يكشنبه 18 خرداد 1399 - 8:4
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

انتشار هفتاد و ششمين شماره بشري

 

 هفتاد و ششمين شماره  ماهنامه فرهنگي-ديني بشري، ويژه آبان، به همت سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين شماره از نشريه بشري در بخش‌هاي طليعه، مديريت ديني، فرهنگ، دين و انديشه، ادب و هنر، كتاب شناسي و چكيده انگليسي در 84 صفحه انتشار يافته كه به تشريح موضوع‌هاي مختلفي همچون ادب دز آموزه‌هاي ديني و آزادي در قران مي‌پردازد.

يخش مديريت‌ديني نشريه، در گفت‌وگو با حجت الاسلام و المسلمين علي دارابي مدير كل دفتر برنانه ريزي و توسعه آموزش‌هاي تخصصي سازمان تيليغات‌اسلامي، آورده است: يكي از ماموريت‌هاي اساسي سازمان تبليغات‌اسلامي به عنوان يك نهاد عظيم فرهنگي، پرداختن به امر آموزش در حورزه دين است.

بخش دين و انديشه بشري، نيز در گفت‌وگو با حجت الاسلام و المسلمين سيد رضا تقوي رييس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه درباره تاثير انقلاب‌اسلامي بر توان فرهنگي كشور، آورده است: اين انقلاب، ظرفيت فرهنگي جامعه خودمان را هم بالا برد و هم اكنون براساس اسلام، به تربيت و هدايت مردم مي‌پردازد. قدرت فرهنگي نظام ما مرزهاي جغرافيايي را در نورديد و در مغزها جاگرفت.

در اين شماره بشري، همچنين مطالب زير آمده است:

سر مقاله: عبرت از جريان آندلس؛ مديريت‌ديني: گفت‌و گو با حجت الاسلام و المسلمين علي دارابي(مديركل دفتر برنامه ريزي و توسعه آموزش‌هاي تخصصي سازمان تبيلغات‌اسلامي)، ادب در آموزه‌هاي ديني، تبليغات چه مي كند؟؛ فرهنگ: جايگاه امور فرهنگي در سياست هاي كلي برنامه پنجم توسعه، اسلام در آلمان(بخش سوم)؛دين و انديشه: نبايد دچار ركود و يكنواختي بشويم(گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمين سيد رضا تقوي)، آزادي بيان در قران كريم، جستاري در پژوهه مرگ از منظر اسلام، والد اهل علم(نگاهي به زندگي پربركت مرحوم آيت الله العظمي حاج شيخ عبدالكريم حائري‌يزدي-ره)؛ ادب و‌هنر: خالق صحنه‌هاي واقع‌گراي دفاع مقدس(نگاهي به كارنامه فيلم‌سازي احمد‌رضا درويش)؛ كتاب‌شناسي: روش تحقيق در منطق زيبايي و انسان شناسي، بررسي عناصر داستان‌ايراني، تاريخ و عقايد ماتريديه، تصوير عصر جاهلي در قرآن؛ چكيده انگليسي.

گفتني است، ناشر بشري روابط عمومي سازمان تبليغات‌اسلامي، سردبير عباس لهراسبي، دبير تحريريه عليرضا قرايي و سرويراستار الهه شاه حسيني است.

 

 

 

چهارشنبه 11 آذر 1388 - 15:58


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری