سه‌شنبه 17 تير 1399 - 19:23
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان هرمزگان

 

گزارش جلسه مشترك رئيس جمهور با مديركل تبليغات اسلامي استان هرمزگان

 

مديركل تبليغات اسلامي هرمزگان در ديدار با رئيس جمهور، خواستار اجراي صحيح و مطلوب مصوبات فرهنگي دولت شد.

 

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان،‌ دکترسيدشكرالله زندوي جمعه 21 اسفند ماه در جلسه ديدار رئيس جمهور با منتخبين و فرهيختگان استان هرمزگان؛ به عنوان نماينده جامعه روحانيت استان طي سخناني ضمن خوشامدگويي به هيئت دولت،‌ خطاب به رئيس جمهور گفت: شما با شجاعت كم نظير در صحنه‌هاي بين‌المللي و شكستن ساختارهاي كهن و دست و پاگير داخلي و دست زدن به ابتكارات جديد و بي‌سابقه، ايران اسلامي را در آستانه يك تحول و جهان را در فرآيند يك تغيير قرار داده‌ايد.

وي ادامه داد: سفر سوم به استان‌ها يك نوآوري در عرصه مديريت و پاسخ به مطالباتي است كه در بين شعارهاي تكراري كه فرهنگ اصل است و زير بنا گم شده بود با عمل به منصه ظهور نشانده‌ايد.

مدير کل تبليغات اسلامي هرمزگان ابراز داشت: گرچه در سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري در سال 76 به هرمزگان با نگاه ويژه‌اي فرهنگ به ويژه فرهنگ ديني مورد توجه قرار گرفت اما امروزه با رويكردي عميق آرزوي اهل فرهنگ در حال شكل‌گيري است و حال در هرمزگان با حضور كابينه جشن شكوفايي فرهنگ را برگزار مي‌كنيم و اميد آن داريم با اين حركت جاودانه بارور شدن آن را نظاره كنيم.

دکتر زندوي گفت: تصميم دولت مبني بر توجه ويژه به مسائل فرهنگي؛ را به فال نيک گرفته و عاشقانه و جان بركف و با بصيرت به انتظار دولت يار مي‌نشينيم.

وي اظهار داشت: هرمزگان با پيشينه فرهنگي كهن و با دارا بودن ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي فراوان و استعدادهاي سرشار در زمينه فرهنگي عليرغم تلاش‌هاي گذشته با محروميت‌هايي روبروست كه انشاءالله با اجراي طرح‌هاي مصوب اين سفر با تلاش مسئولان و مديران استان و به همت دولت عدالت‌محور گرد و غبار محروميت در اين بخش زدوده مي‌شود و آرزوي ديرينه مردم اين خطه از ميهن محقق مي‌شود و فصل جديدي در تاريخ اين مرز و بوم گشوده مي‌شود.

نماينده جامعه روحانيت هرمزگان افزود: اين جامعه پيشنهاداتي را در راستاي ارائه به هيئت دولت تنظيم كرده بود كه به دليل تصويب آن‌ها و عنايت كابينه نسبت به پيشنهادات ذكر شده توسط كارگروه‌هاي استاني ضمن تقدير از تصويب كنندگان از ذكر آنها خودداري مي‌كنم.

وي همچنين افزود: در صورت اجراي صحيح اين مصوبات است كه جامعه فرهنگي استان شاهد تحولي شگرف در فرهنگ است.

وي همچنين خواستار تخصيص بخشي از درآمدهاي دستگاه‌ها به بخش فرهنگ و هنر شد و افزود: مي‌توان همانطور كه براي تحول در ورزش بخشي از اعتبارات تملك دارايي و هزينه‌اي به اين بخش اختصاص يافته، به بخش فرهنگ و هنر نيز توجه كرد.

وي در پايان ضمن تشكر از اهتمام دولت دهم به بخش فرهنگ به ويژه فرهنگ ديني و توجه ويژه به فعاليت‌هاي نرم‌افزاري، بيان كرد: از طرف جامعه روحانيت استان قدردان زحمات و خدمات صادقانه و سپاسگزار مراحم و عنايت دولت به هرمزگان هستيم و از خداوند بزرگ براي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي سلامتي و سربلندي و براي دولت عظمت، سرافرازي و توفيق بيش از پيش خواستاريم.

در ادامه اين جلسه دکتر محمود احمدي نژاد در سخناني از حسن توجه و ديدگاه‌هاي مثبت مدير کل تبليغات اسلامي هرمزگان به برنامه هاي هيئت دولت تقدير و تشکر کرد و اظهار اميدواري نمود با اختصاص بخشي از بودجه هاي عمراني به حوزه فرهنگ شاهد تحول اساسي در اين زمينه باشيم.

 

شنبه 22 اسفند 1388 - 12:11


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری