سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 15:8
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

محمد ايماني

 

از سري مجموعه كتاب‌هاي جهان ما «بنگلادش» منتشر شد

 

 

«بنگلادش» نخستين كتاب از مجموعه «جهان ما» نوشته ماندانا مشايخي از سوي شركت سهامي كتاب‌هاي جيبي وابسته به سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مجموعه جهان ما شامل كتاب‌هايي است به شكل مختصر اما كاربردي و مفيد كه به معرفي كشورهاي جهان مي‌پردازد.

هر يك از كتاب‌هاي اين مجموعه، افزون بر آنكه مي‌تواند منبعي روزآمد و كامل براي تحقيق و مطالعه درباره كشوري باشد، به عنوان راهنمايي دستي در مسافرت نيز قابل استفاده خواهد بود.

در پيشگفتار اين كتاب با اشاره به اينكه 33 آيه در قرآن كريم بر ضرورت و اهميت شناخت سرزمين‌ها و ديگر اقليم‌ها، سفر به قصد مكاشفه و دريافتن اينكه بر ديگران در روزگاران كهنه و نو چه رفته است و مردماني از تير‌ه‌ها و مشارب متفاوت در زير آسماني كه منظر توحيد است چگونه به سر مي‌برند بر ضرورت شناخت ديگر سرزمين‌ها و كشورهاي جهان تأكيد شده است.

مجموعه جهان ما با هدف ترغيب جوانان ايران اسلامي به شناخت دنياي پيرامون تدوين و منتشر شده است.

در هر كتاب از اين مجموعه يك كشور از زواياي گوناگون تاريخ و جغرافيا، سياست و اقتصاد، اجتماع و فرضيات، مورد بررسي و معرفي قرار مي‌گيرد. 

اگرچه نوع قطع كتاب و نيز حجم كم صفحه‌ها امكان ارائه اطلاعات تفصيلي را گرفته است اما تلاش شده تا در همين مختصر نيز همه عنوان‌ها و سرفصل‌هاي مورد نياز ارائه شود تا كتاب به عنوان يك منبع اطلاع‌رساني براي پژوهش مرتبط نيز قابل استفاده باشد.

بخش ويژه‌اي نيز به معرفي فضاي سياحتي كشورها اختصاص يافته، تا به عنوان يك راهنماي سفر نيز به كار آيد.

البته نويسندگان مجموعه بسيار كوشيده‌اند از منابع روزآمد، مستند و دقيق استفاده كنند تا مطالعه هر كتاب خواننده را به روح زندگي در سرزميني كه به آن اشاره دارد، نزديك كند.

اين كتاب در هفت فصل در عرصه روزگار، سياست و حكومت، اقتصاد و معيشت، فرهنگ و هنر، زندگي و مردم و سفر و گردشگري به معرفي سرزمين و مردم بنگلادش مي‌پردازد. در هر يك از فصل‌ها، عكس‌هاي رنگي آمده كه در تداعي مفاهيم و اطلاعات كتاب براي مخاطب كمك بسزايي مي‌كند.

«بنگلادش» نوشته ماندانا مشايخي به چاپ نخست بهار 87 با نظارت اكبر نوايي در 92 صفحه، قطع جيبي، قيمت 15000 ريال، شمارگان 3000 نسخه، كاغذ تحرير سفيد 70 گرمي، حروف متن با قلم نازنين 11 روي 14 و ليتوگرافي، چاپ و صحافي چاپخانه سپهر توسط شركت‌ سهامي كتاب‌هاي جيبي منتشر شده است.

علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات بيشتر (بر اساس فهرست‌نويسي فيپا) مي‌توانند به آدرس الكترونيك www.amirkabir.net  مراجعه كنند.

 

دوشنبه 20 خرداد 1387 - 15:35


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری