يكشنبه 22 تير 1399 - 21:27
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

چاپ کتابهايي ويژه آموزش مفاهيم قرآن در مقطع پيش دبستان

 

 

مديرکل آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکريم با اشاره به ضعف در برنامه‌هاي قرآني مقطع پيش دبستاني، گفت: منابع آموزشي مفاهيم قرآني براي مقطع پيش دبستاني تا چند ماه آينده چاپ مي‌شوند.

حسين بهبودي مديرکل آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکريم در گفتگويي با اشاره به تهيه دو طرح که يکي براي پيش دبستاني است و ديگري طرح تربيت معلم پيش دبستاني است و همزمان با هم پيش مي روند، اظهار داشت: طرح تربيت معلم پيش دبستاني تا يک ماه ديگر به استانها ارسال مي شود. اما طرح پيش دبستاني براي گروه سني  4، 5 و 6 سال نيازمند چاپ منابع آموزشي است که حدود 4 ماه ديگر طول مي کشد.

وي با اشاره به اينکه مراکز پيش دبستاني الزاما از سال تحصيلي جديد آغاز به کار نمي کنند، تصريح کرد: با وجوديکه منابع آموزشي آنها آماده نشده، اما طرح به صورت تفصيلي ارسال مي شود تا بعد منابع را دريافت و بر اساس آن عمل کنند.

حسين بهبودي با اشاره به اينکه طرح پيش دبستاني شامل 3 بحث است، يادآور شد: يکي بحث آموزه هاي قرآني و مفاهيم قرآني است که از خود قرآن انتخاب شده و قابل فهم براي کودکان است و آيات و مفاهيم مربوط به آنها چون احترام به والدين، در گوشي حرف نزدن، خوردن و آشاميدن و اسراف نکردن مورد توجه قرار مي گيرد.

مديرکل آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکريم در ادامه بحث دوم را شامل آموزش سوره ها با تصاويري از مفاهيم خواند که کودک با ديدن تصاوير سوره مورد نظر را درمي يابد که در اين بخش به معاني قرآن نزديک نمي شوند و افزود: کتابي شامل 28 قسمت درباره قصص قرآني براي 28 هفته تنظيم شده که داستانهاي ائمه معصومين در ارتباط با کودکان در آن گنجانده شده است .

بهبودي با تأکيد بر اينکه منابع آموزشي به منظور ارائه محتوا اهميت بسياري دارد، اظهار داشت: مراکز پيش دبستاني با ضعف محتوا رو به رو بوده اند که تلاش شد تا محتوايي در خور فهم کودکان و برنامه آموزشي آنها ارائه کنند.

 

چهارشنبه 31 تير 1388 - 15:51


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری