چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 14:0
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

پيام محراب (سري هجدهم ويژه ذي‌الحجه 1429 و محرم 1430)

 

پيام محراب (سري هجدهم ويژه ذي‌الحجه 1429 و محرم 1430)

تهيه و تنظيم: حسين فتحي

شمارگان: 6000 جلد

با حمايت سازمان تبليغات اسلامي

تمام مهارت‌هاي فكري، روحي و رواني ما ناخواسته از نغمه‌ها، سروده‌ها، ترانه‌ها و نواهاي مادران، دايه‌ها، مداحان و مرثيه‌خوانان اخذ شده است.

روح نواهاي مذهبي در برابر ديگر ترانه‌ها، بسيار بسيار بالاتر، پاك‌تر، قوي‌تر و درخشان‌تر تأثير مي‌گذارد.

بي‌شك تأثيرگذارترين اشعار و نوحه‌ها مخصوص ايام محرم، عزاي سالار شهيدان حضرت مولي‌الكونين، اباعبدالله‌الحسين افضل صلوات الثقلين و اصحاب و ياران وفادار و فداكارش مي‌باشد و اوج محافل و مجالس مذهبي در اين ماه برگزار مي‌شود.

در هيجدهمين شماره از كتاب پيام محراب ويژه ذي‌الحجه 1429 و محرم 1430، افزون بر روال معمول اشعار و نوحه‌هايي براي مجالس دهه اول محرم، عرصه تبليغ معارف با موضوع عاشورا و اثرات ديني و اجتماعي اين ماه، فراهم آمده است.

در بخشي از مقدمه اين اثر مي‌خوانيم: «اميدواريم عزيزان گرامي كه از اين مجموعه استفاده مي‌كنند، هدف هميشگي و شعار اين كار را مدنظر داشته باشند، و با رعايت اختصار و ايجاز در بيان مطالب، همواره تمام تجمعات مذهبي را با مسائل احكام و روايات ائمه (ع) آشنا كنند. ان‌شاءالله تعالي در مدح اهل‌البيت (ع) كه اصل ارشاد و تبليغ و انتقال معارف حق اسلام ناب است، با تفضيل اشاره‌گونه و مختصري در باب روايات و احكام همراه گردد.»

اين كتاب با حديثي از رسول خدا (ص) با مضمون دوستي علي‌بن ابي‌طالب آغاز و با مسئله‌اي در باب وضو پايان مي‌پذيرد.

همچنين در اين شماره، نغمه و نوحه‌هايي «عاشورايي» از «حاج علي انساني»، «غلامرضا سازگار» و «سيدرضا مؤيد» نيز آمده است.

اين كتاب، با لوح فشرده‌اي عرضه مي‌شود كه محتواي آن براي ذاكران و مبلغان اهل‌بيت(ع) با بياني شيوا و دلنشين آمده است. علاقه‌مندان براي مطالعه و دريافت فايل صوتي اين اشعار مي‌توانند، به پايگاه اطلاع‌رساني دفتر هنر و ادبيات هلال به نشاني اينترنتي www.madayeh.com مراجعه كنند.

گفتني است، شماره هيجدهم از پيام محراب، با تلاش حسين فتحي در 95 صفحه، تهيه و تنظيم شده و با شمارگان 6000 نسخه، روانه بازار نشر شده است.

 

 

دوشنبه 30 آذر 1388 - 9:20


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری