شنبه 21 تير 1399 - 12:45
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

عليرضا قرائي

 

بازديد بازرس ويژه رياست جمهوري از تبيان

 

داوود احمدي نژاد مشاور و بازرس ويژه رياست جمهوري، با حضور در مؤسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان به بازديد از اين موسسه پرداخت.

 به گزارش روابط عمومي  سازمان تبليغات اسلامي، داوود احمدي نژاد در بازديد خود از اين مؤسسه ضمن ابراز خوشحالي از حضور در جمع اعضاي مؤسسه تبيان گفت:  اين مؤسسه ارزشي فکر مي کند و به همين جهت جاي مباهات دارد. بسياري از دوستان ارزشي که در کنار ما بودند در عمل نتوانستند کار را خوب پيش ببرند و در ميانه راه به نوعي دچار لغزش شدند. مسيرشان تغيير پيدا کرد و سمت و سويي مادي به خود گرفت.

وي با اعتقاد به اينکه اساس کار ما به نام مکتب ، دين و کتاب خداست ادامه داد:  بايد سرلوحه کارمان در محيط اجتماعي و محيط کاري اخلاق باشد، آخرين  پيامبر خدا هم فقط براي اخلاق مبعوث شد.

داوود احمدي نژاد  با اشاره به جايگاه کنوني موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان گفت: دشمناني که در مقابل شما هستند  اجازه نمي‌دهند به راحتي پهنه اجتماع را به خود اختصاص داده و آنها محلي از اعراب نداشته باشند. مراقب درون مؤسسه باشيد. آنها مي کوشند از طرق مختلف به شما ضرباتي وارد کنند.

بازرس ويژه رئيس جمهور با بيان اينکه ذره‌اي غفلت همه زحمات مؤسسه تبيان را دچار مشکل مي کند، گفت:  اينجا دقيقا بايد اخلاق حاکم باشد ، چرا که مي خواهيد فرهنگ اسلامي را گسترش دهيد.  پس از اخلاق نبايد دوري کنيد و اين کار به وقوع نمي پيوندد مگر اينکه انسان خودش را نبيند و رمز پيروزي خود نديدن است، قطعاً خودت را نبيني خدا را خواهي ديد.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنانش به جو حاکم بر جامعه در گذشته اشاره کرد و گفت : در گذشته بيگانگان نفوذهاي فرهنگي زيادي داشتند. مؤسسه تبيان در بخش فعاليت‌هاي فرهنگي مي تواند اين نفوذها را شناسايي کند.  داوود احمدي نژاد افزود: چون ارزشي فکر و حرکت مي‌کنيد، امثال رييس جمهور بدشان نمي‌آيد به شما کمک کنند. مطمئنا رئيس جمهور به مؤسسه تبيان کمک مي‌کند، يعني جزء وظايف آنها محسوب مي‌شود که کمک کنند، چون هم و غم شما ارتقاي نظام است.  در دنيا يک نظام ولايي بيشتر نيست که در جهت ارتقاي آن بايد همگي  تلاش کنيم.

همچنين مديران تبيان؛ مهندس محمد رضا فرخ مدير عامل ، دکتر طالب پور رييس هيات مديره و مهندس مجردي عضو هيات مديره با بيان اهداف، سياست و فعاليت‌هاي تبيان،  دغدغه‌هاي فرهنگي و حوزه فناوري اطلاعات کشور را به مشاور رييس جمهور اعلام کردند.

گفتني است مشاور و بازرس ويژه رييس جمهور از بخش‌هاي مختلف سايت تبيان بازديد كرد و با چگونگي نحوه فعاليت‌هاي آن بخش‌ها آشنايي پيدا کرد.

داوود احمدي نژاد در حاشيه بازديد از بخش ورزشي تبيان ضمن اظهار رضايت از محتواي فرهنگي و اسلامي اين بخش بر توجه و ترويج ورزش‌هاي بومي و محلي ايران و نياز به جلوگيري از ورود فرهنگ ورزش‌هاي بي اساس غربي تاکيد کرد و خواستار غني‌سازي محتوايي و تبليغاتي در خصوص ورزش کشور از سوي رسانه‌هاي اخلاق مدار شد. همچنين داوود احمدي نژاد از نزديک با محصولات جديد نرم افزاري تبيان و بازي هاي يارانه‌اي اين موسسه که اهداف اسلامي و فرهنگي را دنبال مي‌کنند آشنا شد و از اين برنامه‌ها نيز اظهار رضايت کرد.

وي در پاسخ به اين فعاليت موسسات قرآني از جمله تبيان تا چه اندازه مي‌تواند در فرهنگ گسترش قرآني از طريق اينترنت اثر گذار باشد، گفت: در عصري که زندگي مي‌کنيم، عصر فناوري اطلاعات است و اين فناوري اطلاعات جز با تجهيزات تقريبا غير ممکن است و لذا بايد از اين تجهيزات مدرن در اين راستا استفاده بهينه داشته باشيم.

 داوود احمدي نژاد درباره استراتژي دولت در رابطه با مبارزه با مفاسد و رانت‌هاي اقتصادي گفت: در اين خصوص گام اول دولت پيشگيري بوده است، يعني نگذاشتيم که اتفاق ناگواري صورت گيرد. به محض وقوع اتفاق ناگواري بلافاصله آن اتفاق به ما اطلاع داده مي‌شود و ما از آن پيشگيري خواهيم کرد.  اجازه نمي‌دهيم اتفاق ناگوار بيافتد که بخواهيم بعد از وقوع ، آن را درمان کنيم.

 بازرس ويژه رييس جمهور درباره برنامه‌هاي فرهنگي دولت خدمتگزار و اهداف پيش رو  اظهار داشت: در گذشته هجمه‌اي که عليه نظام احساس مي‌شد، سياسي و فرهنگي بود. دولت با  اعلام خط مشي تقريبا تهاجم فرهنگي را متوقف کرده است.

در گذشته بحث ولايت‌زدايي و حتي اسلام‌زدايي بوده است و امروزه اين حرف‌ها وجود ندارد؛ ما به دنبال رشد ارزش‌ها و ارتقاي نظام ولايي هستيم و در اين راستا با هر شخص و جايگاهي که خلاف اين عمل کند برخورد شديدي مي‌شود.

وي در پايان قول داد پيشنهاد تبيان براي بازديد رييس جمهور از اين موسسه را انتقال دهد.

لازم به ذكر است، در انتخابات رياست جمهوري سايت تبيان در نظر سنجي خود پيروزي آقاي احمدي نژاد را در انتخابات پيش بيني کرده بود.

 

دوشنبه 5 آذر 1386 - 12:26


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری