‌مهر در نمايشگاه شروع مي‌شود و در ادامه گزارشي در مورد کارگاه آموزشي شيوه‌هاي اطلاع‌رساني و فروش کتاب سوره‌مهر باهدف آشنايي کارمندان فروش سوره‌مهر با فروش بهينه کتاب که با حضور افرادي چون مرتضي گودرزي، مرتضي سرهنگي، محسن مومني، حبيب احمدزاده و رضا مهدوي برگزار شده، آمده است.

صفحه سوم نشريه مهر، که به معرفي جديدترين کتاب‌هاي سوره‌مهر اختصاص دارد کتاب‌هاي جديدي همچون «جاده جنگ» نوشته منصور انوري، «مجلس حربن يزيد رياحي» از علي معلم، «هارموني کاربردي» ترجمه وارطان ساهاکيان، «شاهنشاه در کوچه دلگشاه» از محمد علي‌علومي و«براده‌ها» از زنده‌ياد سيد حسن‌حسيني، معرفي شده است.

همچنين، در گزارشي چگونگي حضور سوره مهر در نمايشگاه کتاب تهران و برنامه‌هاي اين ناشر براي حضور موثرتر در اين رويداد فرهنگي تشريح شده و سپس ليست کتاب‌هايي که از اين انتشارات در روزهاي نمايشگاه منتشر مي‌شود در مطلبي با عنوان «منتظر باشيد» ارئه شده است.

در ادامه، نويسندگاني همچون منيژه آرمين، مجتبي رحماندوست، حسين فتاحي، هوشنگ جاويد و احمد عربلو نظر خود را درباره نمايشگاه کتاب تهران عنوان کرده‌اند.

در شماره جديد «مهر» مطالب ديگري از جمله گفت‌وگو با رضا نورايي درباره طراحي فضاي غرفه‌ها در نمايشگاه، گفت‌وگو با محمدرضا بايرامي درباره رمان جديدش باعنوان «مردگان باغ‌سبز»، گزارشي از کتاب‌هاي انيميشن مرکز مطالعات و توليدات انيميشن حوزه هنري و مجموعه سروده‌هاي علي موسوي‌گرمارودي آمده است.

در اين راستا، نشريه «مهر» با جديدترين اخبار و اطلاعات همراه با گفتگوهايي با صاحب نظران و اهالي ادبيات و مقالات و نقد و نظرها به طور روزانه در نمايشگاه هم عرضه خواهد شد. با توجه به نبود يک نشريه روزانه مربوط به نمايشگاه، نشريه «مهر» مي‌تواند به عنوان جايگزيني براي نشريه نمايشگاه باشد که تمام خبرهاي مربوط به اين رويداد را به صورت موثر و روزانه پوشش دهد.

از مطالبي که قرار است به صورت روزانه در مهر منتشر شود مي‌توان به مصاحبه با نويسندگان و سلسله گزارشات از نشست‌ها و مراسم‌ها ،پرداختن به مسائل حوزه نشر با گفت‌وگو با کارشناسان اين حوزه، معرفي کتاب‌هاي جديد منتشر شده، گزارش تصويري از نمايشگاه کتاب و معرفي و اطلاع رساني در خصوص تازه هاي سوره مهر در ايام نمايشگاه اشاره کرد.

بر همين اساس قرار است، در اين ايام مطالب «مهر» با توجه به فضاي نمايشگاه و چند و چون آن در تيراژ بالا براي استفاده مخاطبان و پوشش همه جانبه نمايشگاه منتشر شود.

گفتني است، سال گذشته نشريه مهر به صورت روزانه منتشر مي‌شد که قرار است در بيست و سومين نمايشگاه تهران و با توجه به استقبالي که سال گذشته از اين نشريه شد تيراژ اين نشريه افزايش يابد و در تمام غرفه‌ها و سالن‌هاي نمايشگاه کتاب پخش شود.

دو هفته نامه تخصصي «مهر» با موضوع کتاب از سوي روابط عمومي انتشارات سوره‌مهر وابسته به‌سازمان تبليغات‌اسلامي، منتتشر مي‌شود.

 

سه‌شنبه 7 ارديبهشت 1389 - 8:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری