يكشنبه 19 مرداد 1399 - 12:47
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان

 

گزارش دومين کارگاه مباني خبرنويسي در اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان

 

 

دومين کارگاه مباني خبر نويسي به همت روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان و با هدف ارتقاء سطح دانش رابطان خبري اين اداره کل برگزار شد.

اين کارگاه يک روزه در سالن اجتماعات اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان و با حضور 35 نفر از روساي ادارات تبليغات اسلامي و رابطان خبري سطح استان ، مسئولان کانون هاي فرهنگي و تبليغي و مسئولان دارالقرآن الکريم ، امور بانوان و برخي از پرسنل اداره کل تبليغات اسلامي اين استان مرتبط با خبر برگزار شد.

تدريس اين کارگاه را محمد رضا دباغان از خبرنگاران پيشکسوت استان برعهده داشت.

در ابتدا دباغان در رابطه با تعريف هاي گوناگون خبر مطالبي بيان کرد و بعد از آشنايي حاضرين با تعريف خبر از طريق پاورپوينت به آموزش سبک هاي مختلف تنظيم خبر، ارزش هاي خبري و عناصر خبري پرداخت.

بعد از اتمام تدريس آقاي دباغان، حجت الاسلام حسين صبوري سرپرست معاونت فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در رابطه با اهميت خبر و اطلاع رساني در اسلام مطالبي بيان کرد .

قبل از آغاز کارگاه به شرکت کنندگان وعده داده شده بود که هر کس بهترين خبر را از صبحت هاي سرپرست معاونت فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان تنظيم کند هديه اي اهداء مي شود که در پايان خبر آقاي سيد محمد صادق سيد حسيني به خاطر رعايت ارزش ها و عناصر خبري به عنوان بهترين خبر تنظيم شده تقدير شد .

سرپرست معاونت فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت : صداقت مهمترين اصل خبرنويسي است که بايد به آن توجه شود .

صبوري با بيان اينکه اخبار دروغ اعتماد مخاطبان را از بين مي برد افزود : رابطان خبر بايد از انتشار اخبار خلاف واقع پرهيز کنند .

وي با تاکيد بر اهميت اطلاع رساني در جامعه اظهار داشت : در قرآن و دستورات اسلامي نيز بر اطلاع رساني تاکيد فراوان شده است.

صبوري گفت : خداوند در قرآن مي فرمايد  يکي از نعمت هاي بزرگي که به انسان عطا شده بيان و زبان است.

رئيس امور فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان افزود : رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز بارها و بارها در بيانات خود براي اطلاع رساني خدمت هاي دولت تاکيد کردند .

وي تصريح کرد : نهاد و ارگاني که بتواند فعاليت هاي خود را به طور صحيح و شفاف اطلاع رساني کند هميشه در نظر مردم موفق تر از بقيه دستگاه ها است .

مدير روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان نيز در اين جلسه ارتقاء توان همکاران در تهيه خبر از نظر کيفي و کمي را از مهمترين اهداف برگزاري کارگاه يک روزه مباني خبرنويسي ذکر کرد.

محمد حسن مقدم نيا با تقدير و تشکل از همکاران خود در ادارات و کانون هاي فرهنگي و تبليغي اداره کل تبليغات اسلامي در سطح استان افزود : خوشبختانه اخبار اين اداره کل از نظر کيفي نسبت به بقيه استان ها در سطح خوبي قرار دارد و به همين خاطر نيز در مطبوعات و خبرگزاري ها انعکاس قابل توجهي دارد .

وي از شرکت کنندگان خواست تا به کيفيت اخبار ارسالي بيشتر از کميت آن تاکيد داشته باشند.

همچنين در پايان اين کارگاه يک روزه نمونه هايي ازاخبار ارسالي دفاتر بررسي و ضعف ها و اشکالات آنها تذکر داده شد و طبق آمار ارائه شده از سوي روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي از ادارات و دفاتري که پائيز گذشته از نظر کيفيت و کميت خبر از بقيه بهتر بودند تقدير شد.

گفتني است در اين كارگاه، اداره تبليغات اسلامي شهرستان سمنان به عنوان بهترين رابط روابط عمومي از لحاظ کيفيت و کميت اخبار ارسالي معرفي شد.

 

/محمد حسن مقدم نيا/

 

 

 

چهارشنبه 5 اسفند 1388 - 11:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری