جمعه 9 خرداد 1399 - 11:44
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

ويژه‌نامه شبستان انديشه منتشر شد

 

 

ويژه‌نامه سازمان تبليغات اسلامي در دو بخش «آسيب‌شناسي بصيرت ديني»  و «بررسي ماهيت جنگ نرم و بازيگران آن» با عنوان شبستان انديشه با همكاري و حمايت معاونت پژوهشي و آموزشي اين سازمان، منتشر شد.

به‌گزارش  روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در بخش اول اين نشريه در توضيح بصيرت مي‌خوانيم:

«مقام معظم رهبري در تاريخ 15/7/1388 در اجتماع پرشور مردم چالوس فرمودند:«بصيرت اجازه نمي‌دهد غبار آلودگي فتنه، كسي را گمراه كند.»

معظم له در همان سخنراني افزودند: «بصيرت قطب‌نماي حركت صحيح در اوضاع اجتماعي پيچيده امروز است به‌گونه‌اي كه اگر كس اين قطب نما را نداشت و نقشه‌خواني را بلد نبود، ممكن است ناگهان خود را در محاصره‌ي دشمن ببيند.»

ايشان فرمودند: «اگر بصيرت نباشد، انسان حتي با نيت  خوب، ممكن است  گمراه شود و در راه بد قدم بگذارد.»

ايشان همچنين در تاريخ 5/5/1388 فرمودند: «بلايي كه بر ملت‌ها وارد مي‌شود، در بسياري از موارد بر اثر بي‌بصيرتي است. خطايي كه بعضي از افراد مي‌كنند ...بر اثر بي‌بصيرتي است.»

همچنين، در بخش دوم شبستان آمده است:

«آسيب‌هاي اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي، ميدان مانور جنگ نرم است. دشمنان در جنگ نرم  با شناسايي نقاط آسيب جامعه هدف در حوزه‌هاي ذكر شده، فعاليت‌هاي خود را سامان داده و با خلق آسيب‌هاي جديد، بر دامنه تحركات خود مي‌افزايند.

در بخش ديگري از بخش «بررسي ماهيت جنگ نرم و بازيگران آن» مي‌خوانيم:

«يكي از كارهاي مهم نخبگان و خواص، تبيين است؛ حقائق را بدون تعصب روشن كنند؛ بدون حاكميت تعلقات جناحي و گروهي. اينها مضر است. جناح  و اينها را بايد كنار گذاشت، بايد حقيقت را فهميد. در جنگ صفين يكي از كارهاي مهم جناب عمار ياسر تبيين حقيقت بود.چون آن جناح مقابل كه جناح معاويه بود ،تبليغات گوناگوني داشتند.»

اين نشريه 64صفحه‌اي با مدير مسئولي سيد محمد باقر حسيني و سردبيري حجت الاسلام و المسلمين جواد محمد زماني با شمارگان 1000نسخه با همكاري و حمايت معاونت پژوهشي و آموزشي سازمان  تبليغات اسلامي منتشر شد.

 

 

چهارشنبه 18 فروردين 1389 - 13:45


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری