يكشنبه 19 مرداد 1399 - 22:40
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان

 

عوامل پيدا و پنهان انقلاب امام حسين (ع)

 

 کتاب عوامل پيدا و پنهان انقلاب امام حسين (ع) به قلم حجت الاسلام حميد عبداللهيان شاهرودي کارشناس آموزش و پژوهش اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان ، استاد حوزه و دانشگاه هاي شاهرود منتشر شد.

‌عوامل پيدا و پنهان انقلاب امام حسين‌(ع)‌، ‌عدالت صحابه سرپوشي براي پنهان کردن انديشه‌هاي سياسي و ‌معرفت‌شناسي عاشورا‌ سرفصل هاي اين کتاب است.

در بخشي از مقدمه اين کتاب آمده است: عاشورا سرمايه اي بزرگ براي اسلام است و هر قدر اين سرمايه عزيزتر و ارزشمندتر، بايد در مراقبت و نگهداري آن بيشتر کوشيد، مهم ترين هسته مرکزي عاشورا عبارت است از پيام ها و ارزشهايي که بعد معنوي اين حادثه عظيم را تشکيل مي دهد و فهم و انتقال صحيح آنها، اهدف والاي آن حضرت که همان بسط عدالت اسلامي است محقق مي سازد و هرگاه سخن از انتقال مفهوم به ميان مي آيد واژه تبليغ رخ مي نمايد و ما همواره در تبليغ با دو عنصر مواجهيم 1 - محتوي 2 - صورت.

مطالعه تاريخ عاشورا مبين اين نکته است که دشمنان آگاه از سويي و دوستان ناآگاه از سوي ديگر در پنهان ساختن اين حقيقت نوراني سهم برابر دارند.

در فصل معرفت شناسي عاشورا ذيل عنوان راز جاودانگي عاشورا آمده است: نبوت پيامبر اکرم (ص) و احياي سيره آن مصطفاي الهي چيزي جز حقايق و معارف نهفته در قرآن نيست زيرا اين سيره همان صراط مستقيمي است که قرآن کريم 45 بار آن را مطرح و به آن دعوت و بر آن پاي فشرده است که، اهدنا الصراط المستقيم خدايا ما را به راه مستقيم خود هدايت فرما، و ان هذا صراطي مستقيما فاتبعوه و لا تتبعوا السبل فتفرق بکم عن سبيله، اين راه مستقيم من است از آن پيروي کنيد و از راه هاي ديگر نرويد که از راه اصلي باز مي مانيد و از آنجا که صراط در قرآن کريم همواره به شکل مفرد بکار رفته است چنين مستفاد مي شود که راه حق يکي بيشتر نيست و در برابر آن سبل قرار دارد که متفرق بوده زمينه گمراهي را فراهم مي آورد بنابراين رمز ماندگاري عاشورا را بايد در جاودانگي قرآن جستجو کرد.

کتاب عوامل پيدا و پنهان انقلاب امام حسين (ع) در 144 صفحه و با شمارگان 3000 نسخه از سوي انتشارات مشهور / ميراث ماندگار قم منتشر شده است.

 

 

دوشنبه 9 شهريور 1388 - 12:16


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری