چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 22:45
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

انتشار يازدهمين شماره از نشريه شميم نرجس

 

يازدهمين شماره از فصل‌نامه بين‌المللي فرهنگي، هنري (ادب و داستان) شميم نرجس، از سوي مدرسه علميه نرجس (س)، منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه شامل بخش‌هاي سرمقاله، ايده‌هاي برتر، ميراث معنوي، حس سرشار سخن، دو قدم تا خدا، گام به گام با تشريع احكام، خانواده، دخترانه، تفريح و يادگيري، سلامت و جام جهان نما است.

بخش ميراث معنوي «شميم نرجس» در مقاله فاطمه خاموشي (طاهايي) با عنوان «جرعه‌اي از زلال عاشورا» آورده است: «از عوامل حفظ و ماندگاري نهضت حسيني و تداوم آموزه‌هاي عاشورايي زيارت نامه‌هايي است كه از ائمه (ع) رسيده و مشتمل بر مباحث معرفتي و مسايل اخلاقي و تربيتي است كه رشد معنوي زائر را در سايه آگاهي و معرفت او به دنبال دارد. عاشقان اهل‌بيت(ع) در قالب زيارت و آشنايي با مقامات روحاني معصومين (ع) پيوندي محكم با آنان برقرار مي‌نمايند.»

در بخش ديگري از اين مقاله، مي‌خوانيم:

«كلاس عاشورا در طول تاريخ پيام‌هاي بسياري داده است: نفي سازش با جور، عدم رضايت به ستم، اصلاح‌طلبي در جامعه، عمل به تكليف به خاطر رضاي خدا، شجاعت و شهامت در برابر دشمن، صبر و مقاومت در راه هدف تا مرز جان دادن، ايثار و فداكاري و پيروي از امام بر حق، حفظ كرامت انساني و جهت اسلامي، لبيك به فرياد استغاثه مظلومان و... كه پيام اين مجموعه را مي‌توان از پيام‌هاي معرفتي عاشورا دانست.

در جديدترين شماره از اين نشريه، مطالب زير را مي‌خوانيم:

سرمقاله: از سراشيبي ترديد اگر برگرديم؛ ايده‌هاي برتر: فكر، آنان كه در تدبير در مانند، درمانند/ بازخواني عاشورا در دفاع مقدس؛ ميراث معنوي: زخمه زخمي‌ترين فرياد در چنگ سكوت، عروج به ملكوت، خلاصه خوبي‌ها، عطر زينب، بوي دل، نقش نيت در اعمال، جرعه‌اي از زلال عاشورا، جلوه‌اي از جمال جميل، جرعه‌اي از زلال عاشورا و دانستني‌هاي قرآني بر اساس يافته‌هاي علمي؛ حس سرشار سخن: امام شافعه از حسين (ع) مي‌سرايد، مي‌رود دايره در دايره پژواك صدايت، نبشتن ز گفتن مهم‌تر شناس!، لطفاً قصه‌ات را بخوان، سكه‌هاي صلواتي و رسوخ عاشورا در هاليود؛ دو قدم تا خدا: سراج منير، شما كه مي‌دانستيد كشته مي‌شويد، چرا رفتيد؟ و آيا امام حسين (ع) را شيعيان به شهادت رساندند؟؛ گام به گام تا تشريع احكام: يك پنجم مال كيه؟، عاشورا محزون‌ترين مقدس و خسوف نيايش؛ خانواده: طلاق عاطفي، الو... فرهنگ فوري و مشورت با زن، آري يا نه؟؛ دخترانه: خط سرخ، اي شهسوار من حسين!، ستاره‌اي كه از كوفه طلوع كرد، عطر حضور، اولين حلقه زنجيره عشق، مردي كه با شيطان مي‌جنگيد، احوال گل سرخ را هم مي‌پرسيد و همه لهوف مي‌خوانند؛ تفريح و يادگيري: خاك كربلا بر سرما، سنگ و سفال بر سر آن‌ها، چند نكته در بالا بردن سرعت كامپيوتر، زيتون پرورده‌ خانگي و هم‌سفره با علي(ع)، هم لقمه با انبياء، سلامت: گياهان دارويي در باغ خدا مي‌رويد، پريشاني فصلي و مديريت بحران 2، جام جهان نما: مذهبي كه آمريكايي‌ها در آينده خواهند پذيرفت چه مذهبي است؟ و بر سر نيزه خدا را مي‌خواند.

اين شماره از نشريه 79 صفحه‌اي، كه صاحب امتياز آن مدرسه علميه نرجس (س) است به مديرمسئولي اكرم نصيري و سردبيري عفت حسينيان چشمه، به همت اين مدرسه علميه، انتشار يافت.

 

 

چهارشنبه 28 بهمن 1388 - 8:51


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری