شنبه 14 تير 1399 - 3:49
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

تاكيد معاون امور فرهنگي سازمان بر لزوم تلاش براي تقويت ارزش‌هاي نظام اسلامي

 

 

گزارش سفر معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي به استان كردستان

 

 معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي روزهاي 14 و 15 بهمن ماه به منظور ديدار با استاندار، نماينده ولي فقيه در منطقه كردستان، امام جمعه سنندج، ديدار با پرسنل اداره كل تبليغات اسلامي و شركت در همايش‌هاي هيئات مذهبي، بانوان فرهيخته و مديران و كارشناسان فرهنگي كردستان به اين استان سفر كرد.

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان، حجت‌الاسلام روحاني نژاد در نخستين روز ورود خود به كردستان در فرودگاه سنندج مورد استقبال مديركل و كاركنان اداره كل تبليغات اسلامي استان قرار گرفت.

حجت‌الاسلام روحاني نژاد همراه با مديران كل حوزه معاونت خويش در بدو ورود خود به سنندج با نماينده ولي فقيه در منطقه كردستان ديدار كردند.

نماينده ولي فقيه در منطقه كردستان در اين ديدار كه پيش از ظهر چهارشنبه 14 بهمن ماه صورت گرفت، گفت: انتظار ما از سازمان تبليغات براي توسعه فعاليت‌ها در كردستان بالا است و اميدوايم در راستاي سفر مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) شاهد تحولات عظيم و چشمگير در عرصه فرهنگي باشيم.

حجت‌الاسلام سيد موسي موسوي افزود: با توجه به نقش سازمان تبليغات اسلامي بايد سياستگذاري‌هاي ويژه‌اي در استان از طريق اين سازمان صورت گيرد تا موجبات رشد و ترقي فرهنگي استان را فراهم كند.

وي افزود: استان كردستان داراي ظرفيت هاي بالايي در بخش فرهنگي است و بايد از اين ظرفيت و پتانسيل بتوانيم به نحو مطلوبي استفاده كنيم.

در ادامه روحاني نژاد با اظهار خرسندي از سفر به كردستان گفت: اميدواريم در اين سفر بتوانيم برنامه ها و طرح هاي مختلفي را براي پيشبرد اهداف فرهنگي اين منطقه فراهم آوريم.

وي ادامه داد: نگاه ما به استان كردستان بعد از سفر رهبري نگاهي ويژه است چرا كه رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين استان نگاهي ويژه داشته اند و اين استان را استاني فرهنگي خواندند.

در ادامه اين سفر حجت الاسلام روحاني نژاد در دفتر استاندار كردستان حضور يافت و با ايشان نيز ديدار كرد.

در اين ديدار كه ظهر چهارشنبه 14 بهمن ماه صورت گرفت، افزود: با توجه به فعاليت‌هاي گسترده سازمان تبليغات اسلامي و ظرفيت‌هاي گسترده‌اي كه در اين استان وجود دارد، از مسئولان فرهنگي كشور انتظار داريم تا در راستاي ارتقاي سطح فعاليت‌هاي فرهنگي اين استان برنامه‌ريزي ويژه‌اي صورت گيرد.

اسماعيل نجار ادامه داد: استان كردستان با توجه به مرزي بودن و همجوار بودن با كشورهاي همسايه مورد هجوم تهاجمات فرهنگي بسياري است و در اين راستا نياز به ابزار و شيوه‌هاي جديد فرهنگي براي مقابله با تهديدات نرم دشمن است.

در اين ديدار روحاني نژاد معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي نيز در سخناني افزود: وظيفه دستگاه‌هاي فرهنگي براي مقابله با تهديدات دشمنان امروز سنگين‌تر از هر زمان ديگري است و از اين رو سازمان تبليغات اسلامي با توجه به اين موضوع براي اجرايي كردن طرح‌هاي فرهنگي در اين استان تلاش خواهد كرد.

داشتن علم و دانش لازمه موفقيت است

 معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي عصر چهارشنبه 14 بهمن ماه در جمع روسا و کارشناسان فرهنگي و پرسنل ادارات تبليغات اسلامي کردستان، علم و دانش را لازمه رسيدن به موفقيت عنوان کرد و گفت: اين مهم در تضمين سلامت و ارتقاي سطح فرهنگي استان نقش ويژه‌اي دارد.

حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد اظهارداشت: براي رسيدن به نتيجه مطلوب بايد نوع کار فرهنگي نيز تغيير کند و نبايد از ارتقاي سطح دانش، تحصيل، معرفت و ... غافل شد، زيرا تشکيلات سازماني بايد علمي باشد.

 وي افزود: به منظور تصميم‌گيري مناسب و اجراي مطلوب طرح‌ها و برنامه‌هاي حوزه فرهنگي بايد تهديدها و فرصت‌هاي استان را شناخت و نقاط ضعف استان را در اين زمينه برطرف کرد.

 وي خاطرنشان کرد: هدف از انجام بازديدهاي استاني دريافت ديدگاه‌ها و نظرات کارشناسان فرهنگي و مسئولان ذيربط است و با توجه به اينکه کارشناسان فرهنگي و مسئولان ذيربط در صفوف اجرايي فعاليت‌ها قرار دارند، انتقال دقيق و جامع ديدگاه‌ها و نظراتشان در خصوص آسيب‌ها و برنامه‌هاي عملکردي ضروري است.

 معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي اذعان داشت: مديران کل حوزه معاونت فرهنگي در اين سفر دو روزه ايشان به کردستان با کارشناسان و پرسنل اداره کل تبليغات اسلامي کردستان ديدار خواهند داشت تا با بررسي وضعيت فرهنگي و شناخت نقاط ضعف و قوت اين اداره کل در راستاي ارتقاي سطح فعاليت‌هاي فرهنگي گام بردارند.

حجت‌الاسلام روحاني نژاد با اشاره به اينکه امروزه امکانات مطلوبي از جمله روزنامه، جرايد، کتاب، نشريات، لوح‌هاي فشرده و اينترنت در دسترس همه قرار دارد، ادامه داد: بايد با اين امکانات براي ارتقاي سطح دانش و اطلاعات خود استفاده کنيم و با دانايي محوري در تمامي حوزه‌ها فعاليت نماييم.

 وي خطاب به کارکنان مجموعه اداره کل تبليغات اسلامي کردستان اظهارداشت: در فضايي کار مي‌کنيد که از زبان بالاترين شخصيت ديني، مذهبي و سياسي جهان به عنوان استان فرهنگي معرفي شده و از اين‌رو بايد با استفاده از ظرفيت‌هاي فرهنگي جلوي موارد ناشايستي که با موارد ديني متناسب نيست را گرفت.

 وي يادآور شد: نبايد زياد به کارهايي که انجام داده‌ايم، بينديشيم بلکه بايد آنچه را که تاکنون انجام ندهيم مدنظر قرار داده و براي اجراي آن تلاش کنيم. معاون امور هماهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي اضافه کرد: در طول تلاش سي و يک ساله انقلاب اسلامي ايران تاکنون دشمنان با ترفندهاي متعدد درصدد لطمه زدن به اين انقلاب و ايجاد نفاق در بين مردم بوده‌اند و اين مهم مي‌طلبد که همه اقشار جامعه به‌ويژه متوليان دستگاه‌هاي فرهنگي با حفظ و تقويت وحدت ميان اهل تشيع و تسنن پايه‌هاي دني و ارزشي اين نظام را مستحکم کنند و سد محکمي در برابر توطئه‌هاي ننگين دشمنان بسازند.

 حجت‌الاسلام روحاني‌نژاد در پايان سخنان خود اضافه کرد: اميدواريم با حضور ميليوني مردم در راهپيمايي 22 بهمن امسال فتنه آشوبگران و منافقان اين مرز و بوم را درهم بشکنيم و اجازه رشد افکار پليد آنها را که چيزي جز نفاق و وحدت شکني نيست، ندهيم.

در ابتداي اين نشست حجت‌الاسلام مسعود صفي‌ياري مديرکل تبليغات اسلامي کردستان نيز در سخناني ضمن اظهار خرسندي از حضور حجت‌الاسلام روحاني نژاد و مديران کل معاونت حوزه فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي کشور در اين نشست به بيان عملکردي از وضعيت فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان پرداخت و اظهاراميدواريم کرد که سفر ايشان مايه رشد و ترقي فعاليت‌هاي حوزه فرهنگي استان شود.

 در ادامه اين نشست کارشناسان فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان به بيان گزارشي از وضعيت فرهنگي و عملکرد کاري حوزه فعاليت خود پرداختند و مشکلات حوزه فعاليت خود را مطرح و خواستار کمک و مساعدت سازمان تبليغات اسلامي نسبت به رفع اين مشکلات شدند.

حضور همه جانبه مردم در صحنه، انقلاب را بري هميشه بيمه كرد 

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي كشور 14 بهمن ماه درهمايش هيئات مذهبي، كانون‌هاي فرهنگي و انجمن‌هاي اسلامي كه در مهديه سنندج برگزار شد، گفت: حضور همه جانبه مردم در صحنه‌هاي مختلف انقلاب اسلامي ايران را براي هميشه بيمه كرد و اين مهم راه توسعه و پيشرفت را براي اين مرز و بوم به ارمغان آورد.

حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد اظهارداشت: بصيرت، آگاهي، هوشياري ملت ايران و تبعيت از بيانات مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) مشخصات بارزي است كه توانسته‌ايم براساس آن فتنه‌هاي اخير را دفع كنيم.

وي افزود: دشمنان انقلاب اسلامي در طول 30 سال گذشته با بهره‌گيري از تمامي حربه‌هاي مختلف در پي ضربه‌زدن به نظام اسلامي بودند كه هوشياري ملت ايران توانست فتنه‌هاي ننگين آنها را دفع كند.

وي يادآور شد: نمونه بارز آگاهي و بصيرت مردم طي ماه‌هاي اخير بود كه در برابر آشوبگران و فتنه‌گران ايستادند و اجازه ندادند دشمن توطئه‌هاي شوم خود را پياده كند.

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي ادامه داد: توطئه دشمنان نظام در ايجاد شکاف بين مردم و نظام، منجر به افزايش بصيرت مردم و اعتماد فزاينده بين مردم و دولت شد.

حجت‌الاسلامي روحاني‌نژاد با اشاره به اينکه دشمنان انقلاب و نظام، هيچ زماني قدرت درک تعلقات معنوي ميان مردم و ولايت فقيه را نداشته‌اند، اذعان داشت: توطئه شوم دشمنان نظام هيچگاه در ايجاد شکاف بين مردم و نظام موفقيتي نداشته است و فتنه پس از انتخابات تنها منجر به افزايش آگاهي و بصيرت مردم نسبت به جمهوري اسلامي و انقلاب شد.

وي تصريح كرد: وحدت مردم، وحدتي ديني است و دين عامل اصلي گره زدن مردم به يکديگر بوده و آنچه که جامعه ديني را هدايت و ياري مي‌دهد، تنها ولايت و امامت است.

 وي در پايان اضافه كرد: امروز انقلاب اسلامي در جهان سرافراز، سربلند و تاثير گذار است و همين امر موجب شده تا دشمنان به هراس بيفتند.

لزوم تلاش براي تقويت ارزش‌هاي نظام اسلامي 

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي همچنين چهارشنبه شب در نشست فعالان فرهنگي حوزه دين استان كردستان، بر لزوم تلاش براي تقويت و برجسته كردن ارزش‌هاي نظام اسلامي تاكيد كرد.

حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد اظهارداشت: انقلاب ما انقلابي فرهنگي بود و بايد تلاش كنيم ارزش‌هاي اسلامي هرچه بيشتر در ميان جامعه نمود پيدا كند.

وي افزود: امروز مهم‌ترين تهديد دشمن در حوزه فرهنگي است و آنها تلاش مي‌كنند تا از اين راه به ما ضربه بزنند.

وي ادامه داد: حمله به ارزش‌ها و ريشه‌‌هاي انقلاب اسلامي از جمله برنامه‌هاي دشمنان در جنگ نرم است و با توجه به گسترده شدن ابزارهاي جنگ نرم هر روز شيوه‌هاي جديدي از آن به كارگيري مي‌شود و از اين‌رو بايد با استفاده از ابزارهاي فرهنگي در اين راستا حركت كنيم تا جلوي تهاجمات دشمنان را بگيريم.

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي يادآور شد: امروز رسانه‌هاي خبري در كشورهاي غربي با هر حربه‌اي به فكر ضربه زدن به نظام اسلامي هستند و ما بايد با بهره‌گيري از توانمندي‌هاي كشور در مقابل اين حربه‌ها ايستادگي كنيم.

حجت‌الاسلام روحاني نژاد ادامه داد: خارج كردن برنامه‌هاي فرهنگي از حالت كليشه‌اي و توجه به ذائقه مردم براي طراحي بهتر برنامه‌هاي فرهنگي ضروري و لازم است.

وي تصريح كرد: بعد از سفر رهبر به استان كردستان بستر كارهاي فرهنگي آماده شده و اميدواريم در اين راستا سازمان‌هاي متولي به ويژه اداره كل تبليغات اسلامي كردستان براي ارتقاي سطح فرهنگي جامعه بكوشد.

حجت‌الاسلام مسعود صفي‌ياري مديركل تبليغات اسلامي كردستان نيز در اين نشست اظهارداشت: خوشبختانه تشكل‌هاي ديني و هيئات مذهبي استان كردستان برنامه‌هاي متعددي را در مناسبت‌هاي مختلف انجام مي‌دهند و در اين استا انجام برنامه‌هاي ديني و قرآني در ايام ماه مبارك رمضان نمود بارز اين مر است.

در اين نشست اعضاي انجمن‌هاس اسلامي، تشكل‌هاي ديني و هيئات مذهبي به بيان مشكلات، انتقادات و نظرات خود در حوزه فعاليت‌هاي كاري اين مجموعه پرداختند.

در روز دوم سفر حجت‌الاسلام روحاني نژاد به استان كردستان نشست مديران و كارشناسان ادارات تبليغات اسلامي استان كردستان باحضور ايشان در دفتر مديركل تبليغات اسلامي استان برگزار شد.

در اين نشست كه پنج‌شنبه 15 بهمن ماه برگزار شد، مديران و كارشناسان ادارات تابعه شهرستان‌هاي استان به ارائه مشكلات موجود در شهرستان‌هاي مختلف استان كرستان پرداختند و توجه جدي مسئولان سازمان تبليغات اسلامي را براي جلوگيري از تهاجمات گسترده دشمنان و تقويت برنامه‌هاي ديني و در راس آن تقويت نيروي انساني خواستار شدند.

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي در اين نشست صميمانه در سخناني اظهار داشت: تقويت برنامه‌هاي فرهنگي و ديني در مناطق مختلف نيازمند رقابتي كار كردن است نه فعاليت انحصاري چرا كه رقابت مي‌تواند زمينه‌هاي رسيدن به پله‌هاي رشد و ترقي و موفقيت را فراهم كند.

حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد با اشاره به اينكه رقابت در دستگاه‌هاي دولتي، نظام و حاكميت به تنهايي نمي‌تواند موثر باشد، افزود: بايد رقابت فرهنگي و ديني را به بدنه جامعه و در ميان مردم وارد كرد و با آشنا كردن آنها به فرهنگ ديني، قرآني و غيره شاهد تحولات فرهنگي گسترده‌اي در اين منطقه باشيم.

وي همچنين به صدور مجوز مراكز و موسسات و كانون‌هاي فرهنگي و قرآني اشاره كرد و گفت: تنها اعطاي مجوز به مراكز و موسسات كافي نيست بلكه بايد مسئولان نظارت دقيق و لازم را بر روي اين مراكز و نهادها داشته باشند تا از حوزه فعاليت خود خارج نشوند.

وي فعاليت كارشناسي و مهندسي در اجراي طرح‌هاي فرهنگي را نيازي اساسي اعلام كرد و گفت: بايد طرح‌هاي مهندسي داشته باشيم و آنها را به ادارات و دستگاه‌هاي فرهنگي نيز ارائه دهيم.

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي در سخنان خود اظهار داشت: ما به عنوان متوليان و ديده‌بانان فرهنگي هستيم و بايد خطرات و تهديدات حوزه فرهنگي را زودتر از هر كسي ببينيم تا بتوانيم قبل از اينكه به مردم و جامعه لطمه بزند جلوي آن را بگيريم.

حجت‌الاسلام روحاني‌نژاد همچنين به لزوم برگزاري دوره آموزش ضمن خدمت براي كاركنان ادارات تاكيد كرد و اين طرح را يكي از طرح‌هاي مهم سازمان تبليغات اسلامي دانست كه براساس آن مي‌توان زمينه توانمند سازي كاركنان را فراهم كرد.

 حفظ هويت فرهنگي و ديني يك تكليف است

معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي همچنين  در جمع بانوان فرهيخته استان كردستان حضور يافت و حفظ هويت فرهنگي و ديني را يك تكليف عنوان كرد و گفت: بخشي از اين مسئوليت متوجه بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگي است.

حجت‌الاسلام حسين روحاني‌نژاد اظهار داشت: آموزش و تعليم زنان و دختران جوان در مسير فرهنگي نيازي ضروري است، چرا كه عدم وجود فرهنگ در يك جامعه‌اي پيامدهاي منفي و ناگواري به بارخواهد آورد.

وي بزرگترين دغدغه سازمان تبليغات اسلامي كشور را دغدغه فرهنگ ديني عنوان كرد و اذعان داشت: بانوان تاثيرگذارترين قشر در جامعه اسلامي هستند و خوشبختانه رغبت بانوان براي فعاليت در عرصه فرهنگ ديني عالي است.

وي تصريح كرد: زنان زيادي در عرصه فرهنگي مشاركت دارند كه پراكنده‌اند و بايد با ساماندهي آنها شكل جديدي به فعاليت‌هاي فرهنگي بانوان داده شود و براين اساس مي‌توان گفت تنها نهادي كه در حوزه بانوان فعاليت چشمگيري داشته سازمان تبليغات اسلامي است.

در ادامه اين نشست مديركل امور فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي نيز در سخناني اظهار داشت: تلاش در عرصه فرهنگ ديني بانوان مستلزم مشاركت فعال گروه‌ها و آحاد تاثيرگذار اجتماعي است تا حلقه انتقال برنامه‌هاي كلان به سطوح خرد اجتماعي را فراهم آورند.

حجت‌الاسلام حسين حسيني ادامه داد: سازمان تبليغات اسلامي بر مبناي منويات مقام معظم رهبري، براي شركت فعال زنان در عرصه فرهنگ ديني ساز و كارهايي را طراحي و به مرحله اجرا درآورده است.

وي يادآور شد: در اين راستا معاونت امور فرهنگي و تبليغ به منظور شناسايي بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگ ديني و معرفي شخصيت و آثار فاخر آنها به جامعه به عنوان الگوهاي موفق و بهره‌مندي از مشاركت ارزشمند آنها، اقدام به ساماندهي جمعيت بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگ ديني كرده است.

وي اضافه كرد: اين جمعيت زير نظر سازمان تبليغات اسلامي تشكيل و داراي شخصيت حقوقي مستقل هستند.

در اين نشست بانوان فرهيخته و فعال عرصه فرهنگي استان كردستان به بيان مشكلات خود در اين منطقه پرداختند و خواستار توجه بيشتر سازمان تبليغات اسلامي به عنوان نهادي متولي در اين عرصه شدند.

 تقدير امام جمعه شهرستان سنندج از فعاليت سازمان تبليغات اسلامي

در ديدار معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي با امام جمعه شهرستان سنندج، ماموستا حسام‌الدين مجتهدي امام جمعه شهرستان سنندج از فعاليت‌هاي ارزنده سازمان تبليغات اسلامي تقدير كرد.

در اين ديدار ماموستا حسام الدين مجتهدي در سخناني اظهارداشت: دين اسلام توجه به مباحث قرآني و امور ديني توسط آحاد جامعه را مورد تاكيد قرار داده و در اين راستا ادارات و نهادهاي متولي بايد براي رشد و رتقاي فعاليت‌هاي ديني و قرآني بكوشند.

وي افزود: خوشبختانه سازمان تبليغات اسلامي در سطح كشور به عنوان يك متولي در اين زمينه فعاليت‌هاي خوبي را انجام داده و اميدواريم با تلاش بيشتر در اين مسير بتواند حركت كند.

حجت‌الاسلام حسين روحاني نژاد معاون امور هماهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي كشور نيز در اين ديدار به بيان نكاتي در خصوص فعاليت‌هاي اين سازمان در بعد ديني و فرهنگي اشاره كرد و گفت: سعي مي شود با انجام بيشتر فعاليت‌هاي فرهنگي در سطح جامعه آحاد مختلف مردم به ويژه جوانان ر با فرهنگ غني اسلام و دين اسلام آشنا كنيم. 

 

 

 

 

 

چهارشنبه 21 بهمن 1388 - 10:9


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری