شنبه 21 تير 1399 - 11:59
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سيدرضا آباقي

 

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) مراسمي مردمي

 

 

كنار اتوبان نزديك بهشت‌زهرا علاوه بر ايستگاه‌هاي صلواتي، تعداد زيادي از خودروهاي پليس، اورژانس و آتش‌نشاني به چشم مي‌خورد. كمي جلوتر پليس راهنمايي و رانندگي راه اتوبوس‌هاي حامل كاروان‌هاي اعزامي از شهرستان‌ها را ازخودروهاي معمولي جدا مي‌كند تا آن‌ها با سرعت و آسودگي بيشتري بقيه راه را تا حرم بپيمايند.

نشان دادن برگ تردد فايده‌اي ندارد و مجبور مي‌شويم براي رسيدن به حرم مسير خود را تغيير دهيم. بالاخره با زحمت زياد پس از رفع تشنگي در يكي از ايستگاه‌هاي صلواتي به زحمت ماشين را در جايي پارك مي‌كنيم، دوربين عكاسي و پوسترهاي سازمان تبليغات اسلامي براي ارتحال را برمي‌داريم و پياده به طرف حرم امام (ره) به راه مي‌افتيم.

سيل عظيمي از جمعيت در قالب دسته‌جات عزاداري از گوشه و كنار كشور براي تجديد ميثاق با آرمان‌هاي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با سازماندهي دقيق در داخل و اطراف حرم ديده مي‌شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مراسم ارتحال امام خميني (ره) با حضور مقام معظم رهبري، مسئولان عالي رتبه نظام، حجت‌الاسلام و المسلمين سيدحسن خميني، مهمانان خارجي و آحاد ملت ايران برگزار شد.

سازماندهي دقيق مردم و كاروان‌هاي اعزامي براي راحتي در عبور و مرور و حفظ امنيت حرم توسط نيروهاي پليس، ارتش جمهوري اسلامي ايران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي مقاومت بسيج به مراسم نوزدهمين سالگرد ارتحال امام خميني (ره) آرامش و امنيت خاصي داده بود.

سازمان تبليغات اسلامي نيز با رويكرد مردمي بودن مراسم ارتحال امام خميني (ره) با حمايت از تشكل‌هاي ديني اعزامي از شهرستان‌ها شامل هيئات مذهبي، كانون‌هاي فرهنگي- تبليغي و انجمن‌هاي اسلامي در اين مراسم حضوري گسترده داشت.

... داخل حرم آن قدر شلوغ است كه راهي براي وارد شدن به آن پيدا نمي‌كنيم. به ناچار كنار درهاي ورودي مي‌ايستيم و شروع مي‌كنيم به عكس گرفتن و پخش كردن پوسترهاي مربوط به تصاوير امام در بين مردم، پوسترها در يك چشم‌ برهم زدن تمام مي‌شوند اما هنوز سوژه‌هاي زيادي براي عكس‌ گرفتن باقي مانده است. از رفت و آمد مردم با لباس‌هاي محلي گرفته تا عجله يك جانباز جنگ تحميلي روي ويلچر براي رسيدن به حرم، از ابراز احساسات يك مادر شهيد به عكس امام گرفته تا كودك خردسالي كه قاب عكس امام (ره) را به زحمت با دستان كوچكش روي سر برده است، از سينه‌زني پرشور دسته‌جات عزاداري گرفته تا...

به راستي كه مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) مثل هميشه مردمي است.

 

 

دوشنبه 20 خرداد 1387 - 16:12


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری