دوشنبه 12 خرداد 1399 - 23:42
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

م- رستمي

 

گلشن ابرار(جلد هشتم)

 

 

 

 

 

گلشن ابرار(جلد هشتم)

تهيه و تدوين: جمعي از پژوهشگران پژوهشكده باقرالعلوم

زيرنظر: عبدالرحيم اباذري

ناشر: نورالسجاد

چاپ اول: 1387

 

 

 

 

مجموعه گلشن ابرار به خلاصه‌اي از زندگي اسوه‌هاي علم و عمل مي‌پردازد. هشتمين جلد اين مجموعه نيز زندگي‌نامه پنجاه عالم و انديشمند رباني از «جعفربن‌محمد قولويه» تا «سيدحسن نصرالله» را شامل مي‌شود.

در روزگاري كه جهان در اثر گريز تدريجي از معنويت و تأملات روحاني رو به قهقرا مي‌رود و هويت و اصالت و شأن و منزلت انسان در زير چرخ‌دنده‌هاي سنگين تكنولوژي به نابودي مي‌گرايد و انسان‌ها در اثر سرعت حيرت‌آور زندگي مدرن هر روز بيشتر از خويشتن خويش فاصله گرفته و از خود بيگانه مي‌شوند بهترين راه نجات از اين بلايا نزديكي به اخلاق و معنويت و چنگ زدن بر ريسمان محكم و الهي اين الگوهاي ايمان، صبر، انديشه و اخلاق است تا با تأمل در افكار، انديشه و شيوه زندگي آنان جستجوگري كامياب در صراط مستقيم باشيم.

چنانكه در مقدمه اين مجموعه آورده است «در روزگار محروميت از رويت خورشيد، به زيارت ستاره بايد رفته و در غيبت، به نسيمي از كويش، روح‌نواز شد. مطالعه زندگي ياوران خورشيد و عالمان رباني مايه حيات دل‌هاي افسرده و ديداري است از عمق جان، زيرا صداقت آن‌ها نه درس صداقت، بلكه صداقت‌ساز است».

مجموعه مزبور به تناسب، شخصيت علمي، سياسي، فرهنگي، ديني، اجتماعي و خانوادگي اين بزرگان را مورد تحقيق و پژوهش قرار داده و فرازهايي برگزيده از آن را در معرض مطالعه مخاطبان خود قرار مي‌دهد.

در گذر از مسير پرنكته اين كتاب است كه مي‌توان به خوبي دريافت كه اين بزرگان چگونه انديشه، مال و زندگي خود را در راه احيا و تعالي اسلام حقيقي در طبق اخلاص گذاشته‌اند اين مجموعه فرصتي را فراهم مي‌آورد تا در يك سير زماني طولاني و متنوع بتوانيم به بازيابي و تأمل در ابعاد مختلف زندگي علماي ديني و جستجوي مشتركات انديشه آنان بپردازيم.

اين جلد از مجموعه گلشن ابرار در 610 صفحه و به قيمت 60000 هزار ريال در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

 

 

يكشنبه 14 تير 1388 - 15:14


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری