چهارشنبه 25 تير 1399 - 0:39
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

داود خسروي

 

گزارشي از مراسم رونمايي دو كتاب

 

فرهنگسراي خانواده، يك هفته بعد از رونمايي از كتاب «سياستگذاري فرهنگي در فرانسه» در فرهنگسراي رسانه، ميزبان رونمايي از كتاب «بايسته‌هاي اقتصادي از ديدگاه فقهي و حقوقي» بود، مراسمي كه با حضور محسن اسماعيلي نويسنده و رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري برگزار شد.

در اين مراسم سيدمحمد جواد شوشتري رئيس سازمان فرهنگي شهرداري تهران، كتاب «بايسته‌هاي اقتصادي از ديدگاه فقهي و حقوقي» را كتاب ارزشمندي دانست كه خوب نوشته و پردازش شده و حاوي نكات دقيق و تأثيرگذار در حوزه اصلاح الگوي مصرف است.

شوشتري با بيان اينكه نگاه درست يك انسان انديشمند و انجام تكاليف راه را براي رفتن به جلو هموار مي‌سازد، افزود: «نويسندگاني مانند دكتر اسماعيلي بايد با عنايت به مسائل مربوط به جوانان و مشكلات اين قشر از جامعه كتاب‌هايي را نگاشته و در اختيار آنان قرار دهند، مؤسسه نشر شهر نيز بايد در اين امر كمك كند و حتي جلسات بحث پرسش و پاسخ را براي جوانان برگزاري كند.»

شوشتري در ادامه نگاه و هدف سازمان را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: «فعاليت‌هاي ما در سازمان فرهنگي- هنري نبايد حالت نمايشي به خود بگيرد و بي‌هدف برگزار شود بلكه بايد با نگاه انديشمندانه و پرسشگر انجام شود. در حال حاضر بسياري از سؤالات بدون پاسخ مانده و تمام سعي ما اين است كه گره از مشكلات جوانان باز كنيم.»

شوشتري در ادامه اين مراسم با بيان اين نكته كه نگاه درست عاقلانه به مسائل و به دور از افراط و تفريط اين روز‌ها بسيار طالب دارد، تصريح كرد: «اين كتاب يكي از كتاب‌هايي است كه مورد استقبال همه قرار گرفته، همه در سطح مسئولان و نمايندگان مجلس و هم دانشجويان و طلاب، بنابراين كمبود اين نگاه دقيق و گويا در جامعه احساس مي‌شود كه بايد آن را مرتفع كرد.»

مراسم رونمايي از كتاب «بايسته‌هاي اقتصادي از ديدگاه فقهي و حقوقي» از سوي مؤسسه نشر شهر و با همكار فرهنگسراي خانواده با حضور «اميرمسعود شهرام‌نيا» رئيس مؤسسه نشر شهر، «كيهان محمدخاني» رئيس جديد فرهنگسراي خانواده، «نرگس مدني‌پور» رئيس سابق اين فرهنگسرا و مشاور شهردار در امور بانوان برگزار شد.

جشن رونمايي از مجموعه 10 جلدي «اين روزها» كه حاوي دستاوردهاي انقلاب اسلامي است هم با حضور مديران شهري در فرهنگسراي پايداري برگزار شد.

مشاور عالي شهردار تهران در اين مراسم گفت: انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني (ره) و مشاركت جدي مردم بزرگوارمان، يك انقلاب فرهنگي محسوب مي‌شود.

رژيم پهلوي با پيشينه 2500 سال از بين رفت و نظام جمهوري اسلامي بر پايه جمهوريت و اسلاميت استقرار يافت.

محمد مشاوري معاون فرهنگي اين سازمان با بيان اينكه توليد مجموعه كتاب «اين روزها» يكي از افتخارات سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران محسوب مي‌شود، گفت: براي بيان دستاوردها و ره‌آوردهاي انقلاب اسلامي، سازمان فرهنگي هنري وظيفه ورسالت مهمي را بر دوش دارد.

وي از ترجمه اين مجموعه به زبان‌هاي عربي و انگليسي خبر داد و افزود: با اين كار به آرمان‌هاي حضرت امام خميني (ره) كه همان صدور پيام فرهنگي انقلاب اسلامي است، جامه عمل مي‌پوشانيم و اميدواريم در راه ترويج و نشر پيام‌هاي انقلاب اسلامي كه با پشتوانه قوي و ارزشمند و ذخيره بزرگي مانند انديشه‌هاي امام (ره) و ديدگاه‌هاي رهبري همراه است، هر چه بيشتر بكوشيم و پيشرو باشيم. همچنين شيرعلي‌نيا به نمايندگي از نويسندگان اين مجموعه به بيان موضوعاتي از كتاب و اهداف چاپ و نشر آن پرداخت.

 

 

 

يكشنبه 2 اسفند 1388 - 13:2


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری