دوشنبه 29 دی 1399 - 20:19
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

عليرضا قرائي

 

فرهنگ ديني و انديشه سياسي منتشر شد

 

كتاب فرهنگ ديني و انديشه سياسي از فردريك تاملين ترجمه محمد حسين آريا توسط انتشارات اميركبير منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين كتاب گزيده آثار توين‌بي است كه با هدف معرفي و ارايه آرا و تفكرات متفكران داخلي و خارجي و مسائل عمده و مبتلا به جوامع شرقي از ابعاد گوناگون سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي، هنري، اعتقادي و ... چاپ شده است.

هدف اصلي اين مجموعه گزينش آثاري است كه به طور مستقيم حوزه ديني و سياسي مشترك و يا مرتبط با شرق، به خصوص خاورميانه و اسلام و ايران را در بر مي گيرد.

لازم به ذكر است انتخاب، سفارش، تاليف، ترجمه و تدوين اين مجموعه، زير نظر آقايان محمد دهدشتي اخوان و دكتر پيمان متين صورت مي گيرد.    

در بخش بررسي تاريخ اين كتاب آمده است: « تمدن حركت است نه سكون، سفر است نه توقف». در بخش دوم در مورد جامعه بشري چه آينده اي پيش رو دارد، آمده است "اگر آينده بشريت در يك دنياي يكپارچه شده به طور كلي ختم به خير شود، در آن صورت من پيش‌بيني مي‌كنم در دنياي قديم آينده متعلق به كانادايي ها خواهد بود."

بخش سوم درباره دنياي معاصر و جامعه جديد است. نويسنده مي گويد:« جنگ‌هاي مذهبي مثل بروز خصومت هاي آزار دهنده و تساهل ناپذير موجب شد تا مردم بسياري، اگر بخواهيم با حسن تعبير بگوييم، از جاي خود ريشه كن يا آواره شوند.»

بخش آخر مذهب و عقايد شخصي نويسنده است، آنچه باور دارد يا ندارد.

 

چهارشنبه 23 آبان 1386 - 11:50


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری