سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 3:23
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

آثار در دست چاپ انتشارات اميركبير

 

 

مضامين حماسي در متن‌هاي ايران باستان و مقايسه آن با شاهنامه فردوسي

نويسنده: ژيلا ده‌بزرگي

در اين كتاب با بهره‌گيري از متن‌هاي موجود ايران باستان و تواريخ نخست اسلامي و شاهنامه فردوسي، مضامين حماسي با بن‌مايه‌هاي باستاني از داستان‌هاي كهن استخراج گرديد و با نمونه‌هاي مشابه در شاهنامه سنجيده شده و شباهت‌ها، تفاوت‌ها، افزوده‌ها و كاستي‌ها نمايان گرديده است.

 

 

 

فرح، شادماني ممدوح و مذموم از منظر قرآن و روايات

نويسنده: الهام قاهري

قرآن و حديث شادي را به دو دسته ممدوح و مذموم تقسيم مي‌كنند. آنچه كه انسان را به منبع الهي متصل كند و رضاي پروردگار در آن باشد مجاز شمرده مي‌شود و هر آنچه كه در جهت نافرماني خدا و افول شخصيت انسان باشد نكوهش شده است.

 

 

 

امپراطوري جهاني ايران

نويسنده: فيليپ براند جورج

مترجم: وحيد عسگراني

حدود 4000 سال قبل از ميلاد مسيح ساكنين جلگه‌هاي جنوب غربي ايران اولين شهرها را بنا كرد. اولين شهر، شوش يا همان پايتخت كشور عيلام بود.

 

 

 

  

لايم‌ لايت

نوينسده: روژه گرونيه

ترجمه: رضا سيدحسيني

لايم‌ لايت آخرين فيلمي است كه چارلي و چاپلين نامدارترين هنرمند عصر ما از خود به يادگار گذاشته است. اين زمان را روژه گروني نويسنده فرانسوي از روي فيلمنامه وي پرداخته است. داستان اين كتاب، قصه پشت پرده بازيگران سينما و تئاتر از جمله خود چاپلين را به تصوير مي‌كشد.

 

 

آشنايي با سند چشم‌انداز

نويسندگان: محمد كشاورزي، محمد آفتابي، مصطفي سلاطين و محسن زارع

 

آينده‌نگري در دو بستر فكري شكل گرفت: الهي و بشري.اين كتاب براي آشنايي اجمالي خوانندگان با علم آينده‌پژوهشي و چشم‌انداز‌نويسي تدارك آمده است.

 

 

 

 اصل 44: انقلاب اقتصادي

نويسندگان: محمد محمدي زارع، محسن گنجي

اصل 44 قانون اساسي، نظام اقتصادي جمهوري اسلامي ايران را بر پايه سه بخش دولتي، تعاوني و خصوصي استواره كرده است. مجموعه پژوهشگران مؤسسه علمي- فرهنگي بصيرت كوشيده‌اند تا اين سياست‌هاي كلي را در قالب كتاب پيش ‌رويتان با بياني شيوا و روان بررسي كنند.

 

 

 

 

  

زبان خوش‌آهنگ فارسي (مجموعه مقالات و تحقيقات ادبي)

نويسنده: ميهن‌دخت صديقيان

زبان خوش آهنگ فارسي مجموعه‌اي از مقالات و تحقيقات در زمينه زبان فارسي است كه به قلم زنده‌ياد دكتر معين‌دخت صديقيان نگارش يافته است. نگارنده در اين مجموعه گران‌مايه كه دستاورد سال‌ها تلاش وي در عرصه زبان فارسي است. از سويي به نكات دقيق دستور زبان فارسي دست يافته و از سوي ديگر با قلم ژرفاي خويش به نوشتن سفرنامه‌هاي گوناگون پرداخته است.

 

 

  

 

جامعه‌شناسي احساس امنيتنويسنده: بهرام بيات

 

كتاب حاضر به يكي از موضوعات اساسي جامعه ايران پرداخته است كه در زندگي روزمره مردم و همچنين مديريت جامعه دغدغه اصلي محسوب مي‌شود. اين كتاب كوشيده است تا با تمايز مضموني ميان امنيت و احساس امنيت، به رابطه بين احساس امنيت با متغييرهاي جرم، تأمين و رفاه اجتماعي، سرمايه‌ اجتماعي، پرداخت رسانه‌اي و فضاي شهري بپردازد.

 

 

  

فرش باد فرهنگ (تجربه‌اي نو از سازمان‌هاي فرهنگي ايران و مديريت آن‌ها)

نويسنده علي عسگري

مطالب اين دفتر حاصل تجربه‌هاي اندكي است كه مدام آزموده شده و به كار آمده است. اين تجربه‌ها نه چندان نو و تازه‌اند بلكه هر روزه در مسير پرپيچ و خم مديران و نگاران خوش‌رو و خوش‌خوي فرهنگ تكرار مي‌شوند، ليكن چنان كه نوكران و چاكران و ملتزمان درگاه فرهنگ با نظري ديگر و فكري تازه‌تر، نگاه خمار خويش بر آن بيفكنند.

 

 

الهيات از كتاب شفاء

نويسنده: شيخ‌الرئيس ابن‌سينا

ترجمه: ابراهيم دادجو

كتاب الشفاء شيخ‌الرئيس ابن‌سينا از چهار قسمت اصلي منطق، طبيعيات، رياضيات، و الهيات تشكيل شده است. الهيات مشتمل بر بخش سيزدهم اين كتاب است. ابن‌سينا در الهيات به مسائل مربوط به «فلسفه اولي» يا «مابعدالطبيعه» پرداخته است و يا اينكه به مباحث مابعدالطبيعي ارسطو توجه كاملي دارد به آن آرا اكتفا نكرده است.

 

 

 

سيره تحليل پيامبر اعظم(ص)

نويسنده: سيدابراهيم سيدعلوي

 

كتاب حاضر حاصل صدها ساعت تحقيق و تدريس در دانشگاه‌هاي كشور مي‌باشد، كه با مراجعه به منابع اوليه و كتاب معتبر تاريخي، حديثي و تفسيري فراهم آمده است، آن هم توأم با نقد و تحليل و بررسي و عرصه بر اصول فكري سالم و انديشه‌هاي بنيادي برگرفته از كتاب و سنت و تعقل پايدار.

 

 

 

  قرآن‌پژوهان اصفهان

نويسنده: سيداحمد سجادي

در شهر تاريخي اصفهان از ديرباز محققان و پژوهشگران فراواني وجود داشته‌اند. اين عالمان، بخشي از همت علمي خود را پيرامون نشر قرآن و معارف آن مصروف مي‌داشتند.

اين اثر در واقع به معرفي قرآن‌پژوهاني پرداخته كه در اصفهان به دنيا آمده‌اند و يا در اين شهر از دنيا رفته‌اند و يا بخشي از زندگاني علمي و پژوهشي خود را در حوزه اصفهان گذرانده‌اند.

 

 

 

 

 

دوشنبه 11 آبان 1388 - 12:40


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری