جمعه 3 اسفند 1397 - 0:32
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

ديگر مطالب

 

آرام

 

توسط گوگل صورت مي گيرد /برگزاري مسابقه اي براي تغيير جهان

 

گوگل در دهمين سالگرد تاسيس خود به برگزاري مسابقه اي مبني بر انتخاب ايده هاي برتر براي تغيير شرايط جهان اقدام کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، شرکت گوگل به مناسبت دهمين سالگرد تولد خود مسابقه اي جهاني را ترتيب داده است.

گوگل با طرح سوال چگونه مي توان جهان را تغيير داد و يا به انسان ها کمک کرد از مردم سراسر جهان خواست که با ارسال نظريات خود در اين برنامه که 10^100 ناميده شده است، شرکت کنند.

از ميان نظريات ارسال شده، گوگل با انتخاب هيئت داوران به پنج ايده از ميان تمامي ايده هاي ارسال شده 10 ميليون دلار پرداخت خواهد کرد تا برندگان بتوانند به ايده هاي خود جامه عمل بپوشانند. اين اسامي در ماه فوريه اعلام خواهند شد.

اين شرکت اظهار داشت که در جهان تعداد بي شماري ايده هاي جديد و فوق العاده وجود دارد که براي عملي شدن نياز به سرمايه و حمايت دارند.

گوگل از شرکت کنندگان خواست نظريات خود را به هر زباني تا 20 اکتبر به آدرس www.project10tothe100.com  ارسال کنند. اين پاسخها بايد به طور کامل و شفاف نظريه فرد را توضيح داده و همچنين فرد بايد به 6 سوال از قبيل " اگر ايده شما به حقيقت تبديل شود، چه کسي بيشتر از همه نفع خواهد برد و چگونه؟" جواب دهند.

سپس کارمندان گوگل با کمک هيئت مشاور در 27 ژانويه تعداد شرکت کنندگان را به 100 نفر در دور نيمه نهايي کاهش خواهند داد و از تاريخ 27 ژانويه تا دوم فوريه مردم مي توانند به ايده هاي مطلوب خود به صورت آنلاين راي دهند.

پس از اين تاريخ در اواسط ماه فوريه گروهي از داوراني که تاکنون ناشناخته باقي مانده اند از ميان 20 ايده پر طرفدار، پنج ايده را به عنوان برنده اعلام خواهند کرد.

طبق پيشنهادات گوگل، ايده هاي طرح شده بايد گزينه هايي مانند تهيه غذا و سرپناه، بهبود سلامتي، دسترسي بيشتر به تحصيلات، پشتيباني از اکوسيستم جهاني و افزايش توليد انرژي پاک را تحت پوشش قرار دهد.

بر اساس گزارش سي ان ان، گوگل اعلام کرد افرادي که در اين رقابت به عنوان برنده اعلام مي شوند نياز به تخصص تکنيکي خاصي براي اجراي پروژه هاي خود نخواهند داشت.

همچنين گوگل اظهار اميدواري کرد بتواند در طي برگزاري اين برنامه با افرادي با ايده هاي عالي از موسسه هاي خيريه ارتباط برقرار کرده و در عملي شدن ايده هاي آنان نقش موثري داشته باشد.

 

شنبه 6 مهر 1387 - 11:48


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری