پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 20:37
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

آرمين سليماني

 

همزمان با جشنواره فيلم فجر مجتمع فرهنگي - سينمايي آزادي به بهره‌برداري رسيد

 

 

مجتمع فرهنگي - سينمايي آزادي 17 بهمن در ششمين روز از آغاز به كار جشنواره فيلم فجر با اكران فيلم بلند سينمايي« آن مرد آمد» به كارگرداني حميد بهمني، تهيه‌کنندگي محسن آقا‌علي‌اکبري (بنياد سينمايي فارابي) و با بازي بازيگران کورش تهامي، آتنه فقيه نصيري، جمشيد هاشم‌پور، علي دهکردي، قربان نجفي و عبدالرضا زهره کرماني به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، سينما آزادي که روز جمعه 29 فروردين 1376 به طور کامل تخريب شده بود، پس از گذشت بيش از يک دهه از آن واقعه، اين بار در شکلي نو و مدرن و با آخرين فناوري‌ معماري سينماهاي آپارتماني و امکانات به‌روز پخش صدا و تصوير را در معرض ديد مخاطبان قرار خواهد داد.

بنابر اين گزارش، اين مجتمع فرهنگي در زميني به مساحت 850 متر با زيربنايي 12 هزار متر مربعي پنج سالن را در خود جاي داده که گنجايش سالن اصلي آن بيش از 600 نفر و ظرفيت سالن‌هاي ديگر 160 صندلي است. به گفته کارشناسان، اين سينما در پخش تصوير و صدا از آخرين دستاوردهاي فني بهره برده و از طريق ارتباط لحظه به لحظه با سينماهاي دنيا مي‌تواند فيلم‌هاي ديجيتال را به نمايش بگذارد.

سيستم پخش صدا در اين سينما براي سبک‌هاي مختلف موسيقي و فرمت‌هاي متنوع سينمايي قابل تغيير و کنترل است و اتاق‌هاي فرمان پخش فيلم و کنسرت آن نيز از هم مستقل هستند. سيستم اطفاي حريق هوشمند، 13 دستگاه پله برقي، دو آسانسور با ظرفيت 12 نفر، دو مسير راه پله براي دسترسي به طبقات و دستگاه اتوماتيک فروش بليت از ديگر امکانات اين مجتمع است.

رئيس حوزه هنري و عليرضا معيني‌بخش، معاون اداري،مالي حوزه در بازديد از اين مجتمع تأکيد کردند تلاش آنها براي تبديل سينما آزادي به پاتوق خانواده‌هاست. کلنگ احداث اين سينما با مشارکت شهرداري تهران و حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي اوايل سال گذشته به زمين خورد. گفتني است، سينما آزادي سوم ارديبهشت 1348 در چهارراه عباس‌آباد آغاز به کار کرد. اين سينما سال‌هاي 55 و 69 نيز دچار آتش‌سوزي شده بود، اما در حادثه فروردين 1376 به طور کامل از بين رفت.

 

 

شنبه 20 بهمن 1386 - 11:30


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری