پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 11:49
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سيدرضا آباقي

 

جشن ميلاد عظيم ولايت وامامت

 

 

جشن ميلاد عظيم ولايت وامامت با حضور هادي وكيلي فرمانده مركز مقاومت بسيج سازمان تبليغات اسلامي وجمعي از مسوولان و كاركنان اين سازمان در نمازخانه ساختمان شهيد نواب(ساختمان شماره 2سازمان) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در ابتداي اين جشن بعد از تلاوت قرآن، پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و خواندن مولودي و اشعار مذهبي متناسب با ميلاد امام علي (ع) توسط مداح اهل بيت عرب نژاد، دكتر محمود برجعلي استاد دانشگاه در سخناني پيرامون نقش و جايگاه پدر در خانواده بالنده گفت: در آسيب شناسي هاي فرهنگي اخير دليل بيشتر مشكلات خانواده ها كمبود اطلاعات و بينش كافي در زمينه مسايل مربوط به خانواده معرفي شده است.

وي ادامه داد: تحقيقات علمي نشان داده است اكثر كساني كه داراي افكاري انحرافي هستند، مخصوصاً دختران، در دوران كودكي و نوجواني رابطه صميمي و خوبي با پدران خود نداشته اند.

برجعلي با بيان اين كه پدر و مادرها نبايد از بچه ها توقعات بي مورد داشته باشند و آنها را با فرزندان ديگران مقايسه كنند گفت:احساس حقارت خطرناك ترين چيز براي يك نوجوان است.

وي علت اختلالات رواني بچه هاي طلاق و اعتياد را نبودن منشاء قدرتي به نام پدر بر سر آنها دانست و تاكيد كرد:حتي بچه شيرخواره نيز در برابر روابط پدر و مادر و رفتارهاي اجتماعي خانواده از خود عكس العمل نشان مي دهد.

برجعلي با اشاره به مبتلا شدن كودكان و نوجوانان به اعتيادهاي الكترونيكي و آسيب هاي نوپديد افزود:كم كاري ما پدران مي تواند در آينده خسران هاي زيادي را براي كودكانمان در پي داشته باشد.

وي با تاكيد بر اين كه پدران اساس و ريشه رشد اجتماعي فرزندان هستند گفت: يك پدر نمونه در خانواده بالنده بايد به كيفيت رابطه با فرزندان اهميت دهد و تا آن جا كه مي تواند پذيراي بچه ها باشد.

در پايان اين مراسم كه بيست و پنجم تير برگزار شد،با حضور هادي وكيلي فرمانده مركز مقاومت بسيج سازمان تبليغات اسلامي به قيد قرعه به 13 نفر از كاركنان سازمان كه در جلسات تفسير يك صفحه اي قرآن در نماز خانه ساختمان شهيد نواب حضوري پررنگ داشتند ،جوايزي اهدا شد.

 

سه‌شنبه 1 مرداد 1387 - 10:9


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری