چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 13:21
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ثريا شيرافكن

 

جهنم تكريت

 

چاپ دوم خاطرات سرگرد آزاده مجتبي جعفري با عنوان جهنم تكريت دردفتر ادبيات و هنر مقاومت انتشارات سوره، منتشرشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين كتاب در 8 فصل: از آتش‌بس تا العماره، بغداد شهر هزار و يك شب، تكريت آغازي بي پايان، كربلا اسيري در خانه، عيد اسارتي، در عزاي امام، حزب‌اللهي‌ها، گامي به سوي ايران گردآوري شده است.

در فصل سوم اين كتاب آمده است: «هوا گرم و دم كرده بود. نور، بسيار كم و ضعيف بود. كف آسايشگاه بسيار كثيف و مملو از باقي مانده سيمان كاري همان روز بود كه پنجره‌هاي سمت شرق را با سيمان پر كرده بودند. ديوارها و سقف، به رغم ظاهر محكمي كه داشتند، بسيار كهنه و و رنگ و رو رفته به نظر مي‌رسيدند...چند سطل، يك تشت، يك جارو و يك تي، جزو اولين وسايلي بود كه داخل آسايشگاه ريختند. بلافاصله آسايشگاه تميز شد. بعضي‌ها روي پتوهاي كهنه و كثيف، بعضي‌ها روي روزنامه‌ و تعداد زيادي روي سيمان‌هاي نمناك دراز كشيدند.»

نويسنده معتقد است كسي از جزئيات حوادث زندگي خود با خبر نيست؛ اما مي‌توان با نگاهي كامل و دقيق به گذشته‌ها، نقاط مشتركي را به دست آورد كه با توجه به آن راه آينده روشن‌تر و حوادث آن قابل پيش‌بيني مي‌شود.

لازم به ذكر است تكريت زادگاه صدام ديكتاتور سابق عراق، مركز استان صلاح‌الدين در فاصله تقريبي 150 كيلومتري شمال شرقي بغداد قرار دارد.

 

چهارشنبه 21 آذر 1386 - 12:39


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری