يكشنبه 18 خرداد 1399 - 10:41
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

فرهنگي و هنري

 

حسين آرياني
نفر نخست جشنواره مطبوعات در رشته مقاله‌ ادبي هنري

 

معرفي‌ سريال‌هاي نوروزي سيما

 

 

شبكه اول: «اشك‌ها و لبخندها»

شبكه اول، كارگرداني سريال نوروزي امسال را به حسن فتحي واگذار كرد و او از اوايل اسفند ماه در تهران تصويربرداري خود را آغاز كرد. البته شنيده‌ها حاكي از آن است كه او نام سريالش را تغيير خواهد داد. اين سريال در 12 قسمت 45 دقيقه‌اي مقابل دوربين رفته است و بازيگراني چون مهدي هاشمي، گوهر خيرانديش، شهره لرستاني، برزو ارجمند، ليلا اوتادي و كيانوش گرامي در آن ايفاي نقش مي‌كنند. داستان اين سريال درباره زني است به نام «شمسي» كه براي سر و سامان دادن به زندگي پسر خلاف‌كارش 15 روز از زندان مرخصي مي‌گيرد، او پس از آزادي از دختر برادرش، حشمت كه يك سينما‌دار قديمي است براي پسرش خواستگاري مي‌كند. حشمت هم كه جرأت نه گفتن به خواهرش را ندارد، براي دست به سر كردن او هر بار يك دروغ تازه به شمسي مي‌گويد غافل از اينكه اين دروغ به ظاهر كوچك همه چيز را به هم مي‌ريزد. پيش از اين از حسن فتحي سريال‌هاي مناسبتي «شب دهم» و «ميوه ممنوعه» را ديده بوديم.

شبكه دوم: «ماه عسل»

مجموعه تلويزيوني ماه عسل به كارگرداني «شاهد احمدلو» تصويربرداري‌اش از چند ماه پيش در تهران و رامسر آغاز شده و شنيده‌ها حاكي از آن است كه تا 25 اسفندماه تصويربرداري آن پايان مي‌يابد. داستان «ماه عسل» را «فلورا سام» نوشته است و بازيگراني چون يوسف تيموري، سحر ولدبيگي، كمند اميرسليماني، راضيه برومند، سعيد پور صميمي، محمد مطيع، پروانه معصومي، افسر اسدي، اميرحسين صديق، فلورا سام و... در آن ايفاي نقش مي‌كنند. اين مجموعه در 15 قسمت 45 دقيقه‌اي ساخته شده، در خلاصه داستان آمده است: امير و شيرين، قصد ازدواج دارند اما در راه ازدواج آن‌ها موانعي وجود دارد و براي آن‌ها لحظه‌هاي تلخ و شيرين رقم مي‌زند و...

شبكه سوم: «مرد دو هزار چهره»

مهران مديري از آذرماه پيش توليد سريال را آغاز كرد و از اول دي ماه آن را كليد زد هرچند «عبدالرضا شهباززاده» مدير توليد اين مجموعه مي‌گويد: «ما در اين كار پيش توليد آنچناني نداشتيم و در دل توليد كار پيش توليد هم انجام شد» تعداد لوكيشن‌ها هم به مراتب نسبت به سري قبل بيشتر بود و بيش از 20 لوكيشن محل‌هاي تصويربرداري اين سريال را تشكيل داد كه مي‌توان به ولنجك، فرودگاه امام ره، نمايشگاه هوايي اشاره كرد.

شبكه پنج: «عيد امسال»

سريال نوروزي شبكه تهران به نام عيد امسال لوكيشن اصلي‌اش در ده ونك قرار دارد ضمن اينكه تدوين همزمان آن توسط «حميدرضا قرباني» صورت گرفت. سريال «عيد امسال» در 15 قسمت 35 دقيقه‌اي ساخته شده و قرار است از روز 30 اسفند تا 14 فروردين پخش شود.

داستان‌هاي اين سريال توسط سعيد فرهادي نوشته شده و كارگرداني آن به عهده سعيد آقاخاني است. از بازيگران اين سريال مي‌توان به مجيد صالحي، مهران غفوريان، علي صادقي، محسن قاضي‌مرادي، بهنوش بختياري اشاره كرد. داستان اين مجموعه درباره اتفاقاتي است كه در ايام نوروز براي يك خانواده رخ مي‌دهد.

 

 

چهارشنبه 28 اسفند 1387 - 11:39


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری