شنبه 14 تير 1399 - 2:59
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

محمد عصاريان

 

گزارش برگزاري سمينار معاونين اداري و مالي ادارات تبليغات اسلامي سراسر کشور

 

 

سمينار معاونين اداري و مالي ادارات تبليغات اسلامي سراسر کشوربرگزار شد. در سومين و آخرين روز ازاين سمينار که در هتل آزادي شهرکرد برگزار شد، معاون اداري و مالي سازمان اهداف،ساختار و تشکيلات و وظايف، منابع مالي و برنامه‌ريزي استراتژيک را چهار عنصر هر سازمان معرفي کرد.

سيد حسن حسيني گفت: اگر سازماني هر يک از اين عناصر را نداشته باشد، نمي‌تواند به اهدافش برسد.

وي محوريت عناصر سازماني را نيروي انساني و فکر و انديشه برشمرد.

حسيني مهم‌ترين وظيفه معاونين اداري و مالي را شناخت عمومي و تخصصي سازمان تبليغات اسلامي دانست و افزود: اگر سازمان را نشناسيم، نمي‌توانيم براي آن برنامه‌ريزي کنيم.

معاون اداري و مالي سازمان تبليغات اسلامي گفت: شناخت نياز ها، خط مقدم جبهه فرهنگي است.

وي رفع دغدغه هاي مديران استاني در حوزه فرهنگي و قرآني را يکي از وظايف معاونين اداري و مالي برشمرد و افزود: اگر مديري ضعف دارد، قطعاً در اداري و مالي ضعف و جود دارد.

در ادامه اين سمينار، معاون امور استان‌ها و مجلس سازمان تبليغات اسلامي به سخنراني پرداخت.

حجت‌الاسلام اسماعيل فلاح با بيان اينکه در چند سال اخير مسائل و مشکلات استان ها در حوزه اداري و مالي کم شده است، اظهار اميدواري کرد كه اين سمينار باعث ارتقاء استان ها و جلوگيري از بروز بعضي مشکلات شود.

وي گفت: معاون اداري و مالي دخالت مؤثر در تثبيت و تخريب شخصيت مدير دارد و اگر آسيب به مدير استان وارد شود به کل استان وارد شده است.

وي به معاونين اداري و مالي پيشنهاد کرد که رابطه تنگاتنگي با تک تک پرسنل بر اساس ضابطه و اخلاق خوش داشته باشند.

حجت‌الاسلام عزيزخاني ،مدير کل تبليغات اسلامي قزوين به نمايندگي از مديران‌کل حاضر در اين سمينار با اشاره به برخي مشکلات موجود در استان‌ها، خواستار توجه مسؤولين به فرهنگ ديني شد.

رئيس اداره روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي نيز در اين سمينارگفت: بايد نيازهاي مخاطب را بشناسيم و آنگاه به امور رفاهي او بپردازيم.

عباس لهراسبي افزود: در دنياي امروز همه چيز به هم مرتبط است و روابط عمومي در اختيار امور مالي و امور مالي بايد در اختيار رسانه باشد.

وي خواستار تغيير در زبان رسانه‌اي و ايجاد انعطاف شد.

در پايان اين سمينار سه روزه که در هتل آزادي شهرکرد برگزار شد، نتايج ارزيابي استان‌ها در 9 حوزه مشخص و استان‌هاي برتر لوح تقدير و هداياي خود را از معاون اداري و مالي سازمان تبليغات اسلامي دريافت کردند.

استان خراسان رضوي رتبه برتر را دراين ارزيابي بدست آورد.

ده استان سمنان، چهارمحال و بختياري، اصفهان، تهران، گيلان، زنجان، کرمانشاه، مرکزي، يزد و سيستان و بلوچستان جزء استان‌هاي عالي شناخته شدند.

دو استان فارس و کرمان بدليل ايجاد جهش برتر نسبت به سال قبل، لوح تقدير و هداياي خود را دريافت کردند.

همچنين استان خراسان رضوي به عنوان استان برتر درزمينه اداري، مالي و نرم‌افزاري شناخته شد.

استان اصفهان در زمينه مالي، املاک و حسابرسي رتبه برتر را بدست آورد.

استان تهران در زمينه انفورماتيک رتبه برتر را از آن خود کرد.

رتبه برتر در زمينه مالي در حقوقيت به کرمانشاه اختصاص يافت و استان مرکزي در زمينه امور اداري، استان يزد در زمينه امور حسابرسي و استان لرستان در زمينه ساير منابع حائز رتبه برتر شدند.

گفتني است، اين سمينار با حضور معاون اداري و مالي سازمان تبليغات اسلامي، جمعي از مديران معاونت اداري و مالي و معاونين اداري و مالي ادارات تبليغات اسلامي سراسر کشور در هتل آزادي شهرکرد به مدت سه روزاز هشتم تا دهم تيرماه به ميزباني اداره‌کل تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري برگزار شد.

 

يكشنبه 14 تير 1388 - 9:14


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری