يكشنبه 15 تير 1399 - 15:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد

 

محمد شمع جمع آفرينش

 

 

 

ستاره اي بدرخشيد و ماه مجلس شد                                 دل رميده ما را انيس و مونس شد

عبدالمطلب آمنه را که به پاکدامني معروف بود براي فرزندش عبدالله خواستگاري نمود ، عبدالله پس ازازدواج با آمنه براي تجارت راه شام را همراه با کارواني که از مکه حرکت کرد در پيش گرفت ، در اين وقت آمنه دوران حاملگي را مي گذرانيد . کاروان بعداز مدتي از تجارت بازگشت ولي اثري از عبدالله نبود . پس از تحقيق مطلع شد که عبدالله موقع مراجعت در يثرب بيمار گشته و براي استراحت و رفع خستگي ميان خويشان خود توقف کرده است . عبدالمطلب فرزندش حارث را مأمور کرد که به يثرت برود و عبدالله را بياورد ، وقتي وارد مدينه شد اطلاع يافت که عبدالله يک ماه پس از حرکت کاروان با همان بيماري چشم ازجهان فرو بسته است .

... ثمره زندگي مشترک  اين دو بزرگوار فرزندي بود که درهفدهم ماه ربيع الاول در عام الفيل حدود دوماه پس از درگذشت پدر در سال 570 ميلادي روز جمعه پس از طلوع فجر ديده به جهان گشود . هنگام ميلاد مسعود پيامبر اسلام (ص) معجزات شگفت آوري اتفاق افتاد که از آن جمله مي توان به موارد ذيل اشاره نمود :

ايوان کسري شکافت و چند کنگره آن فروريخت/ آتش آتشکده فارس خاموش شد / بت هاي بت خانه مکه سرنگون گشت /  درياچه ساوه خشک شد /  نوري از وجود آن حضرت به سوي آسمان بلند شد که شعاع آن فرسنگ ها راه را روشن نمود ، انوشيروان و موبدان خواب وحشتناکي ديدند که آن حضرت به دنيا آمد و گفت :                               الله اکبر کبيرا و الحمدلله کثيرا ، سبحان الله بکره و اصيلا *

روز هفتم عبدالمطلب براي سپاسگزاري به درگاه خداوند سبحان گوسفندي را ذبح کرد و گروهي را دعوت نمود و درآن جشن باشکوه که عموم قريش دعوت شده بودند نام فرزند را محمد نهاد . آن حضرت در دوران كودکي دو نام داشت و مردم او را به هردو نام خطاب مي کردند . يکي محمد که جد بزرگوارش عبدالمطلب براي او انتخاب کرده بود و ديگري احمد که مادرش آمنه او را به آن نام نهاده بود ....

هفدهم ربيع الاول سالروزميلاد خجسته خاتم پيامبران حضرت محمد بن عبدالله (ص) وولادت باسعادت ششمين اختر تابناک آسمان امامت وولايت صادق آل محمد (ع) و هفته وحدت برعموم مسلمانان مبارک باد .

  محمدرضا غيليان

 

* کتاب فروغ ابديت ، جلد اول ، صفحه 159

 

شنبه 24 اسفند 1387 - 14:40


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری