پنجشنبه 6 آذر 1399 - 11:27
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ثريا شيرافكن

 

آينه داران آفتاب

 

پژوهش‌ها و نگارش نو از زندگي و شهادت ياران ابا عبدالله الحسين(ع) در قالب كتاب آينه داران آفتاب به چاپ رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين كتاب نوشته محمدرضا سنگري در دو جلد توسط شركت چاپ و نشر بين‌الملل وابسته به انتشارات اميركبير به چاپ رسيده است.

جلد اول اين كتاب شامل 4 فصل است كه در فصل اول با عنوان مباحث تحليلي، جايگاه و فضائل اصحاب حسين(ع) به فضيلت‌ها و ويژگي‌هاي ياران امام حسين(ع) پرداخته شده است.

در فصل دوم به شهيدان پيشاهنگ و در فصل سوم به شهيدان نبرد نخستين و فصل چهارم به شهيدان نبرد تن به تن اختصاص يافته است.

اين كتاب در پاسخ به سؤالات متعددي است كه درباره چرا و چگونگي به حسين (ع)، پيوستن و شكل‌گيري منظومه عاشورا و نهضت بزرگ حسين(ع) و جايگاه آنها در ذهن ايجاد مي‌شود.

در اين مجموعه نهضت حسين(ع)، مردمي‌ترين حادثه تاريخ اسلام است كه گره خوردگي عاطفي ومردم در عين ارزشمند بودن، آسيب‌هاي متعددي در پي داشته و تحريف و افزودن‌هاي فاقد استناد از آن جمله است و اين كتاب سعي كرده با پژوهش‌هاي دقيق و كاوشگرانه از لابه‌لاي شاخ و برگ‌ها حقيقت را بشناسد.

اين مجموعه حاصل هفت سال انديشيدن، مطالعه و پژوهش و نوشتن است و بدون ترديد عوامل زيادي برآن مؤثر بوده است.درجلد دوم اين كتاب در فصل پنجم دوتن از شهيدان نماز معرفي شده‌اند، در فصل ششم نه تن از شهداي پس از نماز شناسانده شده اند و در فصل هفتم _كه ازگسترده ترين فصول كتاب است_ توضيحاتي درباره بيست و چهار تن از شهيدان بني‌هاشم آورده شده است.

در آخرين فصل اين كتاب به شهيدان پس از امام(ع) پرداخته مي‌شود.

 

دوشنبه 3 دی 1386 - 16:43


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری