پنجشنبه 26 تير 1399 - 8:2
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

ديگر مطالب

 

آذرنوش سميعي زفرقندي

 

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با مسئولان نظام و سفراي كشورهاي اسلامي: انتخابات مي تواند عرصه ظهور وحدت، عقلانيت و شعور ملي باشد

 

 

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به انتخابات مجلس هشتم در اواخر امسال، تصريح كردند: انتخابات مي تواند عرصه ظهور و بروز وحدت، عقلانيت و شعور ملي باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار مسئولان نظام، سفراي كشورهاي اسلامي و جمعي از قشرهاي مردم عيد سعيد فطر را زمينه مناسبي براي اتحاد و انسجام در ابعاد ملي و دنياي اسلام دانستند و تأكيد كردند: عيد واقعي هنگامي تحقق مي يابد كه امت اسلامي انگيزه هاي اختلاف و دو دستگي را كنار بگذارد و دست در دست يكديگر و با تمسك به تعاليم اسلامي بار ديگر به تعالي، عزت و قدرت برسند.

ايشان با اشاره به يكپارچگي ملت بزرگ ايران با وجود اقوام و مذاهب مختلف در كشور افزودند: در طول ساليان گذشته، دشمن همواره تلاش كرده است با استفاده از انگيزه هاي قومي و مذهبي در اتحاد كلمه ملت يكپارچه ايران خلل ايجاد كند اما هيچگاه موفق نبوده و ملت ايران در جلوه گاههاي حضور عظيم خود اين وحدت را به نمايش گذاشته است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه گرايش هاي سياسي نيز نبايد عامل اختلاف شوند، خاطرنشان كردند: محور وحدت در كشور، نظام جمهوري اسلامي، اسلام عزيز و قرآن كريم است و ملت ايران تاكنون هوشيارانه در مقابل توطئه ايجاد اختلاف از طريق گرايش هاي سياسي ايستاده است.

ايشان خاطرنشان كردند: اگر انتخابات به گونه اي باشد كه گروههاي سياسي در يك رقابت مثبت براي خدمتگزاري به مردم، سهم متناسب و لايق خود را به دست آورند، اين انتخابات زمينه ساز نشاط و پيشرفت جامعه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم پرهيز از كينه ورزي و تهمت زني در فضاي انتخابات افزودند: اگر گروههاي سياسي در انتخابات، بد و بر خلاف قوانين و مقررات عمل كنند، انتخابات زمينه ساز ضعف و انحطاط خواهد بود، بنابراين اين مسئله يك امتحان الهي است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي علت زياده طلبي ها و دخالت هاي بيجاي قدرتهاي زورگو در مسائل مختلف مسلمانان را نيز اختلافات و نبود وحدت در ميان امت اسلامي دانستند و افزودند: در چنين شرايطي است كه سناي آمريكا به خود اجازه مي دهد، رأي به تجزيه عراق دهد در حاليكه اين مسئله هيچ ربطي به امريكا ندارد و مسئولان و ملت عراق نيز مخالفت خود را با آن اعلام كردند و دنياي اسلام هم با اين مصوبه مخالف است.

ايشان همچنين با تأكيد بر اينكه دخالتهاي قدرتهاي زورگو در مسئله فلسطين با عنوان كنفرانس صلح يكي ديگر از نتايج نبود اتحاد ميان دولتها و ملتهاي مسلمان است خاطرنشان كردند: ملتها و دولتهاي اسلامي بايد در كنار يكديگر باشند تا بتوانند قدرت خود را نشان دهند و در چنين شرايطي امريكا و ديگر كشورها جرأت دخالت در مسائل مسلمانان را نخواهند داشت.

حضرت آيت الله خامنه اي تصريح كردند: جمهوري اسلامي ايران بر مواضع خود به ويژه لزوم اتحاد مسلمانان ايستاده است و علت دشمني استكبار با ملت ايران نيز به سبب همين مسئله است اما اين دشمني تاكنون اثر نكرده و در آينده نيز اثر نخواهد كرد.

در اين ديدار آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور ضمن تبريك عيد سعيد فطر از ماه مبارك رمضان به عنوان ماه دوستي ها، محبت ها و رفع كدورت ها و اختلافات ياد كرد و افزود: معارف و احكام الهي زمينه ساز بيداري، پيشرفت و تعالي بشريت و ايستادگي آنان در مقابل ظلم و جنايت زورگويان است و به همين دليل قدرت پرستان تلاش دارند با هياهو و تبليغات مختلف مانع رسيدن معارف دين به انسانها شوند.

منبع: فارس

 

يكشنبه 22 مهر 1386 - 13:46


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری