يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 11:7
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد

 

آخرين نماز علي (ع)

 

 

 مؤذن نواي دلنشين اذان را از گلدسته هاي عشق وعرفان به آسمان مي فرستاد و نورالهي زمين را در برگرفته بود ، آهنگ روح بخش عبادت و بندگي در گوش اهل زمين و آسمان طنين افکنده بود ، محراب مسجد کوفه انتظار مردي را مي کشيد که با راز و نيازها و نمازهاي عاشقانه وي زندگي کرده بود .

محراب مي خواست که او را عاشقانه درآغوش کشد و از هم آغوشي با وي لذتي فراموش ناشدني را درک کند ، او با قدومي استوار و با آرامشي که با روح الهي در آميخته بود به سوي مسجد حرکت کرد ، ستارگان آسمان آن شب بر زمين نور ديگري نثار مي کردند .

علي (ع) مي آمد تا آخرين نماز خويش را به جاي آورد ودرآخرين نجواي عاشقانه اش نيايش عارفانه خودرا با سرخي خون درآميزد و عبادت سرخ را مهر قبولي زند .

آخرين نماز علي (ع) حال و هواي ديگري داشت ، حالي ملکوتي و هوايي روحاني ، عطرآخرين نماز او مشام جان اهل زمين و آسمان را سرمست ساخته و سوز و گداز صبحگاهي او سرود جاودانه ملائک هفت آسمان گشته بود .

او در نماز آخرين آرامش ديگري داشت و گفتگويش با محبوب و معبود خويش جلوه اي ديگر يافته بود ، او سر به سجده آورده و پيشاني بر درگاه دوست نهاده بود و چنان در خداي خويش غرق شده بود که فقط خدا جلوه گري مي نمود و بس .

عرشيان نيز درسجده آخرين با او همنوا شده بودند وفزت ورب الکعبهرا هم آوايي مي‌کردند و محراب سرخ روي مسجد کوفه عاشقي غلطيده در خون را در آغوش کشيده بود و از معشوق کام دل مي گرفت .

ايام شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع) برعاشقان امامت و ولايت تسليت باد .

 

     محمدرضا غيليان

 

 

سه‌شنبه 17 شهريور 1388 - 12:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری