جمعه 16 خرداد 1399 - 10:57
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سيدرضا آباقي

 

گزارش صد و دوازدهمين گردهمايي انجمن روابط عمومي ايران

 

 

يك صد و دوازدهمين گردهمايي علمي- تخصصي انجمن روابط عمومي ايران با حضور دبير و اعضاي هيئات مديره‌ اين انجمن و مديران روابط عمومي سازمان‌هاي مختلف پنجم تير در تالار حركت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در ابتداي اين همايش پس از خوشامدگويي به حاضران و ارائه گزارشي كوتاه از تحولات يك ماهه انجمن توسط خسرو رفيعي دبير انجمن روابط عمومي ايران، دكتر دهقان عضو هيات علمي دانشگاه صدا و سيما با اشاره به راه‌اندازي پايه كارشناسي ارشد رشته تبليغات و بازاريابي گفت: بين روابط عمومي و تبليغات پيوندي منطقي وجود دارد.

وي با بررسي تاريخ صدساله روابط عمومي و تشكيل اولين روابط عمومي در شركت نفت ايران ادامه داد: روابط عمومي مركز اطلاعات محرمانه و غيرمحرمانه يك سازمان است.

دهقان با اشاره به برگزاري همايش بازاريابي، روابط عمومي و تبليغات در آبان سال جاري گفت: جايگاه روابط عمومي به عنوان سخنگو و مركز جمع‌آوري اطلاعات در يك سازمان‌جايگاهي والا و ارزشمند است.

در ادامه همايش دكتر اميدعلي مسعودي رئيس دانشگاه ارتباطات سوره در سخنان خود با اشاره به پيشرفت اينترنت و فراهم شدن تعامل بده بستاني در آن گفت: نوع جديدي از روابط عمومي در حال شكل‌گيري است.

وي اينترنت را از آغاز پيدايش تا كنون در 3 مرحله مختلف مورد بررسي قرار داد و افزود: در «وب يك» يا مرحله اول پيدايش اينترنت تنها دسترسي به اطلاعات ممكن بود. در مرحله دوم يا همان «وب دو» علاوه بر دسترسي مشاركت نيز ميسر شدو دست آخر در «وب سه» اين مشاركت به صورت همه جانبه گسترش پيدا كرد.

وي نسل سوم اينترنت را اينترنت سمانتيك يا معنايي ناميد و ادامه داد: وب معنايي براي روابط عمومي‌ها نه به عنوان يك مشاور بلكه به عنوان يك دستيار و راهنما عمل مي‌كند.

مسعودي تصريح كرد: وب معنايي همه چيز شما را مي‌داند، پرسش‌هاي شما را پاسخ مي‌دهد و خواسته‌هاي شما را تفسير و برآورده مي‌كند. در واقع بحث وب 3 و روابط عمومي معنايي نوعي بحث آنتولوژي و هستي شناسي است.

رئيس دانشگاه ارتباطات سوره با بيان اين كه آن لاين بودن شرط بقاي ماست، گفت: روابط عمومي‌ها ارائه دهنده‌اند ولي روزنامه‌ها گزينش‌گرند، روابط عمومي‌ها در حقيقت آينه تمام نماي يك سازمانند.

دكتر مسعودي با اشاره به نظريه دهكده جهاني مارشال مك لوهان و شكل‌گيري روزنامه‌نگاري موبايلي، اظهار داشت: جنگ داخلي آمريكا و سبك هرم وارونه، راديو و تأثير آن بر جنگ جهاني دوم، تلويزيون و جنگ ويتنام و تلويزيون ماهواره‌اي و جنگ خليج فارس و افغانستان سير جهاني شدن را به خوبي نشان مي‌دهد.

گفتني است، در پايان اين همايش به مناسبت روز زن به بعضي از بانوان حاضر در سالن جوايزي اهدا شد.

 

چهارشنبه 12 تير 1387 - 14:51


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری