چهارشنبه 25 تير 1399 - 10:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان

 

گزارش عملکرد روابط عمومي تبليغات اسلامي استان سمنان در سال 88

 

روابط عمومي تبليغات اسلامي استان سمنان در سال گذشته در آينه مطبوعات سراسري و محلي و همچنين خبرگزاري‌ها خوش درخشيد و سه هزار و 770 خبر از فعاليت‌هاي اين اداره‌کل در خبرگزاري‌ها، نشريات محلي، روزنامه‌هاي سراسري و سايت‌هاي وابسته به سازمان تبليغات اسلامي انعكاس يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره ‌كل تبليغات اسلامي استان سمنان، محمد حسن مقدم نيا مدير روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان با تاکيد بر نقش و جايگاه روابط عمومي در دستگاه ها گفت : روابط عمومي حلقه واسط بين جامعه و مديران است و بايد اطلاعات دقيق، شفاف و به‌روز دستگاه و جامعه را به مديران انتقال دهد.

و اما توزيع بسته هاي فرهنگي ، صدور بيانيه به مناسبت هاي مختلف، برگزاري دوره هاي آموزشي خبرنويسي در طي سال براي رابطين خبر اين اداره کل، شرکت در همايش هاي روابط عمومي که در سطح کشور و استان برگزار شد از ديگر فعاليت هاي اين واحد در سال گذشته است.

نصب بيش از 160 متر مربع بنر ويژه 20 فروردين سالروز ملي فناوري هسته اي در سطح اين استان بيستم فروردين سالروز پيروزي تاريخي ملت شجاع ايران در زمينه تكميل چرخه سوخت هسته‌اي ، نتيجه‌ پيوند معنوي فرزندان ايران اسلامي است.

 

توزيع 10 هزار بسته فرهنگي بين كاروان‌هاي راهيان نور سمنان

اين بسته‌ها شامل عكس‌هايي از شهدا، سي دي‌هاي حاوي عمليات رزمندگان اسلام، كتاب، خودكار، دفترچه يادداشت و ... بود.

انتقال آرمان‌هاي امام راحل و شهداي هشت سال دفاع مقدس و پيوند نسل سوم انقلاب با دوران جنگ از مهم‌ترين اهداف اين اقدام بود .

طرح راهيان نور بهترين فرصت براي انتقال ارزش‌ها و دستاوردهاي هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان است.

توليد سي‌دي‌هاي حاوي فيلم و عکس هاي حضور مسوولين سازمان تبليغات اسلامي مرکز در استان و سي‌دي آيين رسانه ها که حاوي اخبار انعکاس يافته اداره کل در سطح رسانه ها بوده است .

 

2هزار پوستر براي توزيع بين راهپيمايان روز قدس در استان سمنان

2هزار پوستر با مضامين فلسطين بين راهپيمايان روز جهاني قدس در اين استان توزيع شد.

اين پوسترها شامل بياناتي از امام خميني (ره) و رهبري در رابطه با قدس و عكس‌هايي از جنايات صهيونيست‌ها عليه مردم مظلوم فلسطين بود.

آشنايي مردم با جنايت صهيونيست‌ها و همچنين بيانات امام خميني (ره) و رهبري درباره روز قدس از مهم‌ترين اهداف توزيع اين پوسترها بود .

 

توزيع يک هزار پوستر به مناسبت شهادت امام صادق (ع) در استان سمنان

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان به مناسبت ايام صادقيه يک هزار پوستر در سطح اين استان توزيع کرد.

اين پوستر ها حاوي سخناني از امام صادق (ع) بود، آشنايي مردم با سخنان اين بزرگوار از مهترين اهداف اين اقدام بود.

 

توزيع يک هزار برگ پوستر به مناسبت سالروز تخريب قبور بقيع

به مناسبت هشتم شوال سالروز تخريب قبور بقيع يک هزار پوستر توسط روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان چاپ و بين مردم اين استان توزيع شد.

هدف از چاپ اين پوسترها، ياد آوري حادثه تخريب بقيع و قبور ائمه اطهار(ع) و نفاق وهابيون نسبت به شيعيان بود.

اين پوسترها حاوي عکس هايي از تخريب قبور ائمه مطهر بقيع و زواياي اين حادثه تلخ بود.

 

توزيع 2500 برگ پوستر آموزش" خطيب عمومي" در استان سمنان

اين پوستر ها شامل آگهي برگزاري اولين دوره آموزش طرح تربيت خطيب عمومي در استان سمنان بود.

فن خطابه و بلاغت در ادبيات فارسي و متون ديني، سير حركت تشيع در تاريخ اسلام، حديث شناسي و فقه الحديث، آسيب شناسي و روانشناسي تبليغ، مقبل شناسي و مقتل خواني از جمله موضوعات آموزشي اين طرح بود .

يکصد وپنجاه متر مربع بنر و چاپ و دو هزار برگ پوستر به مناسبت محرم و صفر در سطح استان توزيع و نصب شد

اين پوسترها با مضامين عاشورا و با هدف براي تبليغات و فضاسازي محرم و گسترش فرهنگ عاشورايي چاپ و توزيع شده بود.

علاوه بر آن، يکصد و پنجاه متر مربع نيز بنر با همين مضامين در سطح استان و در ميادين اصلي نصب شد .

 

700 توزيع پوستر ويژه اربعين حسيني در شاهرود

به همت روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان 700 نسخه پوستر به مناسبت اربعين حسيني و سي ويکمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي با مضامين قرآني و سخنان حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري در سطح استان توزيع شد .اين پوستر ها در 10 طرح مجزا توزيع شد.

بالا بردن سطح آگاهي هاي مردم در رابطه با اهداف امام ، نقش آموزه هاي قرآني در پيروزي انقلاب اسلامي و تداوم آن و نقش قرآن در زندگي فردي از مهمترين اهداف چاپ اين پوسترها بود.

 

بيانيه هاي روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي

بيانيه اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان به مناسبت 22 بهمن

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در بيانيه اي ، به مناسبت يوم الله 22 بهمن ، بر حضور پرشور مردم در راهپيمايي اين روز تاکيد کرد .

در اين بيانيه آمده بود ، انقلاب شگفت انگيز اسلامي که پس از طي راهي پر حادثه و با فراز و نشيب فراوان در 22 بهمن 1357 به پيروزي رسيد ، نشان عظمت و ظرفيت دين خدا در تأمين آزادي ، عزت و استقلال يک ملت و نيز شايستگي مردمي است که در تاريخ صاحب افتخارات بزرگي بوده اند .

 

بيانيه اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در محکوميت به هتک حرمت آشوب گران روز عاشورا در تهران

روابط عمومي اين اداره کل در بيانيه اي هتک حرمت آشوب گران در روز عاشوراي حسيني را محکوم و برخورد قانوني قوه قضائيه را خواستار شد .

در اين بيانيه آمده بود: بار ديگر بازماندگان سلف اموي و يزيديان زمان همنوا با معاويه صفتان داخلي و جيره خواران استکبار جهاني در روز عاشوراي حسيني به خيابان ها ريختند و با کمال ددمنشي به مال و جان مردم و اموال عمومي يورش بردند.

 

بيانيه روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در محکوميت هتک حرمت به ساحت مقدس امام خمنيي (ره)

در قسمتي از اين بيانيه آمده بود: حركت اهانت‌آميز عده‌اي دانشجونما و ايادي فريب‌خورده استكبار جهاني در هتك حرمت بزرگ پرچمدار مبارزه با استكبار جهاني حضرت امام خميني (ره) در 16 آذر روز مبارزه دانشجويان با استكبار جهاني،‌ دل مردم شريف ايران اسلامي به ويژه خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران و همه خادمين به نظام اسلامي ايران را به درد آورد.

اين بيانيه آورده بود: حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري هر چند موجب دلخوشي برخي از شياطين خارجي و داخلي شد اما هوشياري ملت فهيم ايران همه چيز را به سود اهداف بلند و عاليه انقلاب اسلامي سوق داد از اين رو شكست‌خوردگان و سرافكندگان در حركت‌هايي نابخردانه به اهداف و ارزش‌هاي والاي اين مردم سنگ‌پراني مي‌كنند و نيت پليدشان را نمايان مي‌سازند.

 

برگزاري نشست خبري مدير‌کل تبليغات اسلامي استان

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در آستانه ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاري نشست خبري مدير کل اين اداره با اصحاب رسانه نمود.

حجت الاسلام علي شکري در اين نشست که در سالن اجتماعات اداره کل تبليغات اسلامي سمنان برگزار شد از آمادگي700 مسجد استان براي ميزباني از مهمانان ماه رمضان خبر داد.

وي با تاكيد بر فضيلت دهه آخر ماه شعبان افزود: اين دهه به عنوان دهه نكوهداشت مساجد نامگذاري شده است و كسي كه منتظر ميهماني ماه خداست بايد مساجد را آب و جارو بزند.

شکري تصريح كرد: ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شريف ترين ماه هاي سال است.

مدير كل تبليغات اسلامي استان سمنان در پايان با تجليل از مقام خبرنگار گفت: خبرنگاران با اطلاع رساني درست به مردم نبايد فضاي مطبوعات و جامعه را هيجاني كنند.

شكري افزود: اخبار نبايد به امنيت عمومي جامعه لطمه بزند و باعث خوشحالي بيگانگان شود.

وي اظهار داشت: يك خبرنگار بايد با حفظ خط قرمزهاي نظام، در نقل اخبار حرمت افراد را حفظ و از همسويي با رسانه هاي صهيونيستي و استكباري غرب برحذر باشند.

در پايان با لوح تقدير و هدايايي از خبرنگاران تجليل شد.

 

برگزاري نشست خبري معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در سفر دو روزه معاون فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي به استان سمنان اقدام به برگزاري نشست خبري با اصحاب رسانه نمود .

حجت الاسلام حسين روحاني نژاد در اين نشست که در سالن اجتماعات اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در شاهرود برگزار شد از تعامل خوب روابط عمومي اين اداره کل با رسانه ها تقدير کرد.

وي افزود: روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان تعامل خوب و تنگاتنگي با رسانه ها دارد.

روحاني نژاد با تاکيد بر امر اطلاع رساني سالم ، افزود: بايد فعاليت هاي سازمان تبليغات اسلامي بيشتر به جامعه شناسانده شود .

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي با بيان اينكه اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان در بين استان هاي ديگر وضعيت قابل قبول و مطلوبي را دارد افزود : آنچه در اين سفر مشاهده شد ، ارتباط تنگاتنگ و مستمر روابط عمومي اين اداره كل با رسانه ها بود .

وي با اشاره به ساعات برگزاري اين نشست که در ساعت 17 بعد از نماز مغرب و عشاء بود افزود: حضور پرشور شما خبرنگاران در اين جلسه حکايت از ارتباط تنگاتنگ و مستمر روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان با شما دارد که اين مايه خوشحالي براي ما است.

روحاني نژاد در پايان از مدير کل تبليغات اسلامي استان خواست تا به نحو شايسته از خبرنگاران تجليل به عمل آورد .

 

شرکت در همايش روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي

مدير روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي در گردهمايي مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي شهرستان شاهرود شرکت كرد.

در اين گردهمايي که در سالن اجتماعات فرمانداري شهرستان شاهرود برگزار شد مجتبي رحيمي فرماندار اين شهر با اشاره به جايگاه روابط عمومي ها افزود : روابط عمومي به منزله ي چشم، گوش و دهان هر اداره اي هستند.

رحيمي گفت: يك روابط عمومي خوب بايد حلقه ي اتصال مردم با دستگاه اجرايي باشد.

شرکت مدير روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي در همايش روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي

محمد حسن مقدم نيا در اين همايش که در سالن استانداري سمنان برگزار شد گفت: در دنياي امروز روابط عمومي‌ها به عنوان عناصر قوي در ارزيابي و تقويت برنامه‌ها و نيز پيشبرد اهداف سازمان‌ها تلقي مي‌شوند.

وي افزود: روابط عمومي يكي از با ارزش ‎ترين عوامل موثر در سرنوشت هر سازمان است

مقدم نيا تصريح کرد: امروزه نقش روابط عمومي و حيطه فعاليت آن بر هيچ كس پوشيده نيست و تمامي فعالان جامعه در بخش‌هاي مختلف فرهنگي، سياسي، اقتصادي و . . . جوياي روابط عمومي هايي هستند كه آنها را در طراحي روش هاي معقول و تعيين خط مشي‌هاي مرتبط با آينده ياري دهند.

مدير روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان اظهار داشت: روابط عمومي نقش‌هاي گوناگوني را در جايگاه‌هاي متفاوت و شرايط متمايز از يكديگر ايفا مي‎كند و نقش آن در ارتباطات برون سازماني از ميان ساير نقش ها نمايان و مهم تر است.

 

ديدار با دبير شوراي اطلاع‌رساني استان

ديدار مدير روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان با دبير شوراي اطلاع رساني اين استان به مناسبت روز روابط عمومي

محمد حسن مقدم نيا در اين ديدار که به مناسبت 27 ارديبهشت روز روابط عمومي برگزار شد گفت: روابط عمومي مجموعه اي از عمليات ارتباطي آگاهانه مبتني بر برنامه و تحقيق است .

محمد حسن مقدم نيا افزود : روابط عمومي با استفاده از شيوه هاي علمي و هنري به ارتباط با درون سازمان و بيرون سازمان مي پردازد .

دبير شوراي اطلاع رساني استان سمنان نيز در اين ديدار گفت : روز روابط عمومي فرصت بسيار مناسبي براي بررسي مسائل و مشكلات اين واحدها و برنامه‌ريزي براي استفاده از توانمندي و ظرفيت‌هاي روابط عمومي است.

ايرج كارخايي با اشاره به وظايف و رسالت روابط عمومي افزود : ايجاد ارتباط متقابل بين دستگاه‌ها و مردم از يك سو و رسانه‌ها و خبرنگاران از سوي ديگر مهم‌ترين وظايف روابط عمومي‌هاست.

 

تقدير استانداري از روابط عمومي

معاون استاندار سمنان و موسسه خبرنگاران و نويسندگان مطبوعات شهرستان شاهرود با اهداي لوحي از روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان به عنوان روابط عمومي برتر تقدير كردند.

در اين لوح آمده بود : جناب آقاي محمد حسن مقدم نيا، مدير محترم روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان ، امروزه دانش ، هنر و علم روابط عمومي منش بي بديل خود را در تمامي صحنه هاي اجتماعي و فرهنگي به اثبات رسانده است.

بدينوسيله از تلاش ‌ها و مساعي ارزشمند حضرت عالي در امر خبر رساني و كمك به اصحاب رسانه و مطبوعات كه حاصل انديشه‌اي پويا ، موثر و مسئوليت‌پذير است تقدير و تشكر مي‌نمائيم .

بدون ترديد توفيقات بدست آمده در زمينه گسترش فعاليت‌هاي اطلاع رساني در عرصه هاي مختلف خبري مرهون حمايت و همدلي بي دريغ و شائبه شماست.

از درگاه خداوند متعال سربلندي و سلامتي شما را در تمامي مراحل زندگي مسئلت مي نماييم.

شايان ذكر است : اين لوح در مراسمي كه به مناسبت روز خبرنگار با حضور مديران و نمايندگان خبرگزاري ها و خبرنگاران ، مسئولان شهرستان شاهرود و همچنين مديران روابط عمومي ادارات اين شهرستان برگزار گرديد تقديم شد .

 

تقدير امام جمعه شاهرود از روابط عمومي

امام جمعه شاهرود در ديدار و گفتگوي مدير روابط عمومي اداره‌كل تبليغات اسلامي استان سمنان ضمن تقدير از اين واحد گفت: اين روابط‌عمومي در آيينه مطبوعات خوش درخشيده است.

حجت‌الاسلام محمود ترابي 25 اسفند در ديدار و گفتگوي مدير روابط عمومي اين اداره‌كل كه در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد، با اشاره به حجم انعكاس اخبار روابط عمومي اداره‌كل تبليغات اسلامي استان سمنان در رسانه‌هاي گروهي گفت:از اخبار انعكاس يافته اين روابط عمومي در مطبوعات كشوري، محلي و همچنين خبرگزاري‌ها مي‌توان جزوه‌اي قطور درست كرد.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري درباره تنوير افكار عمومي اظهار داشت: روابط‌عمومي‌ها بايد در رفع شايعه‌ها و شبهه‌ها در جامعه بكوشند و در اين زمينه فعالانه عمل كنند.

ترابي با تاكيد بر نقش روابط عمومي‌ها اظهار داشت: روابط عمومي‌ها همچون تابلوي يك سازمان بيانگر نوع فعاليت و معرفي آن سازمان و منبع اطلاع‌رساني به مردم محسوب مي‌شوند.

 

برگزاري دو کارگاه آموزش خبرنويسي

به همت روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان دو کارگاه آموزشي مباني خبر نويسي در خرداد و اسفندماه سال گذشته ويژه رابطان خبري ، روساي ادارات و کانون‌هاي فرهنگي و تبليغي تابعه اين اداره کل در شاهرود برگزار شد.

در دومين کارگاه خبرنويسي که اول اسفند در شاهرود برگزار شد ، رابطان خبري ، روساي ادارات و کانون هاي فرهنگي و تبليغي اين اداره کل از سراسر استان حضور داشتند .

در کارگاه مباني خبرنويسي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، شرکت کنندگان با سبک هاي مختلف تنظيم خبر، ارزش هاي خبري و عناصر خبري آشنا شدند .

حجت الاسلام حسين صبوري سرپرست معاونت فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در اين کارگاه در رابطه با خبر و اهميت اطلاع رساني مطالبي بيان کرد و در آخر به يکي از شرکت کنندگان که بهترين خبر را از صحبت هاي وي تنظيم کرده بود هديه اي تقديم شد .

همچنين در پايان اين جلسه از ادارات و کانون هايي که در پائيز گذشته از نظر کيفيت و کميت خبر از بقيه بهتر بودند تقدير شد.

از حجت الاسلام امين صادقي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان و هوشنگ جراح رابط خبري اين اداره به عنوان برترين اخبار ارسالي از لحاظ کيفيت و کميت تقدير شد .

تدريس کارگاه مباني خبر نويسي را محمد رضا دباغان از خبرنگاران پيشکسوت شاهرود برعهده داشت .

اولين کارگاه آموزشي نيز در خردادماه با حضور رابطان خبر دفاتر، ادارات و کانون هاي فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي در محل سالن اجتماعات اين اداره کل برگزار شد.

مدرس اين کارگاه آقاي ضميري از خبرنگاران پيشکسوت صداو سيماي مرکز استان سمنان بود.

در اين کارگاه يک روز شرکت کنندگان با سبک هاي مختلف خبرنويسي آشنا شدند.

 

مستند «شير غران» کليد خورد

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، مستندي در رابطه با تعزيه روز دهم محرم با محوريت«شير غران» در دست ساخت دارد .

در مستند«شيرغران» سعي بر اين است که واقعيت اين ماجرا کشف شود و با استفاده از صاحب نظران ، علما ، پژوهشگران و تعزيه خوان ها ، وجود و عدم وجود آن ، مورد بررسي قرار مي گيرد .

 

تقدير از روابط عمومي

خبرگزاري‌هاي فارس، رسا، ايسکانيوز و شبستان در نامه‌هايي جداگانه به مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان از روابط عمومي اداره كل تقدير کردند .

در قسمتي از اين تقديرنامه ها آمده بود: در عصر کنوني که پيشرفت هاي شگرف علمي و بروز تحولات بنيادي در حوزه اطلاع رساني بر جهان خودنمايي مي کند ، رسانه هاي جمعي به عنوان اهرم هايي قدرتمند در تمام عرصه ها مطرح هستند. بي شک رسانه قوي ترين و پوياترين ابزار در جهت تنوير افکار عمومي و زاييده روح هاي متعالي است.

بدون ترديد اهدافي که در رسانه ها به عنوان افکار عمومي طراحي گرديده، جز با کو شش و تلاش مديراني فعال ، با انگيزه و توانمند چون جناب آقاي محمد حسن مقدم نيا که در ارتباط تاثيرگذار با رسانه ها نقشي بي بديل دارند ، ميسر نخواهد شد.

در ادامه يکي از اين تقدير نامه ها خطاب به مدير کل استان آمده است : لازم دانستيم تا به نمايندگي از رسانه هاي گروهي استان سمنان اين لوح سپاس را به حضرتعالي و مدير محترم روابط عمومي تبليغات اسلامي استان سمنان تقديم نماييم .

 

ديدار مدير روابط عمومي تبليغات اسلامي استان سمنان با نماينده ولي‌فقيه در استان

حجت‌الاسلام سيدمحمد شاهچراغي نماينده ولي فقيه در اين ديدار اظهار داشت : سازمان تبليغات اسلامي با توجه به وظيفه اصلي خود كه تبليغ و ترويج آموزه‌هاي ديني است، بايد در حفظ بصيرت و ايجاد روحيه اميد در جوانان تلاش كند .

مدير روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان نيز در اين ديدار ضمن ارائه گزارش از فعاليت‌هاي اين واحد، از همكاري بسيار صميمانه و تنگانگ با مطبوعات و خبرگزاري‌هاي استان خبر داد .

حمدحسن مقدم‌نيا گفت: حركت روابط عمومي در اين اداره كل تلاشي است آگاهانه براي برانگيختن يا تحت تاثير قرار دادن مردم از طريق ارتباط مستمر و مناسب تا از اين رهگذر پيرامون سازمان مثبت بينديشند ، به آن احترام بگذارند، حمايتش كنند و در نهايت در مواقع لزوم همراهش باشند .

 

 

 

 

 

دوشنبه 23 فروردين 1389 - 9:9


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری