شنبه 10 خرداد 1399 - 2:47
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

انتشار هشتادمين شماره نشريه بشري در 88

 

 

هشتادمين شماره نشريه بشري وي‍ژه اسفند جاري از سوي سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در چهار بخش با عنوان‌هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگ، دين وانديشه، ادب و هنر، كتابشناسي و چكيده انگليسي؛ به بيان موضوعاتي همچون انقلاب اسلامي مي‌پردازد.

بخش مديريت ديني در گفت‌و‌گويي با حجت الاسلام و المسلمين اسماعيل فلاح معاونت امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي، درباره تقدم بازسازي فرهنگي بر بازسازي فيزيكي، آورده است:

«اين معاونت ارتباطات سازمان با مجلس را برقرار و پي‌گيري  مي‌كند و امور اجرايي استان‌ها، هماهنگي‌ها و نظارت خودشان را در استان‌ها اعمال مي‌كنند اما نظارت ما بيشتر متوجه مديريت ادارات استان‌هاست  كه در واقع  يك نظارت كلي است. در اين معاونت، هماهنگي‌هايي كه بايد بين ادارات تابعه و مركز وجود داشته باشد، پي‌گيري  مي‌شود.»

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسين سبحاني‌نيا هم در بخش دين و انديشه، آورده است:

«از نظر بازگشت مجدد به ارزش‌ها و توجه به زير ساخت‌هاي فكري و اعتقادي نظام، چشم انداز اميدواركننده است. در وضع  موجود و آن‌چه دولت بدان توجه دارد و مصر هم هست، چه دولت نهم و چه مجلس هفتم و چه استمرارش در دولت دهم  و درمجلس هشتم، آينده روشن است. يكي از نقدهاي ما در گذشته اين بود كه فرهنگ ديني جامعه و زيرساخت‌ها و مباني فكري جامعه دچار آسيب‌هايي شده كه به‌دليل سهل انگاري‌هاي بخش‌ها  و دستگاه‌هايي بود كه بايد حفظ  و مقوم آن زيرساخت‌ها و ارزش‌ها مي‌بودند. به‌دليل بي‌توجهي‌ها، اين آسيب‌ها به فرهنگ انقلاب اسلامي وارد شد.»

درجديدترين شماره از ماهنامه سازمان تبليغات اسلامي، مطالب ذيل را، مي‌خوانيم:

طليعه: سرمقاله (اتحاد و انسجام اسلامي)؛ مديريت ديني: گفت‌و‌گو با حجت الاسلام و المسلمين اسماعيل فلاح (معاونت امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي)، تقواي الهي، شيوه‌ها و ادبيات تفاهم و وحدت؛ فرهنگ: تهاجم فرهنگي از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامي؛ دين و انديشه: بازگشت به زيرساخت‌هاي فرهنگي انقلاب اسلاميدر دهه چهارم(گفت‌و‌گو با حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسين سبحاني‌نيا)، سيماي نماز از منظر انبياء الهي (ع) و اديان گذشته،  نجات‌شناسي در نهج البلاغه (قسمت سوم: دنياپرستي؛ مهم‌ترين عامل انحطاط و سقوط انسان)، حجاب؛ پيامدها و راهكارهاي ترويج آن در جامعه (قسمت اول)، نگاهي تاريخي به‌ پديده شيطان‌پرستي، مجاهد نستوه (يادي از آيت الله سيدابوالقاسم كاشاني (ره)؛ ادب و هنر؛ نگاهي به چند فيلم از بيست‌و هشتمين جشنواره فيلم فجر؛ كتاب‌شناسي:  دولت و حكومت در ايران؛ در دوره تسلط استعمار سرمايه داري، سياست خارجي اسرائيل؛ چكيده انگليسي.

گفتني‌است؛اين شماره از نشريه بشري كه سردبيري و دبيري تحريه آن را به‌ترتيب عباس لهراسبي و عليرضا قرايي برعهده دارند، به همت سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 12 اسفند 1388 - 15:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری