يكشنبه 18 خرداد 1399 - 10:44
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

سـپهر ايراني ميزبان رئيس سازمان تبليغات اسلامي در اردوگاه نور سي سخت

 

 

حجه الاسلام و المسلمين دكتر سيد مهدي خاموشي به دعوت مؤسسه فرهنگي تسـنيم نور طراح ومجري طرح ملي سـپهر ايراني در روز پنجشنبه مورخ 22 / 5 / 1388 در بين اعضاي سـپهر ايراني كه در سومين دوره از اردوهاي تابستاني خود در اردوگاه نور سي سخت شركت كرده بودند حضور بهم رسانيدند.

رياست  سازمان تبليغات اسلامي دربين اعضاء طرح ملي سـپهر ايراني كه چهارمين سال موفق تاسيس خود را با هدف سازماندهي ، پرورش ، هدايت و رشد استعداد هاي جوانان ايراني در استان هاي قزوين ، اصفهان و سمنان پشت سر مي گذارد اينچنين بيان كرد : ما از لحاظ محتوا داراي تاريخچه بسيار قوي ايراني و اسلامي هستيم و از لحاظ پيشينه حماسي ، اين انقلاب و حکومت اسلامي مديون مقاومت و جان فشاني سربازان امام زمان (عج) است که امروز ما به‌راحتي مي‌توانيم در اين مکان و موقعيت شاهد حرکت‌هاي فرهنگي و برنامه ريزي اوقات فراغت باشيم .

ايشان در ادامه سخنان خود افزودند : ما به عنوان مسئول بايد بتوانيم گره‌ها را حل کنيم و قله‌هاي نمايان را در بحث اوقات فراغت بيش از پيش نمايش دهيم .

دكترخاموشي  با اشاره به ضرورت اطلاع نوجوانان سـپهري  از مشكلات متعدد فرهنگي كه مردم در زمان منحوس پهلوي با آن درگير بودند همانند پخش اذان ، گفت : اين ثمره و انقلاب ساده به دست ما نرسيده است . اگر امروز ما وارد کربلاي حسيني شديم ، مي بينيم که چقدر داغ بر دل ما مي نشيند و ظالمين چطور جولان داده‌اند و اکنون انقلاب اسلامي سر بلند و پيروز‌مندانه و با درايت مقام معظم رهبري خواب استکبار و غرب را آشفته کرده است و اين احتياج به کياست و دقت بالا جهت تداوم اين انقلاب دارد ، چون دشمن بيرون و درون نمي‌شناسد .

همچنين جهت آشنائي بيشتر سـپهريان با ايثارگران انقلاب اسلامي با اشاره به چاپ کتاب خاطرات « بابانظر » که توسط اين سازمان منتشر شده است ، گفت : در اين کتاب که قطعاً ميليوني به چاپ خواهد رسيد ما شاهد خاطرات شخصيتي هستيم که با تمام وجود براي انقلاب و اسلام جانفشاني کرد و سر انجام در سال 74 دعوت حق را لبيک گفت .

ايشان در ادامه اين مطالب افزودند : شهدا صدف‌ها و گوهرهاي اين دفاع جانانه بودند که توانستند با شجاعت و از خود گذشتگي اين انقلاب را به ما تحويل دهند .

عضو شوراي انقلاب فرهنگي در ادامه سخنان خويش در اردوي دختران سـپهرايراني گفتند :

دختران امروز که مادران آينده خواهند بود بايد از انديشه ناب ديني و اسلامي دفاع کنند و با تربيت صحيح خانواده ، آينده و جامعه را اداره کنند ، چرا که آينده از آن شماست و جهان از آن ماست .

دكتر هدايت خواه نماينده مردم شهرستان‌هاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي كه از ديگر مهمانان مراسم اين اردو بودند طي سخناني با توجه به برنامه ريزي طرح اوقات فراغت و نارسايي و نقاط ضعف اين برنامه ها گفت : با توجه به حضور فراوان در برنامه هاي فرهنگي خصوصاً برنامه هاي اوقات فراغت به نظر مي رسد که ما شاهد تلقي نادرست از معني اوقات فراغت هستيم که متأثر از فضايي است که در دنياي امروزي بکار مي برند ؛ يعني اينکه اوقات بيکاري را پر کنيم ، در صورتي‌که در فرهنگ ديني ما چيزي به عنوان بيکاري وجود ندارد و انسان مؤمن در اين دنيا هيچ وقت بيکار نيست ، چون بايد هميشه در حال رشد و کمال باشد و الحمدلله در اين اردو ( طرح ملي سـپهر ايراني ) چيزي به نام بيکاري وجود ندارد .

وي در ادامه هدفمند بودن طرح و با محتوا بودن اين برنامه ها را از ديگر موارد مثبت اين اردو عنوان کرد و گفت : ما هر ساله شاهد اردوهاي فراواني هستيم که به‌علت يکسان بودن و نداشتن تنوع از کيفيت مطلوبي برخوردار نيستند ، ولي در اين اردو ( طرح ملي سـپهر ايراني ) تمام برنامه ها جذاب و ديدني است .

شايان ذكر است كه عليرضا لولاچيان مدير عامل مؤسسه فرهنگي تسنيم نور و طراح طرح ملي سـپهر ايراني پس از بازديد رياست سازمان تبليغات اسلامي به همراه نماينده مردم شهرستان‌هاي بويراحمد و دنا از فعاليت ها و كارگاه هاي مختلف اردوي سـپهر ايراني ، توضيحات جامعي در باره اهداف كلي طرح سـپهر ايراني و مراحل انجام از ابتداي تشكيل تا بحال را در نشستي بيان نمودند .

وجه تمايز اين دوره از اردوهاي سـپهر برگزاري آن در چادر و به صورت گروه هاي 6 نفره است . لازم بذكر است اين چادرها استاندارد بوده و از درجه ايمني بالائي برخوردار است .

همچنين در ادامه ، از محوطه اردوگاه نور سي سخت كه يكي از اردوگاه هاي تحت مديريت مؤسسه فرهنگي تسنيم نور مي باشد بازديد بعمل رسانيده و در جريان عمليات عمراني و تجهيز آن قرار گرفته و رياست سازمان تبليغات اسلامي نظراتي را در مورد اردوگاه بيان نمودند .

 

چهارشنبه 28 مرداد 1388 - 10:17


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری