شنبه 17 خرداد 1399 - 16:33
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

به‌همت سازمان تبليغات اسلامي ويژه‌نامه نكوداشت حجت الاسلام سيدآبادي منتشر شد

 

 

ويژه‌نامه نكوداشت حجت الاسلام و المسلمين محمد سيدآبادي؛ مدير كل تبليغات اسلامي استان خراسان رضوي، به‌همت سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين نشريه آمده است: «آقاي سيدآبادي از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون در همين سمت به فعاليت تبليغي خود استمرار بخشيده و به‌خصوص در شيوه مديريتي خود براساس الگوي اسلامي عمل نموده است و به گفته همكاران و دوستان ايشان، از دلايل موفقيت ايشان در اداره امور، اعمال همين نوع مديريت بوده است. در بررسي جنبه‌ها و زواياي عملكرد ايشان، ويژگي‌هاي مديريت اسلامي تا حدي مكشوف مي‌گردد و به‌روشني مي‌توان دريافت كه همان سه سطح مديريتي كه از كلام امام علي(ع)  استنباط مي‌گردد، در مجموع مديريت اسلامي راشكل مي‌دهند. البته در اين بررسي دور از هر گونه اغراق و فراواقع‌نمايي، تلاش بر اين بوده است كه ضمن تقدير از ايشان، اين موضوع پي‌گيري شود كه در صورت  استفاده  روزآمد از دستورات ديني و راهنمايي‌هاي معصومين (ع) راه رسيدن به اهداف هموار مي‌گردد».

مطلب فوق بخشي از يادداشت آمده در ابتداي اين نشريه با عنوان «سطوح سه‌گانه مديريت اسلامي» است، در ادامه اين مطلب مي‌خوانيم:

«در تمام طول اين ويژه نامه يك موضوع بسيار ملموس و عميق بود  و آن حضور پررنگ انديشه امام خميني(ره) در بنيانگذاري  سازمان تبليغات اسلامي بود كه بعد از ايشان با درايت و جديت مقام معظم رهبري مراحل ارتقاء و تكامل خود را تاكنون دنبال كرده است».

بخش‌هاي مختلف اين نشريه شامل عنوان‌هاي يادداشت، نگاهي كوتاه به استان خراسان رضوي و ظرفيت‌هاي فرهنگي آن، گزارش اجمالي فعاليت‌هاي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان رضوي، گفت‌و گو با حجت‌ الاسلام والمسلمين محمد سيدآبادي، مسئولين كشوري، مسئولين استان خراسان، اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان رضوي، ادارات تبليغات اسلامي شهرستان‌هاي تابعه خراسان رضوي، همكاران سابق و روحانيون مستقر نمونه استان، است.

درمطلب گفت‌و گو با حجت الاسلام و المسلمين محمد سيدآبادي با عنوان روشنفكرانه‌ترين كار يك روحاني خطابه ومنبر است، مي‌خوانيم:

«من يادم هست آن وقت‌ها  كارهاي منسجم تبليغي در حوزه خيلي كم بود. هركس هم تبليغ مي‌رفت،  روي پاي خودش بود. يعني نظامي كه بيايد يك تعداد طلبه را سازماندهي كند و براي تبليغ بفرستد، نبود. بعضي از مراجع  و بيوت علما البته گاهي از اين برنامه‌ها داشتند، مثل مرحوم آيت‌الله ميلاني كه همان وقت آمدند گروه‌هاي تبليغي  تشكيل دادند و خود من در آن گروه‌ها به عنوان ي طلبه جوان فعال بودم و آقا هم توصيه مي‌كردند برويد  در اين سيستم‌ها  قرار بگيرند. منتها توصيه‌شان اين بود كه حرف حرف خودتان را بزنيد».

همچنين در مصاحبه ديگري با عنوان مديري باتجربه عميق و طولاني، خانم سيده فاطمه خاموشي (طاهايي) مديريت مدرسه علميه نرجس(ع) خراسان، آمده است:

« از جمله تعاملات ما با سازمان تبليغات اسلامي، اعزام مبلغ و سخنران و اساتيد مدرسه به سازمان و نهادهاي مورد تقاضا و شركت اساتيد در سامانه نخبگان، شركت در جلسات آموزشي، تشكيل پرونده‌ و ساماندهي مبلغات، شركت در گفتمان ديني جوان و همكاري در طرح‌هاي فرهنگي_ تبليغي سازمان بوده است».

براي تهيه شماره دوم اين شماره از نشريه نشان، با افراد بسياري در سمت‌هاي مختلف ده‌ها ساعت مصاحبه انجام شده و موضوعات گوناگوني مطرح و پيرامون آن‌ها بحث گرديده و نهايتا نتايج آن گفت‌و‌گو به‌صورت حاضر تنظيم و ارائه شده است.

ويژه‌نامه نكوداشت حجت الاسلام و المسلمين محمد سيدآبادي، با تلاش سازمان تبليغات اسلامي در 159صفحه براي بهار 89 منتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 26 اسفند 1388 - 12:48


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری