چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4:5
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

پيام محراب (علي ولي‌الله)

 

پيام محراب (علي ولي‌الله)

تهيه و تنظيم: حسين فتحي

نوبت چاپ: دوره دوم- شماره سه (شماره بيست و دوم از دوره اول)

شمارگان: 10000 جلد

شماره بيست و سوم از دوره اول مجموعه كتاب‌هاي «پيام محراب» ويژه ذي‌الحجه 1430 و محرم 1431، از سوي دفتر هنر و ادبيات هلال سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

دفتر هنر و ادبيات هلال، در بخشي از مقدمه اين كتاب آورده است. «در روايات مستند بسياري دوستي و محبت اميرالمؤمنين(ع) راه نجات و رستگاري بشر معرفي شده است و مگر جز اين است كه بشر در پي نجات از گرفتاري‌ها است؟ كدام انسان عاقل راه راست را رها مي‌كند و از بيراهه‌اي عبور مي‌كند كه نه تنها تاريك و مخوف است بلكه مقصدي در پي ندارد.»

اين شماره پيام محراب با ياد حديثي از رسول‌ اكرم(ص) در باب «كار خير» آغاز و ذكر مسئله‌اي با موضوع «امر به معروف و نهي‌ از منكر» پايان مي‌پذيرد؟

اين كتاب با هدف ارائه فرمايشات ديني از ائمه معصومين و احكام الهي در كمترين (2 تا 3 دقيقه) و مناسب‌ترين زمان، به ائمه جماعت و مبلغان ديني عرضه شدهاست. در اين شماره از پيام محراب شرح مختصري از زندگي‌نامه «شيخ مفيد» هم آمده است.

مؤلف در بخشي از اين اشاره آورده است: كساني مانند سيدمرتضي، سيدرضي (صاحب‌ نهج‌البلاغه)، شيخ طوسي، نجاشي و شماري ديگر از فرزانگان نام آن‌ها پيوسته در بسته تاريخ جاودانه خواهد ماند. شيخ اجل مفيد در سايه علوم سرشار و ذهن و قاد و نبوغ كم‌نظير و پشت‌كار زائد الوصفش كه همگي زبانزد خاص و عام بوده است در كليه علوم و فنون اسلامي تأليف و تصنيف دارد كه مختصري از آن‌ها عبارتند از: عيون و محاسن، ارشاد، اختصاص و...»

همچنين، در اين كتاب به مناسبت‌هاي آمده در اين ماه اشاره شده و مطالبي ارزنده نيز از عالمان ديني ذكر شده است.

اين شماره از پيام محراب با تهيه و تنظيم «حسين فتحي»، در 109 صفحه و با شمارگان 10000 نسخه، از سوي دفتر هنر و ادبيات هلال و با حمايت سازمان تبليغات اسلامي، روانه بازار نشر كتاب شده است.

 

 

 

دوشنبه 30 آذر 1388 - 9:12


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری