چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 23:17
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

پرونده‌هاي رخداد تخصصي‌تر شدند

 

 

چهل و ششمين شماره از نشريه داخلي سازمان تبليغات اسلامي با عنوان رخداد، ويژه اسفند 88 با تغييراتي در شكل و محتوا، به‌همت سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين ضميمه ماهنامه بشري در دو بخش پرونده و پرونده استاني به انعكاس اخبار ارسال شده از سوي دفاتر استاني سازمان تبليغات اسلامي و معاونت‌هاي مختلف سازمان و موسسات وابسته مي‌پردازد.

در بخشي از ديباچه اين نشريه 84 صفحه‌اي، به‌قلم آرمين سليماني، مي‌خوانيم:

«در پايان يك ‌سال ديگر از رخداد قرار داريم؛ سالي پر از رخداد. سالي كه در آن نشريه خبري سازمان شكل و محتوايي، تغييراتي را شاهد بود. پرونده‌هاي رخداد تخصصي‌تر شدند. استان‌ها در توليد محتوا فعال‌تر شدند، مخاطبان برون‌سازماني نشريه گسترش يافتند و در نهايت رخداد بزرگتر، پخته‌تر و نشيريه‌تر شد.

سالي دگر در پيش است، با نگاهي پرمشغله و محدودگرا، مي‌توان به‌همين روال جاري بسنده كرد؛ در اين حال، مي‌توان اندكي ذوق ارتباطات و علوم اجتماعي را به‌كار بست و با نگاهي موشكافانه «رخداد» اين عرصه اطلاع‌رساني خبري سازمان را به‌نقدي ايجابي و با راهكارهاي عملي گرفت.».

«اقتصاد فرهنگ؛ گامي هدايتگر در گسترش فرهنگ ديني» عنوان مطلب ديگر آمده در  ابتداي رخداد نام دارد كه در بخشي از آن آمده است:

«سازمان تبليغات اسلامي به‌عنوان نهادي فرهنگي، به‌ارتقا و اشاعه فرهنگ ديني در جامعه مي‌پردازد.

«در دهه سوم فعاليت اين سازمان كه از سال 80 و با انتصاب حجت الاسلام خاموشي به‌عنوان رييس جديد آغاز شد، مقام معظم رهبري  بر جوابگويي در سيستم مديريتي  و مخاطب قرار دادن جوانان و استفاده از فنآوري روز دنيا تاكيد كردند.

سيستم مديريتي سنتي، ديدگاه، سياستگذاري و چگونگي و چيستي ابزارهاي اجرا مورد باز تعريف قرار گرفت و ارائه تعريفي جديد از سازمان تبلغات‌اسلامي دنبال شد تا مختصات و جايگاه سازمان تبليغات‌اسلامي دركنار دستگاه‌هاي ديگر ترسيم شود.

اگر قبلا سازمان تبليغات اسلامي به‌چاپ و توزيع پوستر در اعياد و مناسبت‌ها مي‌پرداخت امروزه به‌توليدمحتوا و ارائه قالب‌هاي جديد در راستاي تبليغات اسلامي موثر مذهبي مي‌انديشد. سازمان بسياري  از فعاليت‌هاي نوين خود را در قالب موسسه برد، موسساتي كه شخصيت حقوقي مستقلي دارند».

از ديگر مطالب آمده در اين شماره از رخداد مي‌توان به عناوين دومين جشنواره موسيقي مقامي آذري در اردبيل برگزار مي‌شود، تحصيل سه هزار نفر در دبيرستان‌هاي صدرا، معرفي مرحوم حجت الاسلام ايراني به‌عنوان خادم نمونه استان قم، برگه سهام عدالت فعالان قراني مازندران صادر شد و كنسرسيوم صاحبان محتواي ملي تشكيل شد، اشاره كرد.

گفتني است، «رخداد» ضميمه خبري ماهنامه بشري؛ به طور مرتب از سال 84 با هدف ارائه مطلوب‌تر اخبار و گزارشات سازمان، به سردبيري عباس لهراسبي و به‌همت سازمان تبليغات اسلامي منتشر مي‌شود.

 

 

 

سه‌شنبه 24 فروردين 1389 - 15:39


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری